• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • 7 بهترین برنامه که به شما امکان می دهد از تعداد افرادی که به روتر متصل هستند و نوع دستگاه هایی که استفاده می کنند مطلع شوید

7 بهترین برنامه که به شما امکان می دهد از تعداد افرادی که به روتر متصل هستند و نوع دستگاه هایی که استفاده می کنند مطلع شوید

بسیاری از مردم باید بدانند که چند نفر به روتر خود متصل هستند زیرا این روزها فناوری WiFi بسیار فراگیر شده است و به نظر می رسد تقریباً هر دستگاه الکترونیکی نوعی اتصال شبکه بی سیم دارد. لپ تاپ ها، تبلت ها، گوشی های هوشمند، دوربین های دیجیتال، چاپگرها، کنسول...

Article

7 بهترین برنامه که به شما امکان می دهد از تعداد افرادی که به روتر متصل هستند و نوع دستگاه هایی که استفاده می کنند مطلع شوید

بسیاری از مردم باید بدانند که چند نفر به روتر خود متصل هستند زیرا این روزها فناوری WiFi بسیار فراگیر شده است و به نظر می رسد تقریباً هر دستگاه الکترونیکی نوعی اتصال شبکه بی سیم دارد. لپ تاپ ها، تبلت ها، گوشی های هوشمند، دوربین های دیجیتال، چاپگرها، کنسول های بازی، لوازم خانگی هوشمند و بسیاری چیزهای دیگر می توانند از طریق اتصال WiFi به یکدیگر یا به اینترنت متصل شوند. راه‌اندازی شبکه‌های بی‌سیم همچنین در مورد شبکه خانگی شما و دستگاه‌های متصل به آن، مجموعه‌ای از مشکلات خاص خود را ایجاد می‌کند.

أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 1

از شبکه Wi-Fi خود محافظت کنید

تنظیم WiFi خود با حفاظت کافی مانند WPA2 و رمز عبور قوی حیاتی است. اما این بدان معنا نیست که دیگران بدون اطلاع شما از شبکه شما استفاده نمی کنند. ممکن است دوستان، همسایگان یا اعضای خانواده اعتبار وای فای شما را با دیگران به اشتراک گذاشته باشند و افرادی که نمی شناسید بتوانند به شبکه و فایل های به اشتراک گذاشته شده شما دسترسی داشته باشند. در حالی که بسیاری از روترها دارای اقدامات امنیتی اضافی مانند فیلتر کردن آدرس MAC هستند، ممکن است پیکربندی نشده باشد یا ممکن است شخصی آن را دور زده باشد.

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد دو شبکه Wi-Fi از طریق یک روتر

بسیاری از روترهای مدرن لیستی از دستگاه های سیمی و بی سیمی را در اختیار شما قرار می دهند که به شبکه شما متصل می شوند

اما دیگران به شما اجازه نمی دهند که بدانید چه تعداد به روتر وصل شده اند و برخی افراد در واقع نمی دانند چگونه این اطلاعات را پیدا کنند. یک راه ساده دیگر برای اینکه بفهمید چه تعداد به روتر شما متصل هستند، استفاده از ابزاری برای دریافت لیستی از دستگاه های متصل است. در اینجا این برنامه ها وجود دارد که باید امتحان کنید.

همچنین بخوانید: 4 افزونه برتر Wi-Fi برای سال 2021

7 برنامه از نامزدی ما که امکان دانستن تعداد اتصالات روتر و تمام جزئیات آنها را فراهم می کند

از طریق لیست زیر، ما برنامه های زیادی را به شما توصیه می کنیم. می توانید سعی کنید و از هر یک از آنها استفاده کنید. اگر یکی از آنها را دوست ندارید، می توانید برنامه دیگری را از لیست امتحان کنید.

همچنین بخوانید: مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi در Android بدون روت

1. دیده بان شبکه بی سیم

Wireless Network Watcher یکی دیگر از ابزارهای کوچک و مفید Nirsoft است که آنچه را که قرار است به خوبی انجام دهد، انجام می دهد. نکته خوب این است که نیازی به تنظیم محدوده آدرس IP ندارد و به طور خودکار آداپتور شبکه اصلی را برای دستگاه های متصل اسکن می کند.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 2

اگر می خواهید آداپتور دیگری یا محدوده آدرس IP اختصاصی را اسکن کنید، با فشار دادن F9 از گزینه های پیشرفته استفاده کنید.

اسکن محدوده IP سریع است و فقط چند ثانیه طول می کشد، پس از آن اطلاعاتی مانند آدرس IP، نام دستگاه، آدرس MAC، سازنده آداپتور، شماره شناسایی و وضعیت فعالیت دریافت می کنید. ستون متن کاربر را می توان برای وارد کردن پیام یا برچسب سفارشی خود برای کمک به شناسایی استفاده کرد. روی ورودی دوبار کلیک کنید تا متن خود را اضافه کنید.

در حالی که Wireless Network Watcher باز است، بررسی پس‌زمینه به طور مداوم در محدوده IP جستجو می‌کند

برای کشف دستگاه‌های جدید و آفلاین. می‌توانید یک بالون سینی و یک هشدار صوتی در هنگام شناسایی یا قطع شدن دستگاه‌ها تنظیم کنید. برای فعال کردن اعلان‌های سینی، «Place the icon on the tray» را روشن کنید. فاصله اسکن پس زمینه را می توان از پنجره گزینه های پیشرفته (F9) تنظیم کرد. نسخه قابل حمل یا نصب کننده موجود است.

2. Fing Desktop

Fing Desktop نسخه PC و Mac برنامه محبوب تلفن همراه Fing است. اشکال Fing این است که شما باید یک حساب کاربری رایگان آنلاین ایجاد کنید اما خدمات ایمیل موقت کار می کنند. نصب کننده نیز 70 مگابایت بزرگ است. هنگامی که حساب Fing خود را ایجاد کردید، نرم افزار را نصب کردید و این دو را به یکدیگر متصل کردید، روی Scan for devices در بخش Your Current Network در پنجره اصلی کلیک کنید.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 3

Fing بهترین سیستم شناسایی دستگاه را دارد که ما برای کشف آنچه در شبکه دیده‌ایم.

ستون Details احتمالاً قبلاً شرح دقیق، نوع دستگاه و کلاس و حتی سیستم عامل یک دستگاه راه دور را نشان می دهد. اگر اینطور نیست، روی دستگاهی در لیست ضربه بزنید. صفحه کاملی از اطلاعات مربوط به دستگاه متصل و گزینه ای برای ویرایش دستی نام و دکمه تشخیص دریافت خواهید کرد.

با تشخیص، می توانید به صورت دستی نام صحیح را از یک پایگاه داده داخلی جستجو و پیدا کنید. حتی می‌توانید از یک کد QR یا یک آدرس وب محلی برای کمک به شناسایی دستگاه‌های متصل استفاده کنید.

Fing بیش از هر برنامه دیگری قابل تحمل است

برای کمک به شناسایی صحیح دستگاه‌های سرکش یا ناشناس. با استفاده از دکمه مشاهده آمار همه چیز را به عنوان دسته‌هایی مانند نام‌های تجاری، انواع محصول، سیستم‌عامل‌های مورد استفاده و خانه هوشمند نشان می‌دهد.

3. SoftPerfect WiFi Guard

WiFi Guard مانند نسخه اولیه اسکنر شبکه SoftPerfect است و برای شناسایی اتصالات شبکه ناشناخته یا غیرمجاز مناسب تر است. شبکه شما را برای دستگاه‌های متصل اسکن می‌کند و هر xx دقیقه یکبار مجدداً اسکن می‌کند و در صورت یافتن یک اتصال ناشناخته جدید، یک پیام ظاهر می‌شود. Softperfect بسیاری از ابزارهای نمایشی خود را فقط چند سال پیش ساخته است و این آخرین نسخه رایگان WiFi Guard از سال 2017 است.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 4

اگر بیش از یک روتر فعال دارید

برنامه پس از راه اندازی پنجره تنظیمات ظاهر می شود تا آداپتوری را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید. در غیر این صورت، به پنجره اصلی هدایت خواهید شد، جایی که با فشار دادن Scan Now، همه دستگاه‌های متصل به شبکه شناسایی می‌شوند.

هر اتصال دارای یک پرچم قرمز است که می دانید مجاز است

روی آن دوبار کلیک کنید و کادر “من این رایانه یا دستگاه را می شناسم” را علامت بزنید، که به برنامه می گوید دستگاه شناسایی شده است و در اسکن ها آن را نادیده می گیرد. هنگام روشن یا خاموش بودن، WiFi Guard بین 0 تا 60 دقیقه مجدداً اسکن می‌شود (پیش‌فرض 30 دقیقه است) و اگر دستگاه ناشناخته جدیدی شناسایی شود، یک پیام پاپ‌آپ روی صفحه ظاهر می‌شود.

4. GlassWire

GlassWire یک برنامه بسیار شناخته شده است که بخشی از فایروال، بخشی نظارت بر فعالیت شبکه و بخشی از نظارت بر استفاده از شبکه است. همچنین یک نرم افزار بسیار جذاب با رابط کاربری عالی است. یکی دیگر از ویژگی‌ها این است که شبکه را اسکن کرده و دستگاه‌های متصل را فهرست می‌کند، در حالی که شما را از فعالیت آنها مطلع می‌کند.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 5

بعد از نصب GlassWire، برای دیدن دستگاه‌های WiFi و اترنت متصل، نیازی به تنظیم چیزی ندارید.

فقط روی موارد در بالای پنجره کلیک کنید و منو ظاهر می شود. اطلاعاتی در مورد آدرس IP، آدرس MAC، زمان اولین بار مشاهده و سازنده آداپتور شبکه وجود دارد. ماوس را روی نام نگه دارید و کادر کوچکی در سمت راست ظاهر می شود که می توانید نام یا برچسب قابل تشخیص تری وارد کنید.

GlassWire می‌تواند هر دقیقه دستگاه‌ها را جستجو کند.

«فاصله اسکن اشیا» را فعال کنید و زمان را در تنظیمات > عمومی تنظیم کنید. همچنین گزینه ای برای نمایش اعلان های دسکتاپ هنگام پیوستن یا خروج دستگاه ها از شبکه یا هنگام اتصال دستگاه های جدید و ناشناخته وجود دارد. به Settings > Security بروید، روی دکمه باز کردن قفل ضربه بزنید، روی Things Monitor ضربه بزنید و اعلان را روی هر چیزی که می خواهید تنظیم کنید.

5. اسکنر IP پیشرفته

این یک ابزار جامع مدیریت شبکه است که می تواند علاوه بر اسکن شبکه برای اتصالات، تعدادی کار را انجام دهد. همچنین گزینه های راه دور برای Wake-on-LAN و Shutdown، اتصال از طریق HTTP/FTP و همچنین کنترل از راه دور با Remote Desktop و Radmin وجود دارد. البته، این ویژگی‌ها مفید هستند اما برای اسکن شبکه شما برای اتصالات بی‌سیم ضروری نیستند.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 6

به طور پیش‌فرض، Advanced IP Scanner محدوده آدرس را به همه اتصالات رایانه شما اختصاص می‌دهد

فقط محدوده ای که احتمالاً اتصالات WiFi شما در آن قرار دارد، مانند 192.168.0.1 تا 254. اگر فقط یک اتصال فعال دارید، نیازی به لمس محدوده IP نیست.

پس از اسکن، همه اتصالات با سازنده دستگاه بی سیم، آدرس MAC و نام ظاهر می شوند.

Advanced IP Scanner نیازی به نصب ندارد و گزینه اجرای آن به‌عنوان قابل حمل می‌تواند هنگام اجرای فایل اجرایی راه‌اندازی انتخاب شود. اگر می‌خواهید در آینده به راحتی ورودی‌های کمتر قابل مشاهده را شناسایی کنید، روی اتصال کلیک راست کرده و تغییر نام یا ویرایش نظر را انتخاب کنید تا یادداشت خود را اضافه کنید.

6. اسکنر IP Angry

Angry IP Scanner یک ابزار بین پلتفرمی مبتنی بر جاوا است که در مک و لینوکس نیز کار می کند. این بدیهی است که به این معنی است که Java Runtime Environment باید بر روی رایانه شما نصب شود. این ابزار به سادگی هر آدرس IP را در محدوده مشخص شده برای پاسخ پینگ می کند و سپس نتیجه را همراه با اطلاعاتی که درخواست می کنید در یک پنجره نمایش می دهد.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 7

می‌توانید دامنه‌ای از آدرس‌ها را خودتان وارد کنید یا روی دکمه IP کلیک کنید و آداپتور شبکه صحیح را انتخاب کنید.

سپس روی منوی کشویی در سمت راست آن کلیک کنید تا محدوده را انتخاب کنید، /26 تا 63 را اسکن می کند، /24 تا 255 را اسکن می کند و غیره. همچنین اگر تنظیمات پیچیده ای دارید، می توانید یک فایل متنی فهرست IP را انتخاب کنید. فرآیند اسکن بسیار سریع است زیرا برنامه با استفاده از چندین رشته اسکن می کند.

فقط میزبان هایی را نشان می دهد که به دستور پینگ پاسخ می دهند

به Preferences > Display بروید و “Alive hosts only” را انتخاب کنید. بازخوردها و واکشی‌های آدرس MAC به‌طور پیش‌فرض روشن نیستند، بنابراین باید خودتان آن‌ها را فعال کنید. روی یک ورودی در لیست دوبار کلیک کنید تا نظر خود را اضافه کنید.

7. چه کسی در وای فای من است

متأسفانه آخرین نسخه رایگان Who Is On My WiFi (4.0.5) در سال 2018 بود زیرا توسعه دهنده تمرکز خود را به یک سرویس تجزیه و تحلیل پولی تغییر داد. وظیفه اصلی این ابزار شناسایی دستگاه هایی است که در شبکه خود استفاده می کنید و در صورت برقراری اتصالات ناشناس به شما هشدار می دهد. می‌توانید دستگاه‌های متصل را که به‌عنوان شناخته‌شده یا ناشناخته طبقه‌بندی می‌شوند، کنترل کنید.


أفضل 7 برامج تتيح معرفة عدد المتصلين بالراوتر ونوع الأجهزة التي يستخدموها 8

در اولین اجرا، جادوگر را لغو کنید و برنامه شروع به اسکن می کند (به نظر می رسد هیچ اتفاقی نمی افتد).

اگر نیاز دارید یک محدوده IP سفارشی غیر از آنچه در رابط نشان داده شده است تنظیم کنید

  • به تنظیمات بروید
  • گزینه های اسکن
  • و دامنه مورد نظر خود را وارد کنید.
  • اگر مطمئن نیستید، به برگه تشخیص در تنظیمات بروید
  • روی “تشخیص محدوده IP” کلیک کنید تا ببینید شبکه شما در حال حاضر از چه چیزی استفاده می کند.

یادداشت ها

هر اتصال شناخته شده را در لیست انتخاب کنید و وضعیت آن را از لیست کشویی روی NOWN تنظیم کنید. با دوبار کلیک کردن روی «TYPE IN NAME» یک توضیح اختیاری اضافه کنید. در نهایت گزینه Save Changes را بزنید. Who Is On My WiFi زمانی که یک دستگاه شبکه ناشناخته شناسایی می شود یک پیام بصری و شنیداری نمایش می دهد. به طور پیش‌فرض هر 5 دقیقه یکبار اسکن می‌شود، اگرچه می‌توانید این زمان را در تنظیمات بین 5 تا 30 دقیقه تغییر دهید.

Who Is On My WiFi نیاز به نصب .NET 3.5 در ویندوز 10 یا 8 دارد.

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...