پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

OpenAI در میان چالش‌های صنعت، تولید تراشه‌های هوش مصنوعی داخلی را برنامه‌ریزی می‌کند

برای مبارزه با کمبود پردازنده‌های پیشرفته و افزایش هزینه‌های عملیاتی، OpenAI، آزمایشگاه تحقیقاتی پیشرو هوش مصنوعی، به‌طور فعال در حال بررسی توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی خود است. مدیر عامل سم آلتمن، با تاکید بر نیاز به کاهش اتکا به فروشندگان شخص ثالث، به ویژه انویدیا، تامین کننده اصلی فعلی پردازنده های گرافیکی OpenAI، دستیابی به تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته را در اولویت قرار داده است.

کمبود این پردازنده‌های با کارایی بالا باعث افزایش هزینه‌ها شده است و هر درخواست برای سرویس محبوب ChatGPT OpenAI اکنون تقریباً 4 سنت هزینه دارد. برای کاهش این مشکل، OpenAI در حال ارزیابی چندین گزینه است، از جمله ساخت تراشه های هوش مصنوعی خود، همکاری نزدیک با سازندگان تراشه های موجود مانند Nvidia، و تنوع بخشیدن به پایگاه تامین کننده خود فراتر از Nvidia.

OpenAI حتی با الهام گرفتن از خرید آزمایشگاه Annapurna توسط آمازون در سال 2015، امکان خرید یک شرکت سازنده تراشه هوش مصنوعی موجود را بررسی کرده است. با این حال، این شرکت با چالش‌های مهمی روبرو است. ساخت تراشه‌های هوش مصنوعی سفارشی فرآیندی پیچیده و پرهزینه است، بدون موفقیت مطمئن، همانطور که در تلاش‌های دیگر غول‌های فناوری که تلاش می‌کنند سرمایه‌گذاری‌های مشابهی انجام دهند، نشان داده شده است.

تقاضا برای تراشه‌های تخصصی هوش مصنوعی پس از راه‌اندازی ChatGPT افزایش یافته است و نیاز به شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی خاصی برای آموزش و اجرای فناوری هوش مصنوعی مولد دارد. در نتیجه، OpenAI در یک تقاطع حیاتی قرار دارد و مزایای یکپارچه سازی عمودی را در مقابل خطرات و عدم قطعیت های مرتبط با توسعه تراشه های داخلی ارزیابی می کند.

شایان ذکر است که مایکروسافت، یکی از حامیان اصلی OpenAI، نیز در حال توسعه یک تراشه هوش مصنوعی سفارشی است که OpenAI در حال حاضر در حال آزمایش است. این حرکت نشان دهنده فاصله بالقوه بین دو نهاد فناوری است، زیرا OpenAI راه حل های جایگزین را بررسی می کند.

تا کنون، OpenAI تصمیم نهایی در مورد ادامه ساخت تراشه‌های هوش مصنوعی سفارشی نگرفته است. اگر این تلاش انجام شود، انتظار می رود که یک تلاش چند ساله باشد که نیاز به سرمایه گذاری و تحقیق قابل توجهی دارد. تصمیم OpenAI احتمالاً چشم انداز آینده فناوری هوش مصنوعی را شکل می دهد و نه تنها بر عملیات خود بلکه بر صنعت گسترده تر نیز تأثیر می گذارد.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا