پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
کسب و کار

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در هیچ مرحله ای

طلاق ایرانیان خارج از کشور، برای آن دسته از افراد ایرانی است، که در خارج از کشور اقامت دارند و قصد طلاق گرفتن نیز دارند. آنها بدون حضور در هیچ مرحله ای توسط وکیل می توانند کار های ثبت طلاق خود را انجام دهند جالب است بدانید که افراد مقیم خارج از ایران می توانند، در کشور ایران و مطابق با دین و مذهب خود طلاق بگیرند.

افراد خارج از ایران برای انجام این کار باید به یک وکیل ماهر و متخصص در این زمینه مراجعه کنند تا بدون حضور الزامی آنها در کشور ایران، کار های ثبت طلاق خود را به انجام برسانند.

نکات تکمیلی وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در هیچ مرحله ای

فرآیند طلاق پروسه ای طولانی است که برای ایرانیان ساکن خارج از کشور به دغدغه بزرگی تبدیل شده است. چرا که نمی توانند برای مدتی طولانی به ایران بازگردند، یا این که نمی دانند برای انجام طلاق از قوانین کدام کشور پیروی کنند. ذکر این نکته ضروری است که هر ایرانی در هر کجا که سکونت داشته باشند باید مطابق با قوانین کشور خود عمل کنند. بنابراین افراد ایرانی مقیم خارج برای حل دعاوی خانوادگی خود و انجام مراحل ثبت طلاق باید طبق قوانین ایران عمل کنند.

با توجه به نا آگاهی افراد نسبت به مراحل قضایی و دادگاه و عدم توانایی حضور بلند مدت در ایران، داشتن وکیل برای طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در هیچ مرحله ای بسیار ضروری و مناسب است.

.وکلای طلاق ایرانیان خارج از کشور با دانستن تمامی روند های قانونی این مسئله و متخصص در زمینه حقوق خانواده، انجام پروسه طلاق را در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به حضور زوجین به پایان می رسانند.

وکیل های طلاق برای دانستن اطلاعات و انجام بهتر روند کار با ایرانیان خارج از کشور که قصد جدایی دارند.به صورت آنلاین ارتباط برقرار می کنند و معمولا در طی دوره های منظم ،گزارشی از فرآیند انجام کاررا به آگاهی زوجین می رسانند.

مراحل انجام کار وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در هیچ مرحله ای

مراحل انجام کار وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در هیچ مرحله ای، به طور کامل توسط وکیل انجام

می شود و الزامی به حضور زوجین در کشور ایران نمی باشد. انجام این مراحل به شرح زیر است.

  • در اولین مرحله هر زن و شوهر ایرانی تبار ساکن خارج از کشور در صورتی که قصد طلاق توافقی داشته باشند بهتر است به سفارت یا کنسولگری کشور ایران مراجعه کنند. درآنجا اقدامات لازم انجام می‌شود و زوجین می‌توانند با وکیل فعال در ایران ارتباط برقرار کنند. و پس از آن مدارک مورد نیاز خود را برای ایشان پست کنند، تا نسبت به طلاق توافقی اقدام کند در روش دیگر زن و شوهر می‌توانند از طریق یکی از اقوام و نزدیکان خود در ایران و دادن وکالت به آنها با وکلای طلاق ارتباط گرفته و کار خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند .
  • در مرحله بعدی وکیل انتخاب شده با تجزیه و تحلیل پرونده و اسناد و مدارک و همچنین صحبت با طرفین طلاق، از طریق دستگاه قضایی اقدام به انجام سیر فرایند طلاق می‌کند.
  • در مرحله سوم وکیل طلاق با رعایت چهارچوب‌های قانونی کشور ایران و با توجه به شرایط زوجین اقدام به جمع آوری اسناد و مدارک برای حمایت از پرونده طلاق می‌کند. این ممکن است شامل گواهی ازدواج، سوابق مالی، سوابق ارتباطی و هر مدرک مرتبط دیگری که ادعاهای فرد را در طول مذاکرات یا دادرسی حمایت می‌کند باشد

با توجه به اینکه در بسیاری از پرونده های طلاق ناراحتی و بعضا درگیری زیادی بین زوجین ایجاد میشود حضور وکیل در پروسه دادگاه، تنش های ناشی از این روند را کاهش میدهد و با حداقل رساندن ناراحتی عاطفی در بین زوجین ، وکیل با تکمیل کردن این مراحل در نهایت با انجام فرآیند طلاق، کار را به اتمام می رساند.

مدارک طلاق توافقی خارج ازکشور

مدارکی که برای ثبت طلاق توافقی لازم است عبارت است از :

* شناسنامه زوجین

*کارت ملی زوجین

*سند ازدواج واگر موجود نباشد رونوشت ان که امکان اخذ ان توسط وکیل امکانپذیر است

*صورتجلسه توافقات زوجین

*گواهی عدم بارداری (که اعتبارزمانی ان محدوداست)

حق طلاق یا وکالت درطلاق خارج ازکشور

در قوانین موضوعه عنوانی به نام حق طلاق وجود ندارد چرا که حق طلاق با زوج است به بیان دیگر حق طلاق حقی است که زوج به موجب وکالتنامه ای که در دفترخانه اسناد رسمی تنطیم میشود به زوجه این اجازه را میدهد که درموارد و شرایطی که درحدود اختبارات درج میشود زوجه بتواند با استناد به ان وکالتنامه ،خود را مطلقه نماید و درداخل کشور با مراجعه به دفتر اسناد رسمی این وکالتنامه تنظیم میشود .

و اما در مورد طلاق با حق طلاق خارج ازکشور زوجین باید با مراجعه به کنسولگری این سند را تنطیم نمایند و با توجه به اینکه متن های وکالت میخکی معمولا به صورت پیش فرض وناقص هستند بهتراست قبل از تصدیق امضاء وتایید نهایی سفارت متن وکالت را باهماهنگی وکیل متخصص تنطیم نمایید ودر نحوه تنطیم وکالت باید به چند نکته توجه داشته باشید که بعدا دچار دردسر نشوید. نکات مهم این است که :

*وکالت درطلاق بلاعزل تنطیم شود چون اگر بلاعزل نباشد زوج هرزمان میتواند با عزل وکیل(زوجه) وکالت را باطل نماید

*حق توکیل به غیر دران درج شود

*حق اسقاط تجدیدنطر و فرجام خواهی دران درج گردد چون درغیر اینصورت باید حدود 45 روز صبرکند تا حکم قطعی شود .

*حق ضم امین یا وکیل سلب شود

*وکیل (زوجه)حق مراجعه به دفتر طلاق و اجرای صیغه شرعی طلاق و ثبت ان را داشته باشد

حضانت فرزند در طلاق توافقی خارج ازکشور

طبق قانون ایران حضانت فرزند خواه پسر یا دختر تا سن 7 سال با مادر است وحضانت دختر از7 تا نه سالگی و پسر از 7 تا 15 سالگی (سن بلوغ) با پدر است و بعد از گذر از این سن ازحضانت خارج میشوند و ایرانیان خارج ازکشور چنانچه فرزند مشترکی داشته باشند می توانند برخلاف این موضوع باهم درمورد حضانت و ملاقات فرزند توافق کنند و قانون دراینجا امره نبوده و به توافق انها احترام میگذارد .

وکیل طلاق توافقی خارج از کشور

برای طلاق توافقی خارج از کشور نیز زوجین باید بر سر موضوعات مالی ازجمله مهریه،نفقه،اجرت االمثل وحضانت فرزند به اتفاق نظر برسند و زوجین تعیین تکلیف کنند که مهریه بخشیده شود یا پرداخت یا فقط بخشی ازان بخشیده شود و اینکه حضانت فرزند بعد از طلاق با چه کسی باشد و در واقع درمورد کلیه موضوعات مالی وغیرمالی به توافق برسند .

با توجه به تغییرات جدید قوانین ،طی کردن پروسه شورای حل اختلاف و بهزیستی و مشاوره برای ایرانیان خارج ازکشور نیز الزامی است.لذا در صورتی که امکان حضور و پیگیری پرونده خود درایران را ندارید شایسته است به یک وکیل طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج ازکشور وکالت دهید تا بدون نیاز به حضور شما درهیچ مرحله ای،روند پرونده را تا صدورحکم و ثبت ان در دفترخانه پیش ببردو برای انجام فرایند طلاق توافقی هریک از زوجین نیاز به یک وکیل مجزا دارند و بهتر است از جهت هماهنگی وتسریع درکار هردو وکیل از یک مجموعه باشند.

و برای شروع پروسه طلاق توافقی ،تمام توافقات زوجین طبق تصمیم و نظر خودشان توسط وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج ازکشور مکتوب و صورتجلسه میشود وبعد از اینکه مورد تایید زوجین قرارگرفت به دادگاه ارائه شده و برمبنای ان رای صادر میشود .

و نکته درمورد تست عدم باردای ایرانیان مقیم خارج ازکشور به این صورت است که زوجه در کشور محل سکونت خود تست را انجام داده و نتیجه ان را برای وکیل خود درایران ارسال مینماید و وکیل پس از ترجمه رسمی متن ،نسبت به ارائه ان به دفترخانه و ثبت طلاق اقدام مینماید.

خدمات وکیل طلاق توافقی به ایرانیان خارج ازکشورشامل چه مراحلی است ؟

همانطور که گفتیم افراد درهرکشوری که ساکن باشند از لحاظ احوال شخصیه ازجمله طلاق باید مطیع قوانین کشور خود باشند و اما خدمات وکیل شامل مراحل دیل میباشد :

1.مشاوره تلفنی یا واتساب برای هموطنان خارج ازکشور

2.برگزاری جلسه حضوری یا انلاین با وکیل متخصص در امور خانواده

3.تنظیم صورتجلسه طلاق طبق توافقات زوجین

4.تنطیم قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا یا میخکی

5.تنظیم و ثبت دادخواست بدوی

6.حضور وکیل در جلسات شورای حل اختلاف

7.حضور وکیل در جلسات دادرسی دادگاه

8. دریافت دادنامه صادره از شعبه های دادگاه خانواده

9.اجرای صبغه طلاق شرعی و ثبت ان در دفترخانه و مهرنمودن شناسنامه ها

10.ترجمه رسمی سند طلاق(درصورت تمایل ) و پس از اتمام ان ارسال کلیه مدارک برای موکل

توجه داشته باشید وکیل طلاق ایرانیان خارج ازکشور علاوه بر تخصص در زمینه حقوق خانواده باید در زمینه نحوه و تنطیم متن و اعطای وکالت ایرانیان خارج ازکشور به وکیل نیز،تخصص و تسلط کافی داشته باشد.

حضانت کودک، تقسیم دارایی، رسمی شدن حکم طلاق و غیره از جمله مسائلی هستند که وکیل طلاق باید به آنها توجه کند. پس، با توجه به پیچیدگی های پروسه طلاق ایرانیان خارج از کشور و آشنایی کم افراد با مسائل قضایی بهترین کار انتخاب وکیل طلاق در ایران است تا بدون ضرورت حضور شما تمامی مراحل را به خوبی به سرانجام برساند

گروه حقوقی ندای حق به عنوان یکی از معتبر ترین دفاتر وکالت فعالیت خود را از سال 1385 اغاز نموده است ومتشکل از وکلای پابه یک دادگستری است که به ایرانیان خارج ازکشور درزمینه موضوعات وکالتی ازجمله انحصار وراثت مهریه،طلاق، وامور ملکی و دیگر موارد،خدمات حقوقی،ارائه میدهد وچنانچه وکلای مجموعه ندای حق درپرونده طلاق در درکنارشما باشد دیگر نیازی به حضور شما درهیچ مرحله ای ازدادرسی درایران نیست و وکلای شما جلسات شورا ودادگاه را به جای شما حضور یافته و و تا اتمام پروسه درکنارتان خواهد بود برای شروع کارخود میتوانید از طریق واتساپ با کارشناس مجموعه وهمکاران ما درارتباط باشید

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا