8 راه برای رفع عدم کارکرد DM های اینستاگرام

مهم نیست اعتراف کنیم یا نه، بسیاری از ما بیشتر اوقات از اینستاگرام استفاده می کنیم. این برنامه‌ای است که ما از مرور مکرر جدیدترین حلقه‌های اینستاگرام گرفته تا پیام‌رسانی به دوستانمان به آن چسبیده‌ایم. متأسفانه، مانند هر برنامه دیگری، اینستاگرام نیز در معرض چند مشکل، باگ و اشکال است....

Article

8 راه برای رفع عدم کارکرد DM های اینستاگرام

مهم نیست اعتراف کنیم یا نه، بسیاری از ما بیشتر اوقات از اینستاگرام استفاده می کنیم. این برنامه‌ای است که ما از مرور مکرر جدیدترین حلقه‌های اینستاگرام گرفته تا پیام‌رسانی به دوستانمان به آن چسبیده‌ایم. متأسفانه، مانند هر برنامه دیگری، اینستاگرام نیز در معرض چند مشکل، باگ و اشکال است. کار نکردن قابلیت DM (پیام مستقیم) اینستاگرام برای کاربران یکی از رایج ترین خطاها است.

در نتیجه قابلیت پیامک های اینستاگرام بی فایده می شود زیرا نمی توانید پیام ها را ارسال، دریافت یا مشاهده کنید. اگر فردی هستید که DM های اینستاگرام شما کار نمی کند، راه های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. ما فهرستی از راه‌حل‌هایی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید برای اطمینان از از سرگیری عملکرد پیام‌های پیامکی اینستاگرام خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: بهترین برنامه های بارگیری حلقه برای اینستاگرام

8 راه برای رفع مشکل عدم کارکرد DM های اینستاگرام

1. اینستاگرام خود را به روز کنید

Manually Update Instagram App to resolve Instagram DMs Not Working

این احتمال وجود دارد که از نسخه قدیمی اینستاگرام استفاده کنید که باعث خرابی DM ها و از کار افتادن آن می شود. برای کاربرانی که به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کرده‌اند و از به‌روزرسانی برنامه خودداری می‌کنند، ممکن است چنین باشد. اگر از نسخه بتا نیز استفاده می کنید، همین اتفاق می افتد.

اینستاگرام ممکن است پس از یک تاریخ ساخت خاص از کار بیفتد، اما حتی یک بار تکرار قدیمی‌تر می‌تواند باعث شود برخی از ویژگی‌ها مطابق انتظار عمل نکنند. علاوه بر مشکلات احتمالی، ممکن است به‌روزرسانی‌های امنیتی وجود داشته باشد که از دست داده باشید. بنابراین توصیه می کنیم به دلیل همه این دلایل و موارد دیگر، اینستاگرام را در اسرع وقت به روز کنید. می‌توانید این کار را با رفتن به فروشگاه برنامه iOS مناسب یا فروشگاه Google Play و به‌روزرسانی برنامه انجام دهید.

در اینجا پیوندهایی برای به‌روزرسانی دستی برنامه اینستاگرام برای Androidوجود دارد. و iOS.

2. قطع شدن اینستاگرام

را بررسی کنید

Instagram Service Down might result in Instagram DMs Not Working

معمولی نیست، اما سرورهای اینستاگرام ممکن است در هر زمانی از کار بیفتند. و با از کار افتادن سرورها، این می تواند به طور کامل یا جزئی بر ویژگی های اینستاگرام تأثیر بگذارد. این خرابی می تواند نتیجه یک اشکال، بار سنگین سرور یا قطع کامل باشد. خوشبختانه، شما و هر کس دیگری می توانید به سرعت تشخیص دهید که اینستاگرام از کار افتاده است یا خیر. از نشانگر پایین اینستاگرام دیدن کنید تا ببینید آیا کاربران در سراسر جهان با مشکل مواجه هستند یا خیر. اگر کاربران قطعی را گزارش کرده باشند، نمودار خاموشی را در صفحه Down Detector مشاهده خواهید کرد.

اگر مشکلی در سرورهای اینستاگرام وجود دارد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که صبر کنید و صبور باشید. خوشبختانه، غول‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی مانند شرکت مادر اینستاگرام Meta به سرعت مشکلات سرور را حل می‌کنند تا از خرابی جلوگیری کنند. هنگامی که سرورها دوباره فعال شدند، از ویژگی DM Instagram استفاده کنید و همه چیز باید بدون مشکل پیش برود.

همچنین بخوانید: چگونه پس‌زمینه اینستاگرام را در استوری‌ها و پیام‌ها تغییر دهیم؟

3. کش اینستاگرام

را پاک کنید

اینستاگرام اطلاعات محدودی را در مورد نحوه استفاده شما از برنامه در دستگاهتان به شکل کش ذخیره می کند، درست مانند سایر برنامه ها. در حافظه گوشی شما ایجاد می شود و شامل اطلاعاتی مانند حافظه پنهان رسانه و تنظیمات برنامه شما است.

کش اینستاگرام، مانند سایر انواع کش برنامه، ممکن است بسیار سنگین و قدیمی شود. در نتیجه، DM های اینستاگرام ممکن است به درستی کار نکنند. اینستاگرام چه مدتی از آن استفاده کرده باشید و چه برنامه را دانلود کرده باشید، حافظه پنهان را روی دستگاه ایجاد می کند.

پاک کردن کش در هر دو پلتفرم، یعنی اندروید و iOS کاملاً متفاوت هستند، زیرا هر دو سیستم عامل کاملاً متفاوت ساخته شده اند. در اینجا یک راهنمای دقیق برای پاک کردن کش در Android و iOS وجود دارد:

برای Android:

1. به تنظیمات بروید و ذخیره‌سازی

را انتخاب کنید

2. اکنون روی Apps ضربه بزنید و Instagram را از لیست برنامه ها انتخاب کنید.

3. اکنون “Clear Cache”

را انتخاب کنید

باید تمام حافظه پنهان تولید شده در دستگاه شما پاک شود، و اگر همچنان مشکل را حل نکرد، عملکرد «پاک کردن فضای ذخیره‌سازی» را نیز امتحان کنید.

برای iPhone:

برای iPhone، هیچ راه مستقیمی برای پاک کردن حافظه پنهان وجود ندارد، اما در عوض، می‌توانید از عملکرد برنامه‌های بارگذاری برای آزاد کردن فضا در دستگاه خود استفاده کنید.

1. به تنظیمات > عمومی بروید.

2. روی «حافظه آیفون» کلیک کنید.

3. اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده و بر روی دکمه “Offload App” کلیک کنید.

هنگامی که فرآیند تخلیه انجام شد، می‌توانید به اپ استور بروید و دوباره برنامه اینستاگرام را دانلود کنید. این باید مشکل کار نکردن DM را حل می کرد.

4. ممکن است از محدودیت های اینستاگرام تجاوز کرده باشید

گاهی اوقات، هیچ مشکلی در برنامه یا دستگاه شما وجود ندارد. شما به سادگی محدودیت های DM اینستاگرام را نادیده گرفتید و اکنون اینستاگرام شما را محدود می کند. از آنجایی که اینستاگرام اقداماتی را برای اجرای یک ممنوعیت نرم برای حساب شما انجام داده است، ممکن است در ارسال DM، لایک کردن/نظر دادن پست‌های اینستاگرام و موارد دیگر با مشکلاتی مواجه شوید.

به نظر می‌رسد این موارد در صورتی رخ می‌دهند که حساب شما دستورالعمل‌های اینستاگرام را نقض کرده باشد یا اگر شخصی حساب شما را به عنوان هرزنامه گزارش کند. این محدودیت ها معمولاً موقتی هستند و باید به طور خودکار در عرض 24 تا 48 ساعت برداشته شوند. و این امیدواریم مشکل «دی‌ام‌های اینستاگرام کار نمی‌کند» را برطرف کند.

همچنین بخوانید: 4 روش برای دریافت بهترین سبک فونت اینستاگرام

5. بررسی کنید که آیا کاربر حساب خود را غیرفعال کرده است

Instagram User Blocked

شما در حال تلاش برای برقراری ارتباط با یک کاربر معلق اینستاگرام هستید که ممکن است مشکل دیگری باشد که قادر به حل آن نیستید. در واقع، شما و دوستتان همچنان می‌توانید پیام‌های یکدیگر را حتی پس از غیرفعال کردن حساب‌های اینستاگرام خود مشاهده کنید، اما تنها در صورتی که از شناسه کاربری اینستاگراممر دیگری استفاده کنید. در این مثال می‌توانید کل چت را بخوانید، پیام بنویسید و به همه چیز دسترسی داشته باشید، اما نمی‌توانید بررسی کنید که آیا پیام‌هایتان خوانده می‌شوند یا نه.

در نتیجه، اگر متوجه شدید که شخصی ارسال پیام به شما را متوقف کرده است، می توانید نام کاربری او را جستجو کنید تا ببینید آیا هنوز در اینستاگرام فعال است یا خیر. در واقع، هنگامی که یک حساب کاربری غیرفعال می شود، هنگام جستجوی نام کاربری، پیام خطای “user not found” ظاهر می شود.

6. شما به کسی پیام می دهید که دنبالش نمی کنید

Accept Messages from Non Followers

فرستنده (شما) و گیرنده (شاید دوست شما) می توانند هر کدام از طریق گزینه های حفظ حریم خصوصی افراد مجاز به ارسال پیام برای آنها را محدود کنند. بنابراین، به‌طور پیش‌فرض، پیامکی از کاربر اینستاگرام که شما را فالو نمی‌کند، به‌عنوان درخواست پیام نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، همین امر در مورد آنها صدق می‌کند.

برای مشاهده اینکه آیا هر یک از پیام‌های خوانده نشده اینستاگرام شما در درخواست‌های پیام شما ظاهر شده است، این کار را انجام دهید. اگر این ویژگی درخواست پیام را نمی‌خواهید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات، حریم خصوصی و سپس پیام‌ها آن را خاموش کنید.

7. از سرویس DNS خصوصی یا VPN

استفاده کنید

Use Cloudflare to resolve Instagram Issues

ممکن است مشکلی با DNS یا ISP شما وجود داشته باشد و این مشکلی را ایجاد می کند که در ارسال DM مشکل دارید.

اولین چیزی که باید امتحان کنید این است که ارائه دهنده DNS خود را تغییر دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار دانلود Cloudflare 1.1.1.1 است. برنامه DNS از اینجا و پس از دانلود برنامه، آن را فعال کنید. حالا بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر. اگر نه، می‌توانید برخی از سرویس‌های VPN رایگان را امتحان کنید و ببینید آیا مشکل «دی‌ام‌های اینستاگرام کار نمی‌کند» شما را حل می‌کند یا خیر.

همچنین بخوانید: بهترین VPN برای رایانه شخصی، مک ، iOS و Android

8. یک درخواست کمک درون برنامه

ارسال کنید

Contact Instagram Support Service

اگر هیچ یک از راه حل های بالا کمکی نکرد، بهترین راه حل بعدی تماس با پشتیبانی اینستاگرام و اطلاع رسانی این مشکل است. برای انجام این کار، منوی همبرگر را در پروفایل خود انتخاب کنید (سه خط افقی). و بعد از آن تنظیمات را انتخاب کنید، به بخش “Help” بروید. گزارش مشکل را انتخاب کنید و دوباره آن را در برگه جدید انتخاب کنید. در فضای خالی که با دستورالعمل مشخص شده است، به طور مختصر توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده یا چه چیزی کار نمی کند.

در اینجا، می‌توانید از تیم پشتیبانی IG واقعی برای رفع مشکل DM بخواهید و بررسی کنید که چه چیزی باعث این مشکل شده است. اگر مطمئن نیستید که چگونه مشکل خود را توصیف کنید، از عبارت نمونه زیر استفاده کنید.

«سلام، لطفاً از تیم حمایت کنید. پیام های دایرکت من به درستی کار نمی کند و نمی توانم پیام ارسال یا دریافت کنم. همه چیز، از جمله نصب مجدد برنامه، تلاش شده است. اما DM ها هنوز ناکارآمد هستند.

توجه: برای وضوح بهتر، می‌توانید یک اسکرین شات از مشکل «دی‌ام‌های اینستاگرام کار نمی‌کند» خود را ارسال کنید. اما، روی پاسخ سریع حساب نکنید زیرا مرکز راهنمایی معمولاً برای رسیدگی به همه پیام‌ها خیلی شلوغ است.

همچنین بخوانید: ایمیل ورود به اینستاگرام: ایجاد و بازیابی با استفاده از مراحل ساده

منبع cashify

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...