• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • “OpenAI” در حال مطالعه ساخت تراشه های هوش مصنوعی ویژه برای “ChatGPT” است.

“OpenAI” در حال مطالعه ساخت تراشه های هوش مصنوعی ویژه برای “ChatGPT” است.

OpenAI، شرکت صاحب هوش مصنوعی، در حال تحقیق در مورد کاربرد هوش مصنوعی است ChatGPT ساخت تراشه هوش مصنوعی خود. منابع آگاه به رویترز گفتند که این شرکت “هنوز تصمیمی برای حرکت در این مسیر نگرفته است” و توضیح دادند که این شرکت حداقل در سال گذشته در مورد گزینه‌های...

Article

OpenAI، شرکت صاحب هوش مصنوعی، در حال تحقیق در مورد کاربرد هوش مصنوعی است ChatGPT   ساخت تراشه هوش مصنوعی خود.

منابع آگاه به رویترز گفتند که این شرکت “هنوز تصمیمی برای حرکت در این مسیر نگرفته است” و توضیح دادند که این شرکت حداقل در سال گذشته در مورد گزینه‌های مختلفی برای حل مشکل کمبود تراشه‌های هوش مصنوعی گران قیمت بحث کرده است. که متکی است.

منابع افزودند که این گزینه‌ها شامل تولید تراشه‌های هوش مصنوعی مورد نیاز، همکاری نزدیک‌تر با سایر شرکت‌های تولیدکننده تراشه‌های الکترونیکی مانند Nvidia و تنوع بخشیدن به تامین‌کنندگان آن است.

یکی از منابع گفت: “شرکت مسیر را به دقت مورد بررسی قرار داده است تا جایی که در حال انجام بررسی های لازم در مورد هدف خرید بالقوه است” و اشاره کرد که نمی توان هویت شرکتی را که OpenAI در نظر گرفته است دانست. خرید.

رویترز پیشنهاد می‌کند که حتی اگر OpenAI با برنامه‌های خود برای تولید تراشه‌های سفارشی، از جمله طرح خرید یک شرکت دیگر، پیش برود، این تلاش «چند سال طول می‌کشد که طی آن به تأمین‌کنندگان تجاری مانند Nvidia و… دستگاه‌های میکرو”.

برخی از شرکت‌های فناوری بزرگ ممکن است چندین سال طول بکشد تا پردازنده‌های خود را بسازند، اما در نهایت به نتایج محدودی دست می‌یابند.

تسلط انویدیا

آژانس توضیح داد که سم اولتمن، مدیر عامل OpenAI، پس از شکایت علنی از کمبود واحدهای پردازش گرافیکی، بازاری که تحت تسلط “انویدیا” است، دستیابی به تراشه‌های هوش مصنوعی بیشتر را در اولویت اصلی شرکت قرار داد. کنترل می کند… بیش از 80 درصد از بازار جهانی مربوط به چیپست هایی است که مناسب ترین برای اجرای برنامه های هوش مصنوعی است.

تلاش‌ها برای دستیابی به تراشه‌های بیشتر به دو نگرانی اصلی که توسط Oltman بیان شده است مرتبط است: فقدان پردازنده‌های پیشرفته مسئول اجرای برنامه “OpenAI” و هزینه‌های بالای مربوط به کارکرد سخت‌افزار مورد نیاز برای تکرار تلاش‌ها و محصولات شرکت.

از سال 2020، «OpenAI» فناوری‌های هوش مصنوعی مولد را بر روی یک ابر رایانه ایجاد کرده است که توسط «مایکروسافت، یکی از بزرگترین آنها حامیان، که از 10000 واحد پردازش گرافیکی تولید شده توسط “Nvidia” استفاده می کند.

طبق تجزیه و تحلیل Stacey Rasgon، تحلیلگر تراشه در Bernstein، اجرای برنامه ChatGPT برای این شرکت گران است و هر درخواست حدود 4 سنت هزینه دارد.

اگر جستجوهای ChatGPT به 10٪ از دامنه های جستجوی Google افزایش یابد، در ابتدا به حدود 48.1 میلیارد دلار در واحدهای پردازش گرافیکی و خرید تراشه هایی به ارزش حدود 16 میلیارد دلار در سال برای ادامه کار نیاز دارد.

مرحله اسلاید سفارشی

کارشناسان در زمینه صنعت تراشه های هوش مصنوعی گفتند که تلاش برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی که توسط “OpenAI” انجام شده است، این شرکت را در میان گروه کوچکی از شرکت های بزرگ فناوری مانند “Google” Alphabet و “”>

کارشناسان خاطرنشان کردند که «هنوز مشخص نیست که (OpenAI) با طرحی برای تولید تراشه‌ها بر اساس تقاضا پیش خواهد رفت یا نه، و خاطرنشان کردند که این گام نشان‌دهنده «یک ابتکار استراتژیک بزرگ و یک سرمایه‌گذاری عظیم است که هزینه آن ممکن است به صدها نفر برسد.» میلیون ها دلار در سال.”

آنها هشدار دادند که حتی اگر OpenAI منابعی را به این ماموریت اختصاص دهد، این “موفقیت آن را تضمین نمی کند.”

خرید یک شرکت تولید تراشه می‌تواند روند ساخت تراشه‌ها را برای “OpenAI” تسریع بخشد، مشابه آنچه برای “Amazon” در هنگام خرید “Annapurna Labs” در سال 2015 اتفاق افتاد.

تلاش‌ها برای تولید تراشه‌های سفارشی توسط شرکت “Meta” مشکلات زیادی که باعث شد این شرکت از شر برخی از تراشه های هوش مصنوعی خود خلاص شود، اما این شرکت اکنون به کار بر روی تراشه جدیدتری ادامه می دهد که انواع تراشه های مصنوعی را پوشش می دهد. بر اساس این گزارش، کار اطلاعاتی.

به گزارش روزنامه اطلاعات، مایکروسافت، حامی اصلی OpenAI، در حال توسعه یک تراشه هوش مصنوعی سفارشی است که OpenAI در حال آزمایش آن است.

رویترز خاطرنشان کرد که تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی سفارشی از زمان راه‌اندازی «ChatGPT» در سال گذشته «افزایش قابل‌توجهی» داشته است.

منبع: asharq

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...