• خانه
 • ◀️
 • کسب و کار
 • ◀️
 • 7 فاکتور انتخاب بهترین آسانسور مسکونی و آسانسور فروشگاهی

7 فاکتور انتخاب بهترین آسانسور مسکونی و آسانسور فروشگاهی

استفاده از فضای کمتر، سرعت مناسب، ایمنی بالا، مصرف انرژی پایین، صدای کم، طراحی زیبا و مناسب و… میتواند به شما در انتخاب بهترین آسانسور ساختمان کمک کند. نصب و راه‌اندازی  آسانسور برای ساختمان نیاز به رعایت فرآیند‌های حساس و مهندسی شده دارد تا صاحب ساختمان از نتایج بهینه‌ای بهره‌مند شود. فهرست مطالبقیمت انواع آسانسورانواع آسانسور […]

Blog article

7 فاکتور انتخاب بهترین آسانسور مسکونی و آسانسور فروشگاهی
امتیاز بدید😊

استفاده از فضای کمتر، سرعت مناسب، ایمنی بالا، مصرف انرژی پایین، صدای کم، طراحی زیبا و مناسب و… میتواند به شما در انتخاب بهترین آسانسور ساختمان کمک کند. نصب و راه‌اندازی  آسانسور برای ساختمان نیاز به رعایت فرآیند‌های حساس و مهندسی شده دارد تا صاحب ساختمان از نتایج بهینه‌ای بهره‌مند شود. 

امروزه نسل دیگه ای از بالابر هیدرولیکی در فروشگاه ها با نام های بالابر فروشگاهی، در خانه ها با نام بالابر خانگی (مسکونی) و بالابر صنعتی وجود دارد که با هزینه کمتر، بدون نیاز به کنده کاری و بدون نیاز به موتور خانه، نصب و اجرا میشود اما این نوع از بالابر های هیدرولیکی امروز مورد بحث ما نبوده و به آسانسور هایی می پردازیم که با استفاده از چال آسانسور نصب و اجرا می شود.

قیمت انواع آسانسور

عواملی که در انتخاب آسانسور و همچنین تعیین هزینه نهایی آسانسور تأثیرگذار هستند عبارتند از:

 • نوع متریال بالابر (فولاد، MDF، استیل)
 • شتاب حرکت آن
 • کم صدا بودن
 • قابلیت نصب آسان
 • ابعاد و اندازه چاه و چاهک بالابر
 • طول حرکت کلی بالابر در چاه
 • مکان و ابعاد موتورخانه
 • تعداد و ابعاد‌ایستگاه‌ها و درب‌های طبقات
 • نوع موتور و کابل بالابر
 • نوع درب استفاده شده اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
 • نوع تجهیزات، ریل‌های راهنما، سیستم تهویه، تابلو فرمان و در نهایت برند لوازمی که انتخاب می‌کنید.

انواع آسانسور موجود در بازار ایران

بالابر فروشگاهی

انواع آسانسور‌هایی که در ساختمان‌ها به کار ‌می‌روند عبارتند از:

 • آسانسور هیدرولیکی

آسانسورهای هیدرولیکی چون مکانیزم هیدرولیکی در حرکت دارند از امنیت بالایی برخوردار هستند. آسانسور های هیدرولیکی، راندمان بالا و طراحی ساده دارند و از لحاظ هزینه بسیار به صرفه اند. این آسانسور به فضای کمی نیاز دارد و قطعات آن بسیار کم خراب میشوند. 

 • آسانسورهای کششی

حرکت آسانسور کششی بر اساس نیرو محرکه و سیم بکسل است. نکته مهم هنگام خرید این آسانسور این است که سیستم آسانسور کششی به دلیل داشتن حساسیت بالای خود به تعمیر و سرویس مداوم نیاز دارد. آسانسور کششی بر اساس سرعتهای متفاوت چندین نوع دارد و شما باید بر اساس نیاز ساختمان خود یکی از انواع تک سرعته، دو سرعته و کنترل سرعت هوشمند را انتخاب کنید.

 • آسانسورهای وینچی

آسانسور وینچی یا آسانسور اتاق متحرک از انواع بالابرهای پرکاربرد و با کیفیت است. نیروی مورد نظر برای حرکت این آسانسور توسط موتور الکتریکی آن تامین می شود و باعث جابجایی افراد میشود. موتور این آسانسور و نگهداری از آن بسیار اهمیت دارد و از فولادی مستحکم ساخته شده است و با کمک قرقره حرکت میکند و برای ساختمان هایی با ارتفاع بلند و تعداد طبقات زیاد مناسب است.

 • آسانسور از نوع پنوماتیکی 

 آسانسور پنوماتیک به آسانسور وکیوم یا خلاء هم معروف است. نیروی محرکه این آسانسور از سیستم مکش هوا تامین میشود و برای ساختمان‌های 2 تا 4 طبقه مناسب است.

 • آسانسورهای مغناطیسی

آسانسورهای مغناطیسی از نوعی سیستم هوشمند برای کنترل کردن سرعت، شتاب، حرکت بین طبقات و توقف در مقصد استفاده می کنند. ترمز این آسانسورها به کمک نرم افزارهای پیچیده، کمترین تکان و ارتعاش را دارد و البته قابلیت جابه جایی بارهای سنگین تا  20 تن را دارد.

 • آسانسورهای هیبریدی 

آسانسورهای هیبریدی با ترکیبی از دو مکانیسم معروف کششی و هیدرولیکی حرکت میکنند و برای جابجایی کابین از موتور و پیستون با هم استفاده میشود. منبع نیروی حرکتی این آسانسور برق، بنزین، باتری، موتور دیزل و یا موتور هیبریدی است.

 • آسانسورهای پانورامایی

آسانسورهای کابین شیشه ای یا به اصطلاح پانوراما آسانسورهای زیبایی هستند که یکی از چهار وجه آنها شیشه بوده و از داخل کابین نمایی به سمت بیرون قابل مشاهده است. سیستم حرکت در آسانسور های پانوراما بسته به انتخاب میتواند کششی و یا هیدرولیک باشد.

طیف وسیعی از انواع آسانسور بر اساس توقف نیز در بازار وجود دارد:

۱. آسانسور با ۴ توقف

۲. آسانسور با ۵ توقف

۳. آسانسور با ۶ توقف

۴. آسانسور با ۸ توقفپلتفرم آنلاین ما دسترسی آسان به بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات آسانسور را که با نیاز‌های خاص شما مطابقت دارد، فراهم می‌کند. اگر به دنبال تهیه و نصب آسانسور مناسب در محل زندگی یا کار خود هستید، وب سایت ما نیاز‌های شما را برآورده می‌کند و اطلاعات دقیقی در مورد مجموعه آسانسور‌ها به شما ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر، با تیم ما تماس بگیرید.

ویژگیهای بهترین آسانسور

بالابر هیدرولیکی

برای خرید بهترین آسانسور، بسیار مهم است که شرایط ساختمان مورد نظر خود را در نظر بگیرید و مدل آسانسوری را انتخاب کنید که به طور یکپارچه با این پارامتر‌ها مطابقت داشته باشد. عوامل مؤثر بر انتخاب نوع آسانسور بر اساس شرایط ساختمان عبارتند از:

 طبقات ساختمان

آسانسور‌ی که انتخاب میکنید باید به طور دقیق با الزامات فنی ساختمانی که در نظر گرفتهاید و با تعداد طبقات ساختمان شما مطابقت داشته باشند.

ظرفیت آسانسور

هر آسانسور ظرفیت خاصی دارد و کابینهای آن محدودیت‌های تعیین شدهای برای وزن دارند. اگر محل مورد نظر شما پر رفت و آمد است و افراد زیادی از آن استفاده میکنند بهتر است از آسانسورهایی که ظرفیت بالایی دارند استفاده کنید.

حجم ترافیک روزانه

تعداد افرادی که از داخل و خارج ساختمان شما عبور می‌کنند و از آسانسور استفاده می‌کنند، نقشی اساسی در تعیین سطح استحکام مورد نیاز در سیستم آسانسور شما ایفا می‌کند و بهتر است از آسانسورهایی استفاده کنید که استقامتی مناسب با حجم استفاده روزانه شما دارد. 

آب و هوا و شرایط جوی 

اول از همه شما باید شرایط آب و هوایی ساختمان مورد نظر را در نظر بگیرید و سپس متناسب با آن بهترین نوع آسانسور را انتخاب کنید. این موضوع به این خاطر مهم است که متریال مورد استفاده در آسانسور شما با توجه به شرایط جوی تغییر میکنند.

شمارش کیفیت

 در مراحل بعد، شرکتی که برای خرید و نصب آن آسانسور انتخاب می‌کنید، باید A+ باشد! همه چیز را از پیچ و مهره‌های کوچک گرفته تا موتور آسانسور مورد نظر را بررسی کنید. هر کدام از این موارد بر کارکرد آسانسور شما بسیار موثر است.

ایمنی

اول ایمنی، درست است؟ وقتی به دنبال خرید آسانسور هستید، باید موارد ایمنی را نیز در نظر بگیرید. انتخاب شما باید بسیار ایمن و کارآمد باشد و برای استفاده همه افراد سرنشین خود امن باشد.

گارانتی

مراقب گارانتی آسانسور خود نیز باشید. مانند هر گجت دیگری، آسانسور شما نیز نیاز به پشتیبانی دارد تا در صورت خرابی مشکلی ایجاد نشود. یک ضمانت خوب و محکم در صورت خرابی آسانسور جایی برای نگرانی شما باقی نخواهد گذاشت.

سخن پایانی

بالابر مسکونی

بالابر احمدی ارائه دهنده مناسب‌ترین و بهترین گزینه‌های آسانسور موجود در ایران است و از جایگاه برجسته‌ای در صنعت آسانسور برخوردار است. اگر قصد خرید و نصب آسانسور‌های درجه یک را دارید، ما به شما کمک میکنیم.

شرکت بالابر احمدی متعهد است که شما را در این فرآیند تصمیم‌گیری راهنمایی کند و به شما کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید که کاملاً با شرایط ساختمان منحصر به فرد شما هماهنگ باشد به همین دلیل فرقی نمی‌کند برای چه ساختمانی آسانسور نیاز دارید تیم اختصاصی ما اینجاست تا در هر مرحله به تصمیمگیری شما کمک کند. 

منبع: بالابر احمدی

امتیاز بدید😊
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

Related posts

💚 مطالب مرتبط

چرا برنامه نویسی یکی از مشاغل پرطرفدار و پردرآمد است ؟

برنامه نویسی یکی از مشاغل پر درآمد در دنیا و همچنین در

داغ ترین نوآوری های فناوری در دنیای پکیج های گرمایشی

نوآوری‌های اخیر در حوزه پکیج‌های گرمایشی یک تحول عظیم در صنعت گرمایش

نکات مهم سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی یک وبسایت حرفه‌ای، یکی از چالش‌هایی است که صاحبان کسب

محبوب شو، مرجع اصلی خرید فالوور و سایر خدمات شبکه های اجتماعی

امروزه، بر کسی پوشیده نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام، جنبه های متفاوت

معرفی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

آب یکی از مهم‌ترین عوامل برای حفظ سلامت و بهداشت است. اما

اهمیت لینک سازی داخلی و خارجی در سئو سایت

هدف نهایی راه‌اندازی بیشتر وب‌سایت‌ها افزایش جذب مشتریان است. اگر وب‌سایت کسب‌وکار

فعالیت بدون محدودیت در سایت های فریلنسری خارجی

فریلنسری، راهی برای کسب درآمد از طریق انجام پروژه‌های مختلف برای کارفرمایان

رپ فارسی چیست؟ (درباره آهنگ رپ بیشتر بدانید)

در دنیای موسیقی، شاخه‌های مختلفی وجود دارد که هر روزه بر تعداد

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید