• خانه
 • ◀️
 • تکنولوژی
 • ◀️
 • 9 راه آسان برای رفع عدم نمایش اینستاگرام در فعالیت های اخیر

📌 9 راه آسان برای رفع عدم نمایش اینستاگرام در فعالیت های اخیر

اینستاگرام علاوه بر اینکه یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب است، به دلیل ویژگی چت خود نیز شناخته شده است که در آن کاربران می توانند با دوستان و دنبال کنندگان خود چت کنند یا با افراد جدید ملاقات کنند. علاوه بر این، می توانید ببینید چه کسی در حال حاضر آنلاین است تا با آنها […]

تکنولوژی یک نظر اضافه کنید 15 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

اینستاگرام علاوه بر اینکه یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب است، به دلیل ویژگی چت خود نیز شناخته شده است که در آن کاربران می توانند با دوستان و دنبال کنندگان خود چت کنند یا با افراد جدید ملاقات کنند. علاوه بر این، می توانید ببینید چه کسی در حال حاضر آنلاین است تا با آنها چت کنید. با این حال، بسیاری از کاربران گزارش دادند که اینستاگرام آخرین وضعیت فعال را نشان نمی‌دهد.

اما چرا نمی توانید ببینید که فردی در اینستاگرام فعال است یا خیر، و چگونه می توانید باگ وضعیت فعالیت اینستاگرام را برطرف کنید؟ تمام سوالات شما با راه حل در این راهنما پاسخ داده شده است. برای یافتن آن به خواندن ادامه دهید.

همچنین بخوانید: نحوه رفع این داستان استوری در دسترس نیست» در اینستاگرام

چگونه متوجه شوید که یک کاربر در اینستاگرام فعال است

وضعیت فعال اینستاگرام به شما امکان می دهد ببینید چه کسی در حال حاضر در پلتفرم فعال است. برای مشاهده این، باید:

مرحله ۱: اینستاگرام را باز کنید.

مرحله ۲: روی نماد DM در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

به مرحله 3: اکنون در بالا، همه مخاطبین فعال خود را با یک نقطه سبز روی تصویر نمایه آنها خواهید دید.

علاوه بر آن، می‌توانید رنگ سبز کوچک را در گوشه سمت راست پایین تصویر نمایه در بخش پیام‌ها انتخاب کنید. این نشان می دهد که آنها در حال حاضر آنلاین هستند. اگر آنها در حال حاضر آنلاین نیستند، اینستاگرام آخرین باری که آنها را دیده اند را نیز تحت نام کاربری خود نشان می دهد.

علاوه بر این، اینها پیام هایی هستند که اینستاگرام در زیر نام کاربری نمایش می دهد تا وضعیت فعال آنها را مشاهده کند:

 • فعال امروز / دیروز
 • مهر زمان در کنار تعداد پیام‌ها
 • نوشتن

چرا نمی توانید ببینید فردی در اینستاگرام فعال است یا نه

اشاره به دلیل خاصی برای نقص وضعیت فعالیت اینستاگرام سخت است، زیرا تعداد زیادی وجود دارد. با این حال، ما به برخی از دلایل رایج رسیده ایم و آنها را فهرست کرده ایم. بیایید نگاهی بیندازیم.

 • همدیگر را لغو فالو کنید: در حالی که می‌توانید پس از تأیید درخواستتان، به هر کسی در اینستاگرام پیام ارسال کنید، هر دوی شما باید یکدیگر را دنبال کنید تا وضعیت فعال اینستاگرام آنها را ببینید.
 • از طریق پیام مستقیم با آن‌ها تماس نگرفته‌اید: اینستاگرام تنها زمانی وضعیت فعال یک حساب را نشان می‌دهد که مکالمه با آن شخص را شروع کنید.
 • وضعیت فعال محدود به 25 گپ آخر است: بله. حتی اگر مخاطبی را نگه دارید تا ببینید آخرین بار چه زمانی دیده شده است، فقط می توانید وضعیت فعال 25 مکالمه اخیر را مشاهده کنید.

 • وضعیت فعالیت غیرفعال است: اگر شما یا شخص دیگری وضعیت فعال را در اینستاگرام غیرفعال کرده‌اید، نمی‌توانید آن را مشاهده کنید.
 • شما محدود کردید: اگر کسی
 • شما مسدود هستید: متاسفم که حامل این خبر هستم، اما شاید افراد دیگری شما را در اینستاگرام بلاک کرده است، بنابراین از مشاهده وضعیت فعالیت شما جلوگیری می کند.
 • خطای اینستاگرام: اینستاگرام به سرعت ویژگی‌های جدید اضافه می‌کند که باعث می‌شود پلتفرم گاهی اوقات ناپایدار و نامنظم باشد. بنابراین، اگر اینستاگرام آخرین بازدید از افرادی را که با آنها چت می کنید را به شما نشان نمی دهد، منتظر بروزرسانی بعدی برنامه باشید.

نحوه رفع نشدن حالت فعال اینستاگرام

اکنون که دلایل عدم مشاهده آخرین وضعیت مشاهده شده خود را در اینستاگرام می دانیم، وقت آن رسیده است که نحوه رفع این مشکل را بررسی کنیم.

توجه: قبل از دنبال کردن روش‌های عیب‌یابی زیر، سعی کنید یک پیام به حساب ارسال کنید تا آن را در بالای پیام‌های مستقیم خود بیاورید و ببینید آیا وضعیت فعال ظاهر می‌شود.

1. اینستاگرام

را ببندید و دوباره باز کنید

اگر فردی هستید که برنامه‌های اخیر را در دستگاه‌های iPhone یا Android خود پاک نمی‌کنید، باید هر چند وقت یکبار این کار را شروع کنید. با این کار جلسه فعلی برنامه بسته می شود و جلسه جدیدی شروع می شود و در نتیجه آن را تازه می کند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

در Android

مرحله 1: صفحه نمایش اخیر

را باز کنید.

مرحله ۲: به اینستاگرام بروید و آن را به بالا بکشید.

نکته: همچنین می‌توانید از گزینه Clear All استفاده کنید که همه برنامه‌ها را می‌بندد.

به مرحله 3: اکنون، اینستاگرام را دوباره باز کنید

در iPhone

مرحله 1: App Switcher را باز کنید.

مرحله ۲: برنامه اینستاگرام را از پایین به بالا بکشید.

به مرحله 3: اکنون، اینستاگرام را دوباره باز کنید

2. مطمئن شوید که وضعیت فعالیت فعال است

به طور پیش‌فرض، وضعیت فعالیت برای حساب‌های اینستاگرام فعال است. با این حال، اگر وضعیت فعالیت در اینستاگرام را خاموش کنید، نمی‌توانید آخرین بازدید را ببینید شخص دیگری نیز. در اینجا نحوه بررسی فعال بودن وضعیت فعالیت برای حساب اینستاگرام شما آمده است. مراحل برای Android و iPhone یکسان است:

مرحله ۱: برنامه اینستاگرام را باز کنید و از پایین سمت راست روی نمایه ضربه بزنید.

مرحله ۲: روی نماد همبرگر در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

به مرحله 3: “تنظیمات و حریم خصوصی” را انتخاب کنید.

مرحله ۴: به پایین بروید و «پیام‌ها و پاسخ‌ها به داستان» را انتخاب کنید.

مرحله 5: روی «نمایش وضعیت فعالیت» کلیک کنید.

به مرحله 6: به «نمایش وضعیت فعالیت» بروید.

3. به روز رسانی اینستاگرام

اگرچه شما همدیگر را دنبال می‌کنید و وضعیت فعالیت را فعال کرده‌اید، ممکن است نتوانید آخرین بازدید آن شخص در اینستاگرام را مشاهده کنید. این ممکن است به دلیل برخی از اشکالات باشد. خوشبختانه، تیم اینستاگرام هر از چند گاهی به روز رسانی را انجام می دهد. از این رو خطای وضعیت فعالیت اینستاگرام را می توان با به روز رسانی برنامه به آخرین نسخه حل کرد. می‌توانید به‌روزرسانی‌های اینستاگرام را از لینک‌های زیر بررسی کنید:

4. توقف اجباری برنامه در Android

در Android، حتی اگر برنامه‌ای را از برنامه‌های اخیر پاک کنید، همچنان می‌تواند در پس‌زمینه اجرا شود. بنابراین، اگر می خواهید اینستاگرام را به طور کامل راه اندازی مجدد کنید تا خطای وضعیت Instagram Active را برطرف کنید، باید برنامه را به اجبار متوقف کنید. کاری که باید انجام دهید این است:

مرحله ۱: به تنظیمات> برنامه‌ها بروید.

مرحله ۲: روی مدیریت برنامه‌ها

کلیک کنید

توجه: بسته به دستگاه Android، این گزینه ممکن است نام دیگری داشته باشد.

برای مرحله 3: اینستاگرام را انتخاب کنید و توقف اجباری

را فشار دهید.

مرحله 4: هنگامی که از شما خواسته شد، برای تأیید، روی OK ضربه بزنید.

5. کش اینستاگرام را در اندروید

پاک کنید

یک راه دیگر برای حل مشکل وضعیت فعالیت اینستاگرام، پاک کردن کش برنامه در اندروید است. چرا؟ زیرا با انجام این کار، تمام فایل‌های موقت مرتبط با برنامه را پایان می‌دهید، که ممکن است حاوی فایل‌هایی باشد که باعث ایجاد مشکل شده‌اند.

این به این دلیل است که فایل‌های حافظه پنهان قرار است زمان بارگذاری برنامه و بسیاری از ویژگی‌های آن را بهبود بخشند، اما با گذشت زمان این فایل‌ها ایجاد می‌شوند و ممکن است شروع به تأثیرگذاری بر عملکرد برنامه کنند. ما یک راهنمای نحوه پاک کردن کش اینستاگرام داریم، جایی که ما همه چیز را با جزئیات برای شما توضیح دادیم.

6. از سیستم خارج شوید و وارد شوید

اگر از حساب اینستاگرام خود خارج شوید، برنامه برخی از فایل های کش را حذف می کند که ممکن است باعث ایجاد خطا شود. پس از ورود مجدد، اینستاگرام جلسه جدیدی را شروع می کند که منجر به فید بدون خطا می شود و در نهایت به شما اطلاع می دهد که آیا فردی در اینستاگرام فعال است.

مرحله 1: به Instagram> بروید و روی نمایه خود در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

مرحله ۲: روی نماد همبرگر ضربه بزنید و تنظیمات

را انتخاب کنید.

به مرحله 3: به پایین بروید و خروج از سیستم را انتخاب کنید.

مرحله 4: برای تأیید دوباره روی خروج از سیستم ضربه بزنید.

توجه: برای افرادی که دارای چندین حساب هستند، این عبارت «خروج از حساب‌های [نام کاربری]» خواهد بود.

7. اینستاگرام

را حذف و دوباره نصب کنید

وقتی اینستاگرام را از تلفن هوشمند خود حذف نصب می‌کنید، فایل‌های مربوط به برنامه را نیز حذف می‌کند، از جمله آن‌هایی که مانع از دیدن آخرین بازدید از حساب می‌شوند. پس از نصب مجدد برنامه، فایل های جدید دانلود می شود و امیدواریم تجربه ای بدون اشکال را به شما ارائه دهد. کاری که باید انجام دهید این است:

در Android

مرحله 1: به فروشگاه Play> جستجوی اینستاگرام بروید و آن را از نتایج باز کنید.

مرحله ۲: روی حذف نصب ضربه بزنید و برای تأیید دوباره روی حذف نصب ضربه بزنید.

برای مرحله 3: پس از حذف نصب، Install را فشار دهید.

در iPhone

مرحله 1: و را در برنامه اینستاگرام

فشار دهید و نگه دارید.

مرحله ۲: حذف برنامه را انتخاب کنید.

به مرحله 3: روی حذف برنامه ضربه بزنید و برای تأیید دوباره روی حذف ضربه بزنید.

مرحله ۴: برنامه حذف نصب خواهد شد. سپس، Instagram را در فروشگاه App

جستجو کنید

مرحله 5: روی دریافت یا نماد دانلود

کلیک کنید.

8. از طریق سایر روش های رسمی به اینستاگرام دسترسی داشته باشید

اگر هنوز نمی‌توانید وضعیت فعالیت اینستاگرام دوست خود را ببینید، سعی کنید از آن در دستگاه‌های دیگر استفاده کنید یا جایگزین‌های رسمی آن‌ها را همانطور که در زیر ذکر شده است بررسی کنید.

1. از مرورگر موبایل یا رایانه شخصی خود استفاده کنید

اینستاگرام برای مرورگرهای تلفن هوشمند و رایانه شما در دسترس است. لذلك ، توجه إلى متصفحك المفضل ، وابحث عن موقع Instagram على الويب ، وقم بتسجيل الدخول إلى حسابك ، ومعرفة ما إذا كان بإمكانك رؤية حالة النشاط.

2. استخدم Instagram Lite على Android

تم تصميم Instagram Lite بشكل أساسي لأجهزة Android المنخفضة ، ومع ذلك ، لا يزال بإمكانك استخدام التطبيق على أي جهاز Android آخر. يقدم التطبيق إصدارًا مبسطًا من التطبيق الرئيسي مع تقليل بعض الميزات. ونعم ، يمكنك رؤية حالة نشاط محادثاتك ، إذا قام الشخص الآخر بتمكينها.

9. تقديم تقرير إلى Instagram

إذا كنت لا تزال غير قادر على إصلاح عدم ظهور Instagram حالة النشاط الأخيرة أو الحالية لحسابك ، فلا تفقد الأمل. يمكنك الاتصال بفريق الدعم وقد يقومون بإصلاح المشكلة. يمكنك مراجعة دليلنا حول كيفية الإبلاغ عن مشكلة إلى Instagram.

الأسئلة الشائعة حول Instagram لا يظهر آخر نشاط نشط

1. ما هي المدة التي يظهر فيها Instagram نشطًا؟

لا توجد معلومات رسمية حول المدة التي سيظهر فيها Instagram آخر ظهور لشخص ما. ومع ذلك ، فقد لاحظنا أنه إذا لم يكن الحساب متصلاً بالإنترنت لمدة يومين ، فلن تظهر حالة النشاط.

2. هل آخر نشاط على Instagram دقيق؟

ليس حقيقيًا. ستمنحك حالة نشاط Instagram حالة تقريبية فقط عندما كان الشخص يستخدم التطبيق في المرة الأخيرة. ومع ذلك ، فهو قريب من الوقت الفعلي. علاوة على ذلك ، قد يعرض التطبيق أيضًا حسابًا نشطًا لمدة تصل إلى 10 دقائق بعد إغلاق التطبيق.

3. كيف تعرف ما إذا كان شخص ما لا يزال نشطًا على Instagram؟

يمكنك استخدام ميزة حالة نشاط Instagram لمعرفة ما إذا كانوا متصلين أم لا بسهولة. بصرف النظر عن ذلك ، يمكنك مراسلتهم ومعرفة ما إذا كانوا يستجيبون ، أو عن طريق التحقق مما إذا كانوا قد نشروا أي منشورات أو قصص أو بكرات جديدة.

4. هل يمكن لأي شخص معرفة عدد المرات التي شاهدت فيها ملفه الشخصي على Instagram؟

اعتبارًا من الآن ، لا توجد طرق رسمية لمعرفة ما إذا كان شخص ما قد زار ملفك الشخصي على Instagram.

ابق على اتصال

لبدء محادثة ، تحتاج إلى معرفة متى يكون الشخص متصلاً بالإنترنت. ومع ذلك ، إذا لم يعرض Instagram آخر حالة نشطة لك ، فنحن نأمل أن تعمل الطرق العشر المذكورة أعلاه على حل المشكلة. إذا كان لا يزال لديك أي شكوك أو استفسارات ، فأخبرنا بذلك في التعليقات أدناه.

منبع: a7la-home

امتیاز بدید😊
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

نفوذوحشتناک ذرات پلاستیک در غذاهای انسان+عکس

ذرات ریز پلاستیک در همه جا یافت می‌شوند؛ از عمیق‌ترین مکان روی

0 دقیقه زمان مطالعه

چندین دارنده سامسونگ گلکسی S23 نقاط تار و لکه‌دار در عکس‌ها را گزارش کرده‌اند

وقتی یک گوشی پرچمدار درجه یک را از یک برند مشهور خریداری

1 دقیقه زمان مطالعه

کشف بزرگترین طوفان خورشیدی از روی درخت باستانی

مهر/ به نقل از پرس اسوسیشنز، با بررسی و تحلیل حلقه های

3 دقیقه زمان مطالعه

PC Health Check یک برنامه برای بررسی الزامات ویندوز 11 در دستگاه شما است

برنامه PC Health Check پس از اعلام وجود برخی الزامات ویندوز 11

5 دقیقه زمان مطالعه

فاش شدن جزئیات و قیمت طرح Family & Friends سرویس ایکس باکس گیم پس

جزئیاتی از طرح Family & Friends سرویس ایکس باکس گیم پس در

1 دقیقه زمان مطالعه

طرح جدید فروش پیکاپ T8 کرمان موتور

شرکت کرمان موتور در نظر دارد مرحله جدید فروش جک T8 را

0 دقیقه زمان مطالعه

واردات خودروی کارکرده آزاد می‌شود

به گزارش تجارت‌نیوز، در نامه سیدرضا فاطمی امین خطاب به محمد مخبر

1 دقیقه زمان مطالعه

دعوای حقوقی بی ام و با یک نمایندگی در اسکاتلند برای استفاده از نام مینی!

یک نمایندگی فروش خودروهای کارکرده مینی در اسکاتلند با بی‌ام‌و بر سر

0 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید