• خانه
  • ◀️
  • کسب و کار
  • ◀️
  • 7 نکته مهم در مورد گوشی آب خورده که اکثر افراد نمی دانند + فیلم تعمیر گوشی آب خورده

7 نکته مهم در مورد گوشی آب خورده که اکثر افراد نمی دانند + فیلم تعمیر گوشی آب خورده

دانستن نکات بعد از خیس شدن یا آبخوردگی آن باعث می شود که آسیب کم تری به موبایل وارد شود این مقاله که با کمک کارشناسان تعمیرات موبایل نگارش شده است به سوالات متداول در مورد گوشی آب خورده پاسخ می دهیم.تمامی سوالات توسط تعمیرکاران موبایل نگارش شده و تمامی مطالب عملی و تست شده هستند.فهرست مطالب1-بعد […]

Blog article

7 نکته مهم در مورد گوشی آب خورده که اکثر افراد نمی دانند + فیلم تعمیر گوشی آب خورده
امتیاز بدید😊

دانستن نکات بعد از خیس شدن یا آبخوردگی آن باعث می شود که آسیب کم تری به موبایل وارد شود این مقاله که با کمک کارشناسان تعمیرات موبایل نگارش شده است به سوالات متداول در مورد گوشی آب خورده پاسخ می دهیم.تمامی سوالات توسط تعمیرکاران موبایل نگارش شده و تمامی مطالب عملی و تست شده هستند.

با خواندن کامل این مقاله کاملا با موضوع آبخوردگی و روش تعمیر گوشی آبخورده و اقدامات بعد از آشنا می شوید و موجب کاهش هزینه تعمیرات موبایل در زمان مراجعه به تعمیرگاه می شوید. همچنین در انتهای مقاله فیلم کاملی از تعمیر گوشی آبخورده توسط تعمیرکار موبایل گردآوری شده است.

گوشی آب خورده

1-بعد از اینکه گوشی داخل آب افتاد چکار کنیم؟

الف) خارج کردن گوشی از آب

هرچه زمان کم تری گوشی درآب باشد مسلما آب کم تری به داخل آن می رود پس اولین اقدام درآوردن سریع گوشی از داخل آب است.

ب)خاموش کردن گوشی بعد از خارج کردن گوشی از داخل آب

سریع گوشی را خاموش کنید باید توجه داشته باشید که آب به تنهایی باعث خرابی گوشی شما نمی شود و بلکه واکنش آب با جریان الکتریسیته داخل مدارات گوشی باعث تشکیل شدن سولفات می شود و این سولفات ها باعث اتصال روی گوشی می شوند.

ج)جداکردن متعلقات در دسترس گوشی بعد از خاموش کردن گوشی،گارد محافظ،گلس محافظ و نگهدارنده سیم کارت را از گوشی جدا کنید.

ممکن است در داخل گارد یا پشت گلس محافظ رطوبت و آب وجود داشته باشد و این موجب می شود زمان بیش تری گوشی در معرض رطوبت باشد.

د)خشک کردن گوشی و گرفتن رطوبت آن با دستمال

سعی کنید گوشی را خاموش کنید و اگر گوشی در داخل دستشویی افتاده بود آن را فعلا شستشو ندهید و فقط با دستمال و الکل آن را تمیز کنید.گاها پیش آمده بعد از افتادن گوشی در دستشویی و بیرون آوردن آن ،گوشی همچنان روشن است ولی کاربران با شتسشوی زیاد موجب خرابی آن شده اند.بعد از خشک کردن با دستمال می توانید با سشوار و با استفاده از باد و حرارت ملایم اقدام به خشک کردن کامل آن کنید فقط توجه کنید که باد گرفتن با دستگاه فشار قوی و پمپ باد باعث خرابی اسپیکرهای گوشی می شود پس توصیه می کنیم این کار را فقط با سشوار و باد ملایم انجام دهید‌.

ه)استفاده نکردن از گوشی به مدت چند ساعت

بعد از انجام مراحل بالا گوشی را بصورت ایستاده به دیوار تکیه دهید تا اگر آب داخل گوشی رفته است از داخل گوشی خارج شود و همچنین حداقل به مدت ۵ الی ۶ ساعت از گوشی استفاده نکنید تا ریسک خرابی گوشی کم تر شود.با انجام مراحل گفته شده اکثر گوشی های آب خورده بدون مشکل روشن می شوند و اگر حتی روشن نشوند بعد از سرویس توسط تعمیرکار با مشکلات کم تری مواجه می شود.اگر مراحل بالا را انجام دادید و گوشی روشن نشد احتمالا آب باعث اتصال در مدارهای گوشی شده است و می بایست به یک تعمیرکار مجرب جهت سرویس و شستشو مراجعه کنید اگر به دنبال یک مرکز معتبر در زمینه تعمیرات گوشی آب خورده هستید می توانید از تعمیرکاران مجموعه تعمیرات موبایل۰۹۱۳ کمک بگیرید و با مراجعه به سایت mobile0913.ir از مشاوره رایگان برخوردار شوید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید.

گوشی آب خورده -گذاشتن گوشی در برنج

2- آیا برنج گوشی آبخورده را تعمیر می کند؟

قرار دادن گوشی بعد از آبخوردگی در ظرف برنج ممکن است مقدار خیلی کم از رطوبت گوشی را بگیرد اما ورود گرد و غبار و نشاسته خشک به منافذ گوشی باعث خرابی بیشتری می شود و همچنین با ورد برنج به سوکت شارژ و سوکت هنذفری و رسیدن رطوبت به دانه ها برنج باعث متورم شدن برنج و گیر کردن آن در منافذ گوشی می شود.

بیشتر بخوانید: خاموش شدن پوکو x3 

3-چگونه آب را از بلندگوها و اسپیکر گوشی خارج کنیم؟

این نکته هم برای گوشی اندروید و هم برای گوشی های آیفون قابل اجرا است. می توانید با استفاده از یک گوش پاکن پنبه ای اطراف اسپیکر را تمیز کنید و رطوبت آن را بگیرید و همچنین قرار دادن دستگاه بصورت عمودی باعث خروج آب اضافی می شود.

گوشی آب خورده

4-آیا اجرای آهنگ های مخصوص برای خروج آب فایده ای دارد؟

در بعضی از کلیپ مشاهده می کنید که با اجرای یک آهنگ مدعی هستند که در صورت ورود آب به داخل اسپیکر یا گوشی آهنگ با لرزش ایجاد شده باعث خروج آب داخل گوشی می شود اما این ادعا بصورت تست عملی کاملا رد شده است و اکثر این آموزش ها برای گرفتن بازدید و فالور می باشد.

5-بعد از تعمیر گوشی آب خورده اطلاعات روی گوشی باقی می ماند؟

باید بدانید که اطلاعات گوشی روی هارد گوشی ذخیره می شود و در صورتی که هارد گوشی آسیب ندیده باشد اگر حتی سایر قطعات خراب شده باشد به اطلاعات گوشی آسیبی نمی رسد. البته باید توجه کنید که تعمیر گوشی آب خورده خود را به مراکز معتبر بسپارید تا از وارد شدن آسیب بیشتر به گوشی جلوگیری کنید.

6-گوشی آب خورده دارم صدای زنگ و تماس را می شنوم اما گوشی تصویر  ندارد مشکل از کجاست؟

در صورتی که بعد از آب خوردگی گوشی تصویر شما رفته است ولی همچنان صدای زنگ گوشی به گوش می رسد، مدار تصویر شما دچار مشکل شده است و اگر توسط تعمیرکار مجرب گوشی تعمیر شود نیاز به تعویض قطعه ندارد فیلم تعمیر گوشی آب خورده بدون نیاز تعویض قطعه که دقیقا همین مشکل را داشت را در انتهای مقاله می توانید مشاهده کنید.

7-گوشی سامسونگ یا شیائومی دارم که آب خورده است و صدای اسپیکر ،میکروفون وسایر صداهای گوشی کم شده است یا بصورت کامل قطع شده مشکل از کجاست؟

در صورتی که صدای گوشی آب خورده شما دچار مشکل شده است می بایست ابتدا منافذ روی گوشی را چک کنید تا مسدود نشده باشد در صورتی که بعد از خشک کردن و باز کردن منافذ توسط گوش پاک کن بازهم صدا نداشتید مشکل از قطعات اسپیکر گوشی است و با هزینه خیلی کم قابل تعمیر است. خوشبختانه قطعات صدای گوشی قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر قطعات دارند. برای استعلام قیمت تعمیرات گوشی آب خورده می توانید از تعمیرکاران mobile0913.ir بصورت تلفنی هزینه تقریبی تعمیر گوشی خود را پرسش کنید.

و سوال شما در مورد آب خوردگی گوشی چیست؟

اگر گوشی شما دچار آبخوردگی شده است همین الان می توانید با ارسال پیام در پیامرسان های مختلف بصورت رایگان از تعمیرکارن موبایل ۰۹۱۳ مشاوره دریافت کنید و مراحل تعمیر آب خوردگی گوشی را با کمک تعمیرکاران انجام دهید.جهت مشاوره و دریافت راهنمایی به سایت mobile0913.ir مراجعه کنید و در قسمت تماس با تعمیرکاران موبایل ارتباط برقرار کنید.تعمیرکاران مجموعه موبایل۰۹۱۳ همه روزه از ساعت ۹تا ۲۲ به سوالات شما بصورت رایگان پاسخ می دهند.

فیلم تعمیر گوشی آب خورده

امتیاز بدید😊
برچسب ها: گوشی آب خورده
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
15 دیدگاه

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

Related posts

💚 مطالب مرتبط

چگونه در فورتنایت پیشرفت کنیم؟

در دنیای بازی‌های رایانه‌ای، به‌صورت دوره‌ای سبک‌های جدیدی روی کار می‌آیند که

بررسی ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری در کرج و معرفی بهترین آن ها

وکیل یکی از نام‌های خداوند بزرگ است و در لغت به معنی

معرفی و بررسی شستشو دهنده دهان و دندان بامیدی Bomidi D3 Pro

حفظ سلامت دهان و دندان، در دنیای پرمشغله امروز، از اهمیت بالایی

5 نکته مهم که قبل از خرید دوربین مدار بسته بیسیم باید بدانید

با  روی کار آمدن انواع دوربین مداربسته بیسیم به‌جرئت می‌توان انقلابی عظیم

دستگاه اطلاع رسانی اتوسرویس ( دفترچه تعویض روغن )

بهترین گزینه برای جایگزینی خرید دفترچه تعویض روغن با توجه به هزینه‌های بالای چاپ

تعمیرگاه ایران رنو در تهران چه خدماتی میده

مهندس حامد رضایی 09120996450 بسیاری از شما در رابطه با خدمات تعمیرات

اهمیت خرید اپل آیدی برای کاربران اپل چیست؟

در این مقاله با مفهوم اپل آیدی آشنا می شویم و خواهیم

ژوپینگ چیست | آشنایی با برند ژوپینگ و ویژگی های آن توسط زودیکا

اگر به استفاده و خرید بدلیجات و زیورآلات علاقه مند باشید، اصلا

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید