پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

Vivo به نقض ویزا و پولشویی در هند متهم شد

در چرخشی از رویدادهایی که می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای روابط چین و هند داشته باشد، سازنده گوشی‌های هوشمند چینی Vivo با مشکلات شدیدی مواجه شده است. بررسی دقیق مقامات هندی اداره اجرای هند (ED) مدعی شده است که کارمندان Vivo، از جمله اتباع چینی، هویت کارفرمای خود را هنگام درخواست ویزای هند پنهان کرده‌اند. این افشاگری در پس‌زمینه افزایش تنش‌ها بین هند و چین، به‌ویژه پس از درگیری‌های مرزی در سال 2020 اهمیت پیدا می‌کند.

ادعاها می‌گویند که Vivo تقریباً 13 میلیارد دلار از هند خارج کرده است

ED کارمندان Vivo را به نقض شرایط ویزا با ورود به مناطق حساس هند مانند جامو و کشمیر بدون مجوزهای مناسب متهم کرده است. این موضوع پس از دستگیری Guangwen Kuang مدیر اجرایی Vivo در تحقیقات پولشویی آشکار شد. این آژانس ادعا می کند که Vivo مبلغ چشمگیر 1.07 تریلیون روپیه (حدود 13 میلیارد دلار) را به خارج از هند انتقال داده است که باعث ایجاد سؤالاتی در مورد فرار مالیاتی شده است.

Vivo logo

این ادعاها می‌تواند موقعیت Vivo را در بازار هند، جایی که 17 درصد از سهام آن را در اختیار دارد، تضعیف کند. همچنین توجه شرکت‌های خارجی، به‌ویژه آن‌هایی که از چین در مناظر نظارتی در میان تنش‌های ژئوپلیتیکی حرکت می‌کنند، در کانون توجه قرار می‌گیرد. هم هند و هم چین اختلافات مرزی دارند و اخیراً شاهد درگیری‌های نظامی و سیاسی شدید بوده‌اند. به نظر می‌رسد که فعالیت‌های ادعایی Vivo یک زاویه شرکتی را به این ترکیب فرار اضافه می‌کند.

Vivo با تاکید بر تعهد خود به رعایت قوانین پاسخ داده است، اما این رسوایی می تواند به عنوان آزمونی برای سیاست های دولت هند در قبال سرمایه گذاری ها و مشاغل چینی عمل کند.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا