پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

AMD با خرید استارت آپ Nod.ai که نرم افزار هوش مصنوعی را توسعه می دهد، موافقت کرده است.

AMD در حال تلاش برای رقابت با NVIDIA در بخش هوش مصنوعی است، اما قدرت دومی تا حدی به دلیل گسترش اکوسیستم نرم افزاری CUDA است، در حالی که پلتفرم های جایگزین AMD با وجود باز بودن، پشتیبانی گسترده ای به دست نیاورده اند. AMD به دنبال تقویت تمرکز نرم افزاری خود با خرید استارت آپ کالیفرنیایی Nod.ai است.

 Image source: Nod.ai

منبع تصویر: Nod.ai

Nod.ai که در سال 2013 تأسیس شد، با هدف توسعه راه حل های هوش مصنوعی مقرون به صرفه برای انواع پلتفرم های محاسباتی، از سیستم های ابری گرفته تا تلفن های همراه است. تسریع سیستم‌های هوش مصنوعی مولد نیز یکی از اولویت‌های این استارت‌آپ است و Nod.ai در طول عمر خود بیش از یک بار با AMD همکاری داشته است.

جنبه مالی این معامله فاش نشده است، اما بعید است که کارمندان Nod.ai مجبور شوند محل سکونت خود را پس از انتقال استارت‌آپ زیر نظر AMD تغییر دهند، زیرا دفتر مرکزی هر دو شرکت در سانتا کلارا است. نمایندگان AMD در مصاحبه ای توضیح دادند که Nod.ai در طول عمر خود توانست حدود 36.5 میلیون دلار برای توسعه خود جمع آوری کند رویترزامسال، گروه هوش مصنوعی در ساختار شرکت ایجاد شد که همچنین شامل Nod.ai.

در حال حاضر حدود 1500 مهندس در این منطقه مشغول به کار هستند. تا پایان سال، با پر کردن پست های خالی، تعداد آنها 300 نفر دیگر افزایش می یابد. این روند در سال 2024 ادامه خواهد داشت. AMD قصد دارد اکوسیستم نرم افزاری خود را هم به صورت ارگانیک و هم از طریق خرید گسترش دهد. خرید Nod.ai دومین معامله از این قبیل برای AMD در سال جاری خواهد بود.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا