پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

7 مزیت مرورگر Arc که با اپرا، گوگل کروم و فایرفاکس رقابت می کند

مرورگر Arc در ابتدا فقط برای سیستم عامل‌های macOS و iOS در دسترس بود، اما خبرهای خوبی برای کاربران سیستم‌های ویندوز وجود دارد، زیرا این شرکت در آوریل گذشته از انتشار Windows Arc Browser خبر داد :)

اگرچه مرورگر Arc جدید است، اما به دلیل ویژگی های رقابتی و پیشرفته ای که نسبت به مرورگرهای سنتی دارد، محبوبیت فوق العاده ای در بین کاربران به دست آورده است.

طراحی مرورگر Arc با گوگل کروم، سافاری و سایر مرورگرهای وب متفاوت است.

 • Spaces: هر فضا مانند پنجره خودش است که هر کدام شامل برگه ها و پوشه ها است.
 • زبانه های امروزی: این ها برگه های معمولی هستند که در نوار کناری سمت چپ ظاهر می شوند و از طریق آنها می توان هر تعداد برگه را باز کرد.
 • تب های پین شده: برگه هایی که کاربر برای دسترسی آسان به نوار کناری پین می کند و حتی با بسته شدن و باز شدن مجدد مرورگر باز می ماند.
 • موارد دلخواه: برگه های ذخیره شده که به بالای نوار کناری پین شده اند، می توان از میانبرهای صفحه کلید برای باز کردن آنها استفاده کرد.
 • Easels: اینها بوم های خالی هستند که می توانید تصاویر، متن و پیوندهایی را برای سازماندهی ایده های خود اضافه کنید و می توانید چندین مورد از آنها را همزمان ایجاد کنید.
 • یادداشت ها: این نوت بوک های خالی به شما این امکان را می دهند که به صورت متنی ساده بنویسید یا از قالب بندی متن غنی استفاده کنید.
 • کتابخانه Arch از طریق نوار کناری سمت چپ، می‌توانید به کتابخانه Arc نیز دسترسی داشته باشید، زیرا این کتابخانه همه پروژه‌ها، فایل‌های دانلود شده و اسکرین شات‌های شما را در یک مکان نگه می‌دارد.

ویژگی های Arc Browser

Arc Browser مجموعه‌ای از ویژگی‌های نوآورانه را ارائه می‌کند که توسط مرورگرهای دیگر ارائه نشده‌اند – اگر تصمیم به جایگزینی مرورگر قدیمی خود دارید، بهترین انتخاب شماست – زیرا این ویژگی‌ها برای ارائه تجربه شخصی‌سازی شده‌تر و انعطاف‌پذیرتر طراحی شده‌اند.

1. Spaces

برای مدت طولانی، اپرا بهترین مرورگر با بهترین مدیریت تب در بازار مرورگرهای وب از نظر تقسیم فضاهای کاری بود تا زمانی که Arc Browser ظاهر شد و بسیار شبیه به Opera Workspaces بود. همانطور که Arc Browser به شما اجازه نمی دهد نه تنها فضاهای مختلفی را برای نگه داشتن برگه ها ایجاد می کند، بلکه به شما اجازه می دهد تا هر فضا را شخصی سازی کنید.

Arc-Browser

اما این همه چیز نیست زیرا Spaces را می توان تغییر نام داد، با توجه به نمادهای خاص و Space حتی می توان آن را به یک پوشه برای هدف پشتیبان تبدیل کرد.

2. موارد دلخواه

در هر فضای Arc Browser یک برگه عمودی پیدا خواهید کرد و در بالای آن یک بخش Favorites وجود دارد که می توانید یک برگه را بکشید تا هر صفحه ای که در این برگه قرار دارد همیشه به سرعت قابل دسترسی باشد به‌عنوان برگه‌های پین‌شده، آنها همیشه باز هستند، در حالی که موارد دلخواه مانند نشانک‌های بصری هستند که به یک فضا اضافه می‌کنید، بنابراین نه تنها می‌توانید برگه‌ها را همیشه باز کنید، بلکه می‌توانید برگه‌های پین‌شده و دلخواه را نیز داشته باشید.

3. UI

رابط کاربری Arc Browser بسیار شبیه به ویژگی های ارائه شده توسط مرورگر اپرا است و این معنی بسیار زیادی دارد زیرا رابط کاربری اپرا یکی از بهترین رابط های کاربری برای مرورگرهای وب است که تاکنون وجود داشته است، اما Arc از آن پیشی گرفته است که گویی توسعه دهندگان تمام موارد را با هم ترکیب کرده اند. ابزارهایی که رابط کاربری را برای ارائه یک تجربه کاربری روان و کارایی بیشتر بهبود می بخشد.

از طریق نوار منوی MacOS، Arc UI شما را روی مواردی که از طریق صفحاتی که استفاده می کنید بیشتر برای شما اهمیت دارد متمرکز می کند، با یکی دیگر از ویژگی های رابط کاربری این است که وقتی روی پیوندی در یک سایت کلیک می کنید. یک پنجره کشویی برای شما باز می کند تا محتوا را مشاهده کنید – به جای یک برگه جدید – و به این ترتیب می توانید مطالب را بخوانید و سپس در خارج از پنجره کلیک کنید تا به سایت اصلی بازگردید و این قطعا کارایی و اثربخشی را در هنگام مرور بهبود می بخشد.

مرورگر Arc ios

4. کتابخانه

Arc Library یک نوار کناری در مرورگر است که شامل Media (فایل‌هایی از پوشه Documents)، دانلودها (فایل‌هایی که با استفاده از مرورگر دانلود کرده‌اید)، Easels، Notes (برنامه‌های افزودنی و یادداشت‌هایی که اضافه کرده‌اید) و Spaces (برنامه‌های کوچکی که شما اضافه کرده‌اید) است. می‌تواند برای سفارشی‌سازی ویژگی‌های Arc یا سایت‌های خاص) و برگه‌های بایگانی شده (برگه‌هایی که بسته‌اید) نصب کند، و هنگام لمس کردن طراحی مرورگر، به تفصیل درباره کتابخانه مرورگر Arc صحبت کردیم.

 • توجه: برای دسترسی به کتابخانه، روی نماد سمت چپ در سمت راست پایین پنجره Arc کلیک کنید.
 • یکی از نکات مهم Arc این است که نسخه ویندوز Arc (که اخیرا منتشر شده است) این ویژگی را ندارد.

5. بهبود و تقویت مرورگر

پیشرفت‌های Arc Browser راهی برای افزودن کمی تجمل و برخی از آنها مرور وب را کارآمدتر می‌کنند، و اگرچه Boosts بخشی از کتابخانه است، اما به دلیل طیف وسیعی از ویژگی‌هایی که ارائه می‌کنند و لذت بیشتری را به مرور شما می‌افزایند، جایگاه خاص خود را پیدا می‌کنند. تجربه، به عنوان مثال:

 • Gmail Boost زیبا که کمی رنگ به جیمیل اضافه می کند.
 • همچنین پیشرفت‌های دیگری نیز وجود دارد مانند: تم آرک مسابقات توییتر، مشکی مات، حداقل GCal، Slack جدی کسب‌وکار، بدون شورت YouTube، فقط توییت، Spotify Dreaming، هر ساعت سگ جدید

پیشرفت‌های Arc Browser راهی برای افزودن کمی تجملات هستند و برخی از آنها مرور وب را کارآمدتر می‌کنند. در گالری پیشرفت‌های مرورگر پیشرفت‌های زیادی وجود دارد و من مطمئن هستم که یکی دو مورد را پیدا خواهید کرد که ضروری می‌دانید. .


توجه: ویژگی Boost هنوز در نسخه ویندوزی Arc Browser وجود ندارد.


مرورگر Arc

6. Split View

Arc Browser به شما امکان می دهد تا چهار صفحه را همزمان در یک صفحه Arc باز کنید و مشاهده کنید ، باز کردن برگه های جدید، پین کردن برگه ها، یافتن موارد دلخواه و پیمایش در جاهای دیگر، مهم نیست که از چند برگه استفاده می کنید، آسان است.

7. اسکرین شات

برای گرفتن عکس از صفحه نمایش در مرورگر Arc به برنامه افزودنی یا نرم افزار دیگری نیاز ندارید یعنی نیازی به دانلود تصاویر و اسکرین شات های غیرضروری که منجر به … فضای دستگاه شما را درهم می ریزد بی فایده است.

یکی از ویژگی های جالب Arc اسکرین شات های زنده است که در آن می توانید این تصاویر را با کلیک کردن بر روی نماد دوربین در نوار URL و ویرایش ناحیه برش داده شده ایجاد کنید.

نوار فرمان در مرورگر Arc

نوار فرمان جدا از پانل سمت چپ است، اما مکان دیگری است که می توانید اقدامات بیشتری را انجام دهید و تنظیمات را با فشار دادن Command + T تغییر دهید.

با استفاده از نوار فرمان می توانید:

 1. جستجو از طریق برگه ها
 2. یک برگه جدید باز کنید
 3. تمام برگه های روزانه را پاک کنید
 4. برو به صفحه قبل
 5. افزونه های مرورگر را فعال کنید
 6. تقسیم نمای صفحه
 7. ابزارهای توسعه دهنده را باز کنید
 8. کتابخانه ARC را باز کنید
 9. گزارش اشکال و نظرات را ارسال کنید
پنجره های Arc Browser

آیا Arc Browser ایمن است؟

Arc Browser مانند سایر مرورگرهای اینترنتی ایمن است، اما همیشه هنگام ارائه هرگونه اطلاعات خصوصی مانند جزئیات مالی، آدرس، شماره تلفن و غیره مراقب آنلاین باشید، اما Arc Browser یک خط مشی رازداری برای کاربران آنلاین برای کسانی که می خواهند بدانند ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر در مورد جمع آوری داده های شخصی و روش های حفظ حریم خصوصی.

این سیاست موارد زیر را توضیح می دهد:

 • چه داده هایی را جمع آوری می کند؟
 • او چگونه این داده ها را جمع آوری می کند؟
 • چرا او این داده ها را جمع آوری می کند؟
 • تحت چه شرایطی این داده ها به اشتراک گذاشته می شوند؟

اما در نهایت، Arc داده‌های کمتری نسبت به کروم جمع‌آوری می‌کند، فعالیت کاربر را از طریق کوکی‌ها ردیابی نمی‌کند، یک مسدودکننده تبلیغات در آن تعبیه شده است، و همچنین تنظیماتی را ارائه می‌دهد که اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط وب‌سایت‌هایی را که کاربر بازدید می‌کند محدود می‌کند.

ویندوز قوس

میانبرهای مرورگر Arc

 • Ctrl + T: یک برگه جدید باز کنید
 • Ctrl + W: برگه فعلی را ببندید
 • Ctrl + Shift + T: آخرین برگه بسته شده را دوباره باز کنید
 • Ctrl + Tab: به تب بعدی بروید
 • Ctrl + Shift + Tab: به تب قبلی بروید
 • Ctrl + L: نوار آدرس را انتخاب کنید
 • Ctrl + D: صفحه فعلی را نشانه گذاری کنید
 • Ctrl + H: صفحه تاریخچه را باز کنید
 • Ctrl + J: صفحه دانلودها را باز کنید
 • F11: وارد یا خروج از حالت تمام صفحه شوید
 • F5: صفحه فعلی را بازخوانی کنید
 • Alt + فلش چپ: بازگشت به صفحه قبل
 • Alt + پیکان سمت راست: به صفحه بعد بروید
 • Ctrl + Shift + B: نمایش یا پنهان کردن نوار نشانک ها
 • Ctrl + Shift + N: یک پنجره ناشناس جدید باز کنید

نحوه نصب Arc Browser

Arc Browser برای macOS و iOS در دسترس است و نسخه ای برای ویندوز وجود دارد که در آوریل گذشته منتشر شد اکنون برای نصب Arc Browser باید این مراحل را دنبال کنید:

توجه: برخی از میانبرهای کلید میانبر ممکن است بسته به نسخه مرورگر Arc که استفاده می کنید متفاوت باشد.

در انتها، در طول این مقاله سعی کردیم نمای بی طرفانه ای از مرورگر Arc ارائه دهیم تا قبل از شروع به استفاده از مرورگر Arc با مزایا و معایب آن آشنا شویم، اما به طور کلی، ویژگی های این مرورگر نسبت به بسیاری از مرورگرهای معمولی برتری دارد و اکنون فرصتی است که مرورگر جدیدی را امتحان کنید، به خصوص اگر کاربر iOS یا MacOS هستید، همانطور که به طور خاص برای شما طراحی شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا