پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
ویدیو

ویدیو | رونمایی OpenAI از هوش مصنوعی DALL-E 2 برای تبدیل متن به عکس

شرکت OpenAI از نسخه بروز هوش مصنوعی جالب DALL-E رونمایی کرد.

این شرکت سال پیش از نسخه اول DALL-E رونمایی کرده بود که وقتی وقتی یک تصویر به صورت متن توصیف می شد، این هوش مصنوعی از آن یک تصویر خلق می کرد که ممکن بود اصلا وجود خارجی هم نداشت.حالا در نسخه دوم وبروز شده، این هوش مصنوعی نه تنها تصاویری خلق می کند که کیفیت بالاتری دارند، بلکه حالا این امکان را فراهم می کند که تصاویر را بتوان ویرایش کرد!

بدین صورت که کاربر عکسی به این هوش مصنوعی می دهد، ناحیه ای که می خواهد عکس ویرایش شود را انتخاب می کند و با کلمات توصیف می کند که چه تغییری می خواهد روی عکس اعمال شود. بعد از آن هوش مصنوعی DALL-E با دقت قابل قبولی تغییرات را انجام می دهد. این ویرایش می تواند شامل تغییر در جزئیات موجود در عکس، اضافه کردن چیزی به عکس و حتی حذف کردن چیزی از عکس باشد.

این هوش مصنوعی همچنین به کاربر این امکان را می دهد که نسخه های مختلفی از یک عکس با زاویه های مختلف بسازد.

در تصاویر زیر می توانید نتیجه این هوش مصنوعی برای جمله «یک سگ شیبا اینو که کلاه و پیراهن یقه اسکی پوشیده»، جمله «سمور دریایی با استایل دختری با گوشواره مروارید»، جمله «عکس یک فضانورد سوار بر اسب» و برای جمله آخر «یک کاسه سوپ که شبیه یک هیولا است و از پشم بافته شده» را ببینید.

OpenAI کماکان این هوش مصنوعی را در اختیار عموم قرار نداده ولی علاقمندان می توانند برای دسترسی به این هوش مصنوعی در سایت این شرکت درخواست ارسال کنند.

5/5 - (3 امتیاز)
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا