پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

OXYJUMP NG پرش های دیوانه وار با چتر در ارتفاعات را ایمن تر می کند

شرکت تابعه Raytheon Technologies Collins Aerospace سیستم اکسیژن جدیدی را برای سربازان نیروهای ویژه ارائه کرده است که با چتر نجات از ارتفاع 33000 فوتی (10000 متری) به طور خودکار پرش می کنند که به طور خودکار تنظیم می شود. 126 مایل در ساعت (203 کیلومتر در ساعت) برای دهانه های ناودانی تا ارتفاع 3000 فوت (900 متر).

یکی از جالب ترین و احمقانه ترین تکنیک های نظامی، پرتاب چتر در ارتفاع بالا، باز شدن کم (HALO) است. این روشی برای نیروهای ویژه مانند SAS یا نیروی دریایی ایالات متحده است تا خود را در منطقه ای با کمترین شانس شناسایی، پریدن از هواپیما در ارتفاعات بالا – تا ارتفاعی که بسیاری از هواپیماهای مسافربری تجاری در آن پرواز می کنند – و سقوط آزاد با سرعت وارد کنند. سپس در ارتفاع کم، ناودان خود را باز کنند.

این دقیقاً آن چیزی نیست که می توان آن را بدون خطر توصیف کرد، و یک مشکل اصلی این است که هوای زیادی در ارتفاع بالا وجود ندارد، بنابراین جامپرها باید حمل کنند. منبع اکسیژن قابل حمل خودشان. در غیر این صورت، خطر خفگی یا غش کردن ناشی از هیپوکسی وجود دارد.

مشکل این است که سیستم های اکسیژن فعلی دارای قابلیت های محدودی هستند. آنها معمولاً سنگین، حجیم، ضایعات هستند و واقعاً فقط در ارتفاعات بالا کار می‌کنند، بنابراین جامپر باید آماده باشد تا منبع اکسیژن را قطع کند یا در ارتفاعات پایین‌تر خطر سمیت اکسیژن را به خطر بیندازد. این بدان معناست که جامپر فقط یک فاصله محدود از زمین برای سر خوردن در سقوط آزاد دارد و باید به یک چیز دیگر در موقعیت های استرس زا توجه کند.

سیستم OXYJUMP NG این را با ترکیب یک ماسک طراحی شده ارگونومیک که به خوبی روی صورت قرار می گیرد با یک تنظیم کننده جدید که به طور خودکار جریان اکسیژن را در ارتفاعات تا 33000 فوت کنترل می کند، بهبود می بخشد. با پایین آمدن جامپر. ، اکسیژن کاهش می یابد و با هوای بیرونی بیشتری مخلوط می شود. این نه تنها آن را برای پرش‌های HALO ایمن‌تر می‌کند، بلکه برای پرش‌های با باز شدن بالا در ارتفاع بالا (HAHO) که زمان بیشتری برای فرود نیاز دارند.

به‌علاوه، Oxyjump NG یک بطری صعود دوم برای هواپیماهای بدون فشار دارد. فراهم کردن اکسیژن خالص قبل از پرش برای جلوگیری از خطر خم شدن. همچنین یک سیستم جابجایی خودکار وجود دارد که از بطری صعود به بطری فرود هنگامی که به زیر چهار بار (60 psi) می رسد، تعویض می شود. برای دوام بیشتر، این دستگاه از قطعات پلاستیکی یا کامپوزیت استفاده نمی کند.

براد هاسلهورست گفت: «سیستم OXYJUMP NG به نیروهای مسلح متحد، مخفی کاری، آمادگی و ایمنی لازم برای تکمیل پیچیده ترین پرش های روی زمین را می دهد. معاون و مدیر کل سیستم‌های نظامی، ایمنی و محموله در Collins Aerospace. “سیستم Oxyjump NG نه تنها با ماهیت در حال تکامل پرش های رزمی مطابقت دارد، بلکه امروز برای استفاده آماده است.”

منبع: تکنولوژی های Raytheon

منبع: اطلس نیوز

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا