• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • 6 روش برتر برای رفع خطای ورد در محتوای ناخوانا در ویندوز

6 روش برتر برای رفع خطای ورد در محتوای ناخوانا در ویندوز

وقتی ساعت‌ها روی یک سند کار می‌کنید و Word آن را باز نمی‌کند ممکن است خسته‌کننده باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، Word ممکن است خطاهای عجیبی مانند “Word محتوای ناخوانا پیدا کرده است.” این خطا معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که سند آسیب دیده یا حاوی محتوای نامعتبر باشد Word نمی...

Article

6 روش برتر برای رفع خطای ورد در محتوای ناخوانا در ویندوز_646535f78d1ba.jpeg

وقتی ساعت‌ها روی یک سند کار می‌کنید و Word آن را باز نمی‌کند ممکن است خسته‌کننده باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، Word ممکن است خطاهای عجیبی مانند “Word محتوای ناخوانا پیدا کرده است.” این خطا معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که سند آسیب دیده یا حاوی محتوای نامعتبر باشد Word نمی تواند آن را مدیریت کند.

نترسید، این امکان وجود دارد که خطای “Word found unreadable content” را در ویندوز برطرف کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه بر خطا غلبه کنید و دوباره به سند Word دسترسی پیدا کنید.

1. تعمیر سند Word

Microsoft Word یک ویژگی Repair را برای تعمیر اسناد آسیب دیده یا آسیب دیده Word ارائه می دهد. اگر فقط هنگام باز کردن یک سند خاص با خطای «Word found unreadable content» مواجه می‌شوید، سعی کنید با استفاده از مراحل زیر آن را برطرف کنید.

مرحله 1: Microsoft Word را در رایانه خود باز کنید.

مرحله ۲: Open را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و روی گزینه مرور

کلیک کنید.

برای مرحله 3: فایل Word خود را پیدا کرده و انتخاب کنید. سپس، روی فلش پایین در کنار Open کلیک کنید تا Open and Repair را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا Microsoft Word فایل شما را تعمیر و باز کند.

2. ویژگی فقط خواندنی

را حذف کنید

Microsoft Word اگر در حالت فقط خواندنی باشد ممکن است محتوای سند را نخواند. می‌توانید فقط خواندنی را حذف کنید ویژگی یک فایل Word و ببینید که آیا آن را دوباره باز می کند. در اینجا مراحل مشابه وجود دارد.

مرحله 1: روی فایل مشکل ساز Word کلیک راست کرده و Properties

را انتخاب کنید.

مرحله 2: در زیر برگه عمومی، کادر انتخاب فقط خواندنی را پاک کنید و Apply و سپس تأیید را فشار دهید.

3. بازیابی نسخه قبلی یک سند Word

اگر سند Word که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید در OneDrive ذخیره شده است، می‌توانید نسخه قبلی سند را بازیابی کنید. این باید به لغو هرگونه تغییری که ممکن است به سند آسیب رسانده باشد کمک کند.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + S را فشار دهید تا منوی جستجو باز شود، OneDrive را تایپ کنید و Open را انتخاب کنید. قوی> .

مرحله ۲: در پنجره File Explorer که باز می‌شود، فایل Word را که می‌خواهید باز کنید پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و نمایش گزینه های بیشتر

را انتخاب کنید

به مرحله 3: تاریخچه نسخه را از منوی زمینه انتخاب کنید.

مرحله 4: ماوس خود را روی نسخه قبلی سند در لیست قرار دهید. روی نماد منوی سه نقطه کلیک کنید و بازیابی را انتخاب کنید. با این کار، سند به نسخه قبلی آن برمی‌گردد.

از طرف دیگر، می‌توانید نسخه قبلی فایل را نیز دانلود کنید و ببینید آیا Word می‌تواند آن را باز کند یا خیر.

4. از ویژگی بازیابی کلمه متن

استفاده کنید

اگر Microsoft Word نمی تواند محتوای سند شما را بخواند، می توانید از ویژگی بازیابی متن آن استفاده کنید. اگرچه این ویژگی تضمینی برای استخراج متن از هر سند نیست، با این وجود ارزش امتحان کردن را دارد.

توجه داشته باشید که این ابزار فقط به شما در بازیابی متن کمک می کند. تمام قالب بندی را از دست خواهید داد. علاوه بر این، Word قادر به بازیابی تصاویر گرافیکی، اشیاء گرافیکی و سایر موارد غیر متنی نخواهد بود.

مرحله 1: Microsoft Word را در رایانه خود باز کنید.

مرحله ۲: به برگه باز بروید و روی مرور

کلیک کنید.

برای مرحله 3: فایلی را که می‌خواهید باز کنید پیدا کرده و انتخاب کنید. روی لیست کشویی All files کلیک کنید و “Recover text from any file” را انتخاب کنید.

مرحله ۴: برای بررسی اینکه آیا Word می‌تواند سند شما را بازیابی کند، روی دکمه Open کلیک کنید.

5. نمایش محافظت شده را در Word

غیرفعال کنید

نمای محافظت شده یک ویژگی امنیتی در Word است که از باز کردن فایل های مخرب در رایانه شما جلوگیری می کند. با این حال، این ویژگی گاهی اوقات می‌تواند فایل‌های امن Word را کاملاً مسدود کند و خطای «Word found unreadable content» را در ویندوز ایجاد کند. اگر در مورد منبع سند مطمئن هستید، می توانید به طور موقت نمای محافظت شده را در Word غیرفعال کنید و ببینید آیا این کمک می کند یا خیر.

مرحله 1: Microsoft Word را باز کرده و D Options را از پنجره سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله ۲: در پنجره گزینه‌های Word، به برگه Trust Center بروید و سپس روی Trust Center Settings کلیک کنید. دکمه .

به مرحله 3: برای غیرفعال کردن نمایش محافظت شده، هر سه کادر را پاک کنید و برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید.

سعی کنید سند Word را دوباره باز کنید، سپس بررسی کنید که آیا خطا همچنان وجود دارد یا خیر.

6. ابزار تعمیر OFFICE

را اجرا کنید

Microsoft Word ممکن است از کار بیفتد یا خطاهای غیرمعمولی را در صورت آسیب دیدن فایل های برنامه اصلی آن نمایش دهد. در این صورت می توانید از ابزار تعمیر Office مایکروسافت برای حل مشکلات Word استفاده کنید. در اینجا نحوه روشن کردن آن آمده است.

مرحله 1: روی نماد شروع کلیک راست کرده و برنامه‌های نصب شده را از لیست انتخاب کنید.

مرحله ۲: برای یافتن محصول Microsoft Office به پایین بروید در لیست. روی نماد منوی سه نقطه کنار آن کلیک کنید و تغییر

را انتخاب کنید

به مرحله 3: گزینه تعمیر سریع را انتخاب کنید و تعمیر

را فشار دهید.

اگر خطا ادامه داشت، مایکروسافت توصیه می‌کند که یک تعمیر آنلاین انجام دهید. این فرآیند ممکن است بیشتر طول بکشد، اما به احتمال زیاد مشکلات مربوط به Microsoft Word را حل خواهد کرد.

کلمات شما مهم است

وقتی در ویندوز مدام با خطای “Word found unreadable content” مواجه می شوید، بهره وری شما کاهش می یابد. خوشبختانه، رفع خطا با راه حل هایی که در بالا توضیح داده شد امکان پذیر است. در میان آنها پیمایش کنید و در نظرات زیر به ما اطلاع دهید که چه چیزی برای شما مفید است.

منبع: a7la-home

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...