• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • انتقال فایل اندروید در مک کار نمی کند؟ در اینجا راه حل هایی وجود دارد که باید امتحان کنید

انتقال فایل اندروید در مک کار نمی کند؟ در اینجا راه حل هایی وجود دارد که باید امتحان کنید

انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های macOS و Android به دلیل عدم پشتیبانی محلی و رسمی می‌تواند دردسرساز باشد. با این حال، تیم Android در Google ابتکار عمل را برای اطمینان از انتقال یکپارچه فایل بین Mac و Android با برنامه اختصاصی Android File Transfer خود اتخاذ کرده است. انتقال فایل Android...

Article

انتقال فایل اندروید در مک کار نمی کند؟ در اینجا راه حل هایی وجود دارد که باید امتحان کنید

انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های macOS و Android به دلیل عدم پشتیبانی محلی و رسمی می‌تواند دردسرساز باشد. با این حال، تیم Android در Google ابتکار عمل را برای اطمینان از انتقال یکپارچه فایل بین Mac و Android با برنامه اختصاصی Android File Transfer خود اتخاذ کرده است.

انتقال فایل Android نسبتاً آسان برای استفاده است، اما گاهی اوقات می تواند از کار بیفتد. ممکن است با خطاهایی مانند «دستگاه متصل نشد. سعی کنید دستگاه خود را دوباره وصل یا راه اندازی مجدد کنید. در اینجا برخی از راه حل هایی وجود دارد که باید برای حل مشکلات انتقال فایل اندروید در مک امتحان کنید. نحوه انتقال فایل ها بین اندروید و مک: چند راه آسان.


هل Android File Transfer لا يعمل على الـ Mac؟ إليك إصلاحات يجب تجربتها - Android Mac

1. تنظیمات برگزیده USB تلفن خود را به روز کنید

اولین قدمی که باید پس از اتصال کابل USB به تلفن Android و Mac خود بردارید، به‌روزرسانی تنظیمات برگزیده USB است. ممکن است شبیه اتصال Android به ویندوز به نظر برسد، اما برای Mac نیز کاربرد دارد زیرا Android به طور پیش‌فرض از حالت انتقال فایل هنگام اتصال کابل انتقال داده استفاده نمی‌کند.

در عوض، باید خودتان این کار را انجام دهید. اگر با عنوان «دسترسی به فضای ذخیره‌سازی دستگاه امکان‌پذیر نیست» می‌دانید که آیا USB Preferences مقصر است یا خیر.

بعد از اتصال کابل، دستگاه Android خود را باز کرده و از بالا به پایین بکشید تا مرکز اعلان نمایش داده شود. شارژ این دستگاه از طریق USB را در منوی اعلان پیدا کنید و روی آن دو ضربه بزنید تا تنظیمات برگزیده USB در برنامه تنظیمات باز شود. پس از باز شدن صفحه، File Transfer/Android Auto (برخی از تلفن های Android ممکن است از عبارت MTP استفاده کنند) را در قسمت Use USB for انتخاب کنید. بررسی نحوه با استفاده از تلفن Android به حافظه Windows دسترسی داشته باشید.


هل Android File Transfer لا يعمل على الـ Mac؟ إليك إصلاحات يجب تجربتها - Android Mac

مراحل تغییر تنظیمات برگزیده USB شما ممکن است متفاوت باشد، اما قوانین اساسی یکسان است.

پس از انتخاب این گزینه، تلفن Android شما از طریق کابل USB به حافظه داخلی خود دسترسی پیدا می کند. بنابراین، می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌ها را از دستگاه Android خود در مک خود مرور کنید. به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات بیشتر، تلفن Android خود را در طول فرآیند انتقال باز نگه دارید.

2. از برنامه‌هایی که به دستگاه‌های USB در Mac

دسترسی دارند، خارج شوید

فرض کنید تنظیمات برگزیده USB خود را به روز کرده اید اما همچنان مشکل دارید. ممکن است برنامه دیگری در حال خواندن دستگاه های USB متصل شده باشد. در این صورت، Android File Transfer نمی‌تواند فایل‌های شما را ببیند زیرا نمی‌تواند به آن دستگاه‌های متصل دسترسی داشته باشد.

می‌توانید با بستن همه برنامه‌های موجود در Mac خود که به دستگاه‌های USB متصل دسترسی دارند، این مورد را دور بزنید. به عنوان مثال می‌توان به برنامه‌های پشتیبان‌گیری ابری مانند Google Drive، Dropbox، OneDrive و حتی برخی از برنامه‌های macOS داخلی مانند Preview (برای macOS Ventura و نسخه‌های جدیدتر) اشاره کرد. اگر خاموش کردن کار نکرد، می‌توانید خروج اجباری یک برنامه در Mac.


هل Android File Transfer لا يعمل على الـ Mac؟ إليك إصلاحات يجب تجربتها - Android Mac

عیب اصلی این روش این است که تشخیص اینکه کدام برنامه های باز می توانند USB را در مک شما بخوانند دشوار است. مقصرهای معمول برنامه های پشتیبان ابری هستند، اما اگر بستن آن برنامه ها مشکل را حل نکرد، آزمون و خطا آخرین راه حل است. برنامه های باز را در Mac خود یکی یکی ببندید و هر بار Android File Transfer را امتحان کنید تا ببینید آیا این مشکل برطرف می شود یا خیر.

3. پورت دیگری یا کابل USB دیگر

را امتحان کنید

یک راه حل دیگر برای مشکلات Android File Transfer این است که یک کابل USB دیگر را امتحان کنید یا به پورت دیگری در مک خود سوئیچ کنید. ابتدا با عیب یابی مشکلات کابل شروع کنید. همانطور که می دانید، همه کابل های USB نمی توانند فایل ها را انتقال دهند. برخی فقط برای حمل و نقل هستند.

می توانید کابل را با وصل کردن آن به دستگاه دیگری آزمایش کنید. همچنین می توانید از کابل دیگری استفاده کنید تا ببینید کار می کند یا خیر. ما به شدت توصیه می کنیم که ابتدا از کابل رسمی که دستگاه اندرویدی شما ارائه شده است استفاده کنید. شرکت‌های گوشی‌های هوشمند شامل کابل‌های USB با کیفیت بالا هستند که می‌توانند فایل‌ها را انتقال داده و آن‌ها را شارژ کنند.


هل Android File Transfer لا يعمل على الـ Mac؟ إليك إصلاحات يجب تجربتها - Android Mac

علاوه بر کابل، یکی دیگر از منابع احتمالی مشکل، پورت گوشی مک یا اندروید شما است. اگر هر یک از پورت ها معیوب باشد، فایل ها منتقل نمی شوند. از آنجایی که مک ها دارای بیش از یک پورت هستند، سعی کنید از یک پورت متفاوت استفاده کنید. در اکثر دستگاه‌های اندرویدی این گزینه را نخواهید داشت، بنابراین گوشی خود را به رایانه دیگری متصل کنید تا بررسی کنید که آیا پورت USB به درستی کار می‌کند یا خیر. نحوه شارژ اندروید را بررسی کنید تلفن دائما سریعتر: بهترین نکات و ترفندها.

4. Android File Transfer را حذف کرده و دوباره نصب کنید

وقتی از Android File Transfer برای انتقال فایل ها بین Android و Mac استفاده می کنید، ممکن است با مشکلاتی مانند خطاهای حافظه پنهان یا منابع متناقض مواجه شوید. تعیین دقیق آن دشوار است، اما اگر برنامه قبلاً کار می کرد و اکنون بدون دلیل واضح متوقف شده است، می توان آن را مقصر دانست.

اگر تا به حال همه چیز را امتحان کرده اید و همچنان مشکل دارید، برنامه را حذف نصب و سپس دوباره نصب کنید. توصیه می کنیم از AppCleaner برای حذف کامل آن از سیستم خود به جای کشیدن آن به سطل زباله استفاده کنید. این ممکن است به شما یک شروع تازه بدون مشکلات حمل و نقل بدهد.

5. تلفن Android و Mac

خود را مجددا راه اندازی کنید

مطمئناً، به نظر یک حرکت کلیشه ای است، اما دلیلی وجود دارد که راه اندازی مجدد اکثر مشکلات گوشی های هوشمند را برطرف می کند. و این در مورد تلفن نیست. این برای دستگاه های دیگر و حتی برنامه ها نیز صدق می کند. به طور خلاصه، با پاک کردن حافظه سیستم و تجدید منابع، آن را فعال می‌کنید.

اگر منبع مشکل شما تضاد بین فایل‌های موقت انباشته شده و داده‌های حافظه پنهان باشد، که مانع از کارکرد انتقال فایل Android همانطور که انتظار می‌رود، می‌شود، این به شما یک شروع تازه می‌دهد. ابتدا گوشی اندروید خود را راه اندازی مجدد کنید، سپس دوباره امتحان کنید. اگر مشکل برطرف نشد، مک خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره فایل ها را جابجا کنید. بررسی نحوه ساخت هر کدام از تلفن Android و iPad شما که با هم کار می کنند.

6. نرم افزار خود را به روز کنید


هل Android File Transfer لا يعمل على الـ Mac؟ إليك إصلاحات يجب تجربتها - Android Mac

طبق گفته تیم سازنده برنامه Android File Transfer، از macOS 10.7 و بالاتر پشتیبانی می کند. اگر از نسخه‌های قدیمی‌تر بدون پشتیبانی رسمی استفاده می‌کنید، این ممکن است دلیل کار نکردن برنامه باشد. بنابراین، ابتدا با به‌روزرسانی macOS شروع کنید تا مطمئن شوید که آخرین نسخه را اجرا می‌کنید.

همچنین، انتقال فایل اندروید از وب سایت رسمی و دانلود کنید آن را نصب کنید تا مطمئن شوید آخرین نسخه ابزار را دارید. آخرین قطعه از پازل این است که تلفن Android خود را به روز کنید.

به طور کلی، البته توصیه می کنیم نرم افزار خود را به روز نگه دارید. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری می‌توانند امنیت را بهبود بخشند، باگ‌های موجود را که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید تصحیح کنند، و تجربه کلی شما را با افزودن ویژگی‌های جدید بهبود بخشند. برنامه هایی برای پر کردن شکاف بین Windows و تلفن Android.

راه های دیگری را برای انتقال فایل ها بین Mac و Android امتحان کنید

اگر هیچ چیز جواب نمی دهد، وقت آن است که راه دیگری را برای انتقال فایل های خود امتحان کنید. Android File Transfer به طور فعال نگهداری نمی شود، بنابراین اگر همچنان مشکل دارید، ابزارهای دیگر را امتحان کنید.

ما OpenMTP را پیشنهاد می کنیم که منبع باز و رایگان است. جایگزین دیگر استفاده از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری چند پلتفرمی مانند Google Drive و Dropbox در صورت داشتن اتصال اینترنت نامحدود و پایدار است. اکنون می‌توانید برنامه هایی برای پر کردن شکاف بین iPhone و MacBook.

منبع: gostart

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...