پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ChatGPT مانند موبایل به یک ابزار روزمره تبدیل می‌شود

بر اساس گزارشی که هالیوود ریپورتر(THR) به تازگی منتشر کرده است، براکمن این فناوری را با گروهی از «دستیاران» مقایسه کرده که بی عیب و نقص نیستند، اما مشتاق‌اند و هرگز نمی‌خوابند.

وی در جریان یک میزگرد گفت: تصور کنید اگر بتوانید از هوش مصنوعی خود بخواهید پایان جدیدی برای سریال مورد علاقه‌تان بسازد یا داستان به شیوه دیگری پیش برود و شاید حتی بتوانید خود را به عنوان شخصیت اصلی یا نقش دیگری در آنجا قرار دهید.

وی افزود: سرگرمی در آینده نزدیک به این شکل خواهد بود. مثلا شاید مردم هنوز از آخرین فصل سریال بازی تاج و تخت و پایان‌بندی آن ناراحت باشند.

ChatGPT مانند موبایل به یک ابزار روزمره تبدیل می‌شود

براکمن همچنین اظهار داشت که ChatGPT ممکن است به کارِ دشوارِ مرتبط با نوشتن و کدنویسی کمک کند و در عین حال پتانسیل ارائه یک تجربه سرگرمی تعاملی را نیز داشته باشد.

واکنش هالیوود به نفوذ ChatGPT

تهیه کنندگان هالیوود قبلاً شروع به گمانه‌زنی در مورد تأثیرات بالقوه ChatGPT بر صنعت تلویزیون و فیلم‌سازی، چه مثبت و چه منفی کرده‌اند.

طبق گفته انجمن نویسندگان آمریکای غرب، آنها به منظور حمایت‌های بیشتر از نویسندگان، توسعه ChatGPT و فناوری‌های مشابه را زیر نظر دارند.

گزارش THR خاطرنشان کرد که با این حال، فیلمنامه نویسان ChatGPT را به عنوان ابزاری برای کمک به روند نوشتن به جای راهی برای جایگزینی با نویسندگان می‌دانند.

به گفته براکمن، مشاغلی که کاربران در وهله اول خواهان قضاوت انسانی در آن نیستند، مانند مشاغلی که نیاز به تعدیل محتوا دارند، بهترین مشاغلی هستند که ChatGPT برای جایگزینی آنها مناسب است.

وی افزود: هر جنبه‌ای از زندگی با این فناوری تقویت می‌شود و من مطمئن هستم که برخی از جنبه‌ها یا افراد یا شرکت‌هایی هستند که می‌گویند «من آن را نمی‌خواهم» و این اشکالی ندارد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم این واقعا به یک ابزار تبدیل خواهد شد، درست مانند تلفن همراه در جیب شما که هر آینه در صورت نیاز در دسترس خواهد بود.

هفته گذشته استیون اسپیلبرگ کارگردان مشهور هالیوود درباره ظهور هوش مصنوعی و اینکه فناوری چت‌بات هوش مصنوعی مانند ChatGPT را فاقد ‌روح می‌داند، اظهار نظر کرد.

اسپیلبرگ در یک مصاحبه گفت: من عاشق هر آن چیزی هستم که نه توسط یک کامپیوتر، بلکه توسط یک انسان خلق می‌شود.

وی افزود: روح، غیرقابل تصور و غیرقابل توصیف است و با هیچ الگوریتمی نمی‌توان آن را ایجاد کرد، فقط چیزی است که در همه ما وجود دارد.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا