• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • 6 ویژگی که باید بعد از به‌روزرسانی گوشی گلکسی خود به One UI 6 (اندروید 14) امتحان کنید

📌 6 ویژگی که باید بعد از به‌روزرسانی گوشی گلکسی خود به One UI 6 (اندروید 14) امتحان کنید

Samsung نسخه رسمی Android 14 و One ​​UI 6 به روز رسانی برای Galaxy S23، Galaxy S23+، و Galaxy S23 Ultra در اواخر اکتبر. اگرچه سامسونگ به تازگی شروع به کار کرده است، به عنوان تعداد زیادی دستگاه گلکسی واجد شرایط در صف به‌روزرسانی هستند که هفته‌ها و ماه‌های آینده را برای طرفداران سامسونگ هیجان‌انگیز […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 9 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

Samsung نسخه رسمی Android 14 و One ​​UI 6 به روز رسانی برای Galaxy S23، Galaxy S23+، و Galaxy S23 Ultra در اواخر اکتبر. اگرچه سامسونگ به تازگی شروع به کار کرده است، به عنوان تعداد زیادی دستگاه گلکسی واجد شرایط در صف به‌روزرسانی هستند که هفته‌ها و ماه‌های آینده را برای طرفداران سامسونگ هیجان‌انگیز خواهد کرد.

داستان بعد از ویدیو ادامه دارد

One UI 6 با ویژگی ها و تغییرات جدید بارگیری شده است، همانطور که می توانید در راهنمای قطعی ما. طبیعتاً برخی از ویژگی‌ها و تغییرات جالب‌تر از سایرین هستند و ما لیستی از شش ویژگی را آماده کرده‌ایم که پس از به‌روزرسانی گوشی هوشمند گلکسی خود به اندروید 14/One UI 6 باید آن‌ها را امتحان کنید.

ویجت های دوربین را در صفحه اصلی قرار دهید

One UI 6 camera widgets

One UI 6 دوربین می آورد ویجتی برای گوشی های هوشمند Samsung Galaxy که به شما امکان می دهد فوراً یک حالت عکسبرداری خاص را باز کنید. ویجت به شما امکان می دهد حالت شروع، آلبوم را در گالری که در آن عکس ها و فیلم ها در هنگام استفاده از ویجت برای راه اندازی دوربین ذخیره می شوند و پس زمینه آن (این می تواند آخرین عکس در برنامه گالری یا یک عکس باشد) را انتخاب کنید. به انتخاب شما).

شما می توانید به تعداد مورد نیاز ویجت دوربین داشته باشید. برای قرار دادن ویجت دوربین در صفحه اصلی، صفحه اصلی را نیشگون بگیرید، دوربین را از لیست ویجت‌ها انتخاب کنید، روی دکمه افزودن  ضربه بزنید، ویجت را سفارشی کنید و روی .

اگر می‌خواهید در فضا صرفه‌جویی کنید و ویجت‌ها را روی هم قرار دهید، ابتدا یک ویجت ایجاد کنید، سپس آن ویجت را در صفحه اصلی فشار دهید و Create stack را انتخاب کنید تا ویجت دیگری اضافه شود و دوباره فرآیند برای ویجت های بیشتر ویجت های انباشته را می توان با کشیدن انگشت به راست یا چپ پیمایش کرد.

دسترسی فوری به کلیدهای پانل سریع را تنظیم کنید

پانل سریع، که دارای کلیدهای تغییر تنظیمات/ویژگی‌های مختلف دستگاه مانند Wi-Fi، حالت پرواز، چراغ قوه و غیره است، در One UI 6 دوباره طراحی شده است. طراحی مجدد یک برای استفاده با یک دست کمی خسته کننده است، اما عالی به نظر می رسد و به شما امکان می دهد تا کلیدهای بیشتری را به طور همزمان ببینید و سریعتر از قبل به برخی از ضامن ها (مانند حالت تاریک) دسترسی پیدا کنید.

One UI 6 Quick Panel

پنل سریع دستگاه‌های Galaxy را می‌توان با دوبار کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین یا یک بار کشیدن انگشت به پایین با دو انگشت، به طور کامل گسترش داد. در One UI 6، راه دیگری برای انجام آن وجود دارد. اکنون می‌توانید پانل سریع گسترش‌یافته را طوری تنظیم کنید که وقتی از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین می‌کشید، نمایش داده شود (این ویژگی قبلاً از طریق برنامه Good Lock سامسونگ، که در همه کشورها موجود نیست).

برای تنظیم آن، دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید تا پانل سریع گسترش یابد، روی نماد مداد در بالا ضربه بزنید، دسترسی فوری تنظیمات سریع را انتخاب کنید و ضربه بزنید سوئیچ برای روشن کردن آن

اعلان‌ها را بر اساس زمان مرتب کنید

اعلان‌های اندروید یکی از بهترین چیزها در مورد سیستم عامل هستند، اما اگر اعلان‌های زیادی داشته باشید نیز می‌توانند ناامیدکننده باشند، زیرا برای یافتن اعلان‌هایی که به دنبال آن هستید، نیاز به پیمایش زیادی دارد، به‌خصوص که این اعلان‌ها در صفحه نمایش داده می‌شوند. یک نظم به ظاهر تصادفی در Android 14/One UI 6، می‌توانید این مشکل را با مرتب‌سازی اعلان‌ها بر اساس زمان برطرف کنید.

مرتب‌سازی اعلان‌ها بر اساس زمان زمان زیادی را که صرف پیمایش در اعلان‌ها می‌کنید کاهش نمی‌دهد، اما تا حدودی نظم را به هرج و مرج وارد می‌کند. برای مرتب‌سازی اعلان‌ها بر اساس زمان، برنامه تنظیمات گوشی را باز کنید، به منوی اعلان‌ها بروید، روی گزینه مرتب‌سازی اعلان‌ها ضربه بزنید و به جای آن براساس زمان را انتخاب کنید. از بر اساس اولویت.

One UI 6 sort nofifications by time

ساعت صفحه قفل را با سبک های جدید سفارشی کنید

ساعت روی صفحه قفل با One UI 6 سبک‌ها و فونت‌های بیشتری دریافت می‌کند، بنابراین اگر از همان ظاهر قدیمی خسته شده‌اید، باید گزینه‌های جدید را امتحان کنید. همچنین می توانید ساعت را به جای قرار دادن در مرکز حرکت دهید. همه این کارها را می توان از منوی تنظیمات » صفحه قفل روی تلفن خود انجام داد. یک بار روی ساعت ضربه بزنید تا انتخاب سبک و فونت ظاهر شود و آن را جابجا کنید.

برچسب‌ها را از عکس‌ها و ویدیوها در گالری ایجاد کنید

One UI 6 بسیاری از ویژگی‌های دوربین و گالری جدید را به ارمغان می‌آورد، و یکی از آنها توانایی انتخاب اشیا/موضوعات در یک عکس یا ویدیو و ذخیره آنها به عنوان برچسب است. برچسب‌های ذخیره‌شده را می‌توان از صفحه‌کلید سامسونگ در دسترس قرار داد و در هر برنامه‌ای که از برچسب‌ها پشتیبانی می‌کند، مانند WhatsApp و سایر برنامه‌های پیام‌رسان، درج کرد.

برای ایجاد برچسب از عکس‌ها، برنامه گالری را باز کنید، عکس مورد نظر را باز کنید، سپس روی موضوع/شی که می‌خواهید به‌عنوان برچسب استفاده کنید فشار طولانی دهید. اگر گالری بتواند چیزی را که ارزش بریدن دارد تشخیص دهد، چند گزینه را به شما نشان می‌دهد که از بین آنها باید روی ذخیره به‌عنوان برچسب  ضربه بزنید تا استیکر ذخیره شود. برای ویدیوها، به ویدیوی مورد نظر بروید، آن را مکث کنید، سپس شی مورد نظر را طولانی فشار دهید.

برای دسترسی به برچسب‌های ذخیره‌شده، وقتی صفحه‌کلید سامسونگ روی صفحه است، روی نماد شکلک بالای ردیف حروف و سپس نماد گالری قرمز (یکی قبل از نماد GIF) ضربه بزنید. روی موردی که می‌خواهید فوراً آن را در چت یا هر جایی که می‌خواهید از استیکر استفاده کنید ضربه بزنید.

One UI 6 custom gallery stickers

برای امنیت بیشتر، Auto Blocker را راه اندازی کنید

Auto Blocker یک ویژگی کاملاً جدید است در One UI 6 که به افزایش امنیت گوشی شما کمک می کند. Auto Blocker می تواند تصاویر مشکوک به بدافزار را در برنامه های پیام رسان مسدود کند، برنامه هایی را که برای فعالیت مخرب بر روی تلفن شما نصب شده اند اسکن کند، نصب برنامه را از منابع غیرمجاز مسدود کند (که اساساً به این معنی است که برنامه ها نمی توانند با استفاده از فایل APK/نصب آن ها به سمت جانبی بارگذاری شوند و باید از آنها نصب شوند. Play Store یا Galaxy Store) و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار و بارگذاری جانبی برنامه‌ها را از طریق کابل USB-C مسدود کنید.

Auto Blocker به طور پیش‌فرض روشن نیست، اما می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات در تلفن، پیمایش به امنیت و حریم خصوصی و انتخاب آن را فعال کنید. مسدود کننده خودکار. محافظت در برابر تصاویر مخرب و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار از طریق کابل USB می‌تواند به صورت جداگانه روشن یا خاموش شود، اما بررسی‌های امنیتی برنامه و مسدود کردن نصب دستی برنامه با استفاده از فایل‌های APK بدون خاموش کردن کامل Auto Blocker غیرفعال نمی‌شوند.

One UI 6 Auto blocker

منبع: sammobile

امتیاز بدید😊
برچسب ها: سیستم عامل
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

ویدئویی از قهوه نوشیدن فضانورد اروپا در ایستگاه فضایی بین‌المللی

ایسنا/ ویدئویی که از فضانورد «آژانس فضایی اروپا» در «ایستگاه فضایی بین‌المللی»

5 دقیقه زمان مطالعه

حاشیه‌های آیفون ۱۵ پرو بسیار باریک‌تر از آیفون ۱۴ پرو خواهد بود

تصاویری از محافظ صفحه‌نمایش آیفون ۱۵ پرو مکس فاش شده است که

0 دقیقه زمان مطالعه

ویدیویی از راهپیمایی اخیرِ فضانوردانِ ناسا در ایستگاه فضایی.

برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در

0 دقیقه زمان مطالعه

بازی The Day Before یک تست بتا قبل از عرضه دریافت می‌کند

با اعلام استودیوی فنتستیک (Fntastic)، بازیکنان می‌توانند قبل از عرضه بازی The

0 دقیقه زمان مطالعه

شایعه: استودیوی Tango Gameworks روی ساخت یک بازی JRPG کار می‌کند

یک شایعه‌ی جدید بیان می‌کند که پروژه‌ی بعدی استودیوی Tango Gameworks، سازنده

0 دقیقه زمان مطالعه

وردپرس بهتر است یا سایت ساز وبزی؟ با کدام سایت خود را بسازیم؟

اغلب اوقات انتخاب کاربران برای طراحی وب سایت پلتفرم وردپرس یا استفاده

0 دقیقه زمان مطالعه

تیم نینجا قبل از Rise of Ronin یک بازی دیگر منتشر می‌کند

مدیر استودیو تیم نینجا در مصاحبه‌ای به وجود یک بازی معرفی‌نشده اشاره

1 دقیقه زمان مطالعه

vivo Y27s با اسنپدراگون 680 و رتبه IP54 راه اندازی شد

آخرین ورودی در سری Y vivo در اینجا با vivo Y27s است.

2 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید