پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

Adobe هوش مصنوعی را در فتوشاپ به‌روزرسانی کرده و شبکه‌های عصبی را برای ایجاد گرافیک برداری در Illustrator و طرح‌بندی در Express اعلام کرده است.

در رویداد Adobe Max نمایش داده شده مدل Firefly Image 2 – نسخه به روز شده تولید کننده تصویر در فتوشاپ یاد گرفته است که تصاویر با کیفیت بالاتر ایجاد کند. مدل‌های مولد هوش مصنوعی در ویرایشگر برداری Illustrator و در پلتفرم ابری Adobe Express ظاهر شدند.

 Image source: adobe.com

منبع تصویر: adobe.com

Firefly Image 2 تصاویری با کیفیت بالاتر نسبت به نسخه قبلی خود تولید می کند و جزئیات ظریف مانند برگ ها، بافت پوست، مو، دست ها و ویژگی های صورت را در هنگام رندر کردن تصاویر واقعی به وضوح نشان می دهد. تصاویر ایجاد شده با Firefly Image 2 دارای وضوح بالاتر، رنگ های زنده تر و کنتراست بالاتر هستند. این مدل همچنین قابلیت های پیشرفته ویرایش تصویر را با استفاده از هوش مصنوعی ارائه می دهد – شما می توانید به صورت دستی یا خودکار عمق میدان، جلوه تاری حرکت و حتی میدان دید را تنظیم کنید، انگار که دوربین را به صورت دستی کنترل می کنید.

ویژگی Generative Match به شما این امکان را می‌دهد که تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را برای مطابقت با الگوی ارائه شده سبک‌سازی کنید. این می تواند یک تصویر از یک مجموعه از پیش تعیین شده یا یک فایل آپلود شده توسط کاربر باشد. سطح شباهت را می توان با استفاده از نوار لغزنده تنظیم کرد. تمام تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی با ابرداده مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده ارائه شده است. علاوه بر این، برای جلوگیری از سوء استفاده، کاربر هر بار که تصویر خود را آپلود می کند، با شرایط استفاده از ابزار موافقت می کند و تأیید می کند که حق کار با این نمونه را دارد که تصویر کوچک آن در سرورهای Adobe ذخیره می شود و نه آموزش هوش مصنوعی استفاده می شود. Firefly Image 2 در حال حاضر به عنوان یک مدل مستقل در وب در دسترس است و در آینده نزدیک در برنامه های Creative Cloud ادغام خواهد شد.

مدل هوش مصنوعی خود Firefly Vector در Adobe Illustrator ظاهر خواهد شد – به گفته سازنده “اولین مدل هوش مصنوعی مولد جهان برای گرافیک برداری”. این تصاویر برداری را از توضیحات متن ایجاد می کند و آنها را به لایه های “منطقی” تقسیم می کند. Adobe می‌گوید Firefly Vector پس از اتمام آزمایش بتا می‌تواند به صورت تجاری مورد استفاده قرار گیرد، زیرا بر روی محتوای دارای مجوز، از جمله Adobe Stock، و همچنین مواد رایگانی که فاقد حق نسخه‌برداری در نظر گرفته می‌شوند، آموزش داده شده است. ژنراتور بردار Firefly را می‌توان در نسخه بتا Adobe Illustrator آزمایش کرد، از جمله ویژگی‌های اضافی: Retype – یک مولد مدل سه بعدی و Retype – یک ویرایشگر فونت برداری.

در نهایت، پلتفرم Adobe Express مدل تولیدی خود را با طرح Firefly دریافت کرده است که اکنون می‌توان الگوهای طراحی مختلف را بر اساس توضیحات متنی تولید کرد.

Adobe افتخار می‌کرد که ژنراتور اصلی Firefly قبلاً 3 میلیارد تصویر ایجاد کرده بود و نسخه دوم قبل از یک ساله شدن نسخه اول منتشر شد.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا