پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
وردپرس

6 بهترین افزونه محافظت از محتوای وردپرس برای جلوگیری از سرقت محتوا

در حال مبارزه با افرادی هستید که محتوای وردپرس شما را حذف می کنند؟ این افزونه‌های محافظت از محتوای وردپرس می‌توانند به شما کمک کنند تا با سارقان محتوا مقابله کنید و از محتوای سایت خود، اعم از متن، تصویر و غیره محافظت کنید.

بیایید صادق باشیم:

ممکن کردن 100% غیرممکن کردن افراد برای دریافت محتوای سایت وردپرس شما قابل دستیابی نیست. اگر محتوا را به صورت آنلاین منتشر می کنید، یک فرد اختصاصی می تواند راهی برای سرقت آن از شما پیدا کند. اما کاری که شما می توانید انجام دهید این است که انجام کار را برای سارقان محتوا بسیار دشوارتر کنید.

با سخت‌تر کردن کارها، می‌توانید بسیاری از سرقت محتوای خودکار سطح پایین را از بین ببرید، که بسیاری از مشکلاتی که اکثر سایت‌های وردپرس با آن‌ها سروکار دارند را از بین می‌برد.

بیایید با یک مقدمه سریع درباره نحوه سرقت محتوای شما توسط افراد شروع کنیم. سپس، ما شش بهترین افزونه حفاظت از محتوای وردپرس را به اشتراک خواهیم گذاشت.

بیشتر مردم چگونه محتوای وردپرس را سرقت می کنند؟

یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که افراد می‌توانند محتوای سایت شما را سرقت کنند، از طریق فید RSS شماست.

اگر متن کامل محتوای سایت خود را در فید RSS خود قرار دهید، برای افراد بسیار آسان است که به طور خودکار محتوای شما را با کشیدن مستقیم از فید RSS به داخل آن بکشند.

برای جلوگیری از این امر (یا حداقل دشوارتر کردن آن)، می توانید افزونه هایی را بیابید که فید را به تاخیر می اندازند یا غیرفعال می کنند. یا، اکثر افزونه‌های SEO به شما امکان می‌دهند محتوای سفارشی را در فید قرار دهید، که به شما امکان می‌دهد حداقل یک پیوند به سایت خود اضافه کنید.

تصاویر یکی دیگر از بردارهای رایج برای سرقت محتوا هستند. افراد ممکن است تصویر را در رایانه خود ذخیره کرده و در سایت خود آپلود کنند. یا در برخی موارد ممکن است فقط تصویر را از سرور شما لینک کنند، به این معنی که آنها منابع سرور شما را نیز می دزدند.

شما می‌توانید با افزودن واترمارک به تصاویر خود و غیرفعال کردن Hotlinking تصویر در برابر این امر محافظت کنید.

از چه استراتژی‌های محافظت از محتوای وردپرس باید اجتناب کنید؟

در حالی که من افزونه‌هایی را به اشتراک می‌گذارم که ویژگی‌های زیر را ارائه می‌دهند، به طور کلی فکر می‌کنم باید از استراتژی‌های حفاظت از محتوای زیر اجتناب کنید:

 1. غیرفعال کردن کلیک راست در وردپرس
 2. غیرفعال کردن کپی و چسباندن در وردپرس

دلیل اینکه این استراتژی‌ها را دوست ندارم این است که آنها چیزها را برای کاربران قانونی بسیار آزاردهنده می‌کنند. به علاوه، هر کاربر نسبتاً فنی مشکلی برای دور زدن این محدودیت ها نخواهد داشت.

دوباره، افزونه‌های غیرفعال کردن کلیک راست وردپرس و افزونه‌های کپی پیست وردپرس را غیرفعال می‌کنم، زیرا می‌دانم که مردم به این ویژگی‌ها علاقه‌مند هستند… فقط استفاده از آنها را توصیه نمی‌کنم.

شش بهترین افزونه حفاظت از محتوای وردپرس

1. غیرفعال کردن فیدها
Disable Feeds WordPress content protection plugin

بسیاری از سرقت های محتوای سطح پایین شامل حذف محتوای سایت شما از طریق فید RSS شما است که انجام این کار از طریق افزونه های وردپرس RSS Autoposter feed. این افزونه ها دارای هستند موارد استفاده قانونی فراوان، اما سوء استفاده از آنها برای سرقت محتوا نیز آسان است.

اگر می‌خواهید جلوی این سرقت سطح پایین را بگیرید، می‌توانید فید RSS سایت خود را غیرفعال کنید.

در حالی که مردم هنوز هم می‌توانند ابزار اختصاصی برای حذف محتوای سایت شما راه‌اندازی کنند، اکثر سایت‌ها آن سطح تلاش نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند سایت دیگری را پیدا کنند که هنوز فید RSS را فعال کرده باشد.

برای انجام آسان این کار، می‌توانید غیرفعال کردن افزونه Feeds. در حالی که افزونه بیش از 5 سال است به‌روزرسانی نشده است، اما همچنان به خوبی کار می‌کند زیرا پایه کد بسیار ساده‌ای دارد.

اگر نمی‌خواهید فید RSS خود را به طور کامل غیرفعال کنید، حداقل باید متن کامل را در فیدهای RSS خاموش کنید. وردپرس یک ویژگی اصلی برای انجام این کار دارد – می توانید با رفتن به تنظیمات → خواندن به آن دسترسی داشته باشید.

???? مزایا:

 • خراش‌های خودکار محتوای سطح پایین را متوقف می‌کند (که بیشتر افراد محتوای شما را می‌دزدند).
 • رایگان است و کد آن ساده است.

???? معایب:

 • ممکن است برای درصد کمی از خوانندگان شما که از طریق RSS مشترک می شوند آزاردهنده باشد (اما این در سال 2022 و بعد از آن واقعاً معمول نیست).

قیمت: 100٪ رایگان.

2. تاخیر فیدهای RSS

Delay Feeds WordPress content protection plugin

اگر نمی‌خواهید فید RSS خود را غیرفعال کنید، حداقل باید آن را به تاخیر بیندازید.

اگر پست‌های جدیدی را فوراً به فید RSS خود اضافه کنید، اسکراپرها می‌توانند به سرعت آن را در سایت خود منتشر کنند و از Google بخواهند آن را قبل از اینکه Google محتوای اصلی سایت شما را فهرست‌بندی کند.

این بدان معناست که ممکن است Google اسکراپر را به عنوان منبع اصلی محتوا ببیند زیرا اسکراپر “اول” بوده است.

با به تأخیر انداختن فید RSS خود، می‌توانید مطمئن شوید که Google محتوای سایت شما را قبل از اینکه هر خراش دهنده‌ای بتواند آن را منتشر کند ایندکس می‌کند.

رایگان افزونه Delay RSS Feeds این کار را آسان می کند. فقط افزونه را نصب کنید و برای تنظیم تأخیر فید، به تنظیمات → خواندن بروید. من حداقل چند ساعت را توصیه می کنم.

باز هم، در حالی که این افزونه چندین سال است به روز نشده است، کد آن بسیار ساده است، بنابراین باید به خوبی کار کند.

???? مزایا:

 • تاخیر فید RSS به Google زمان می‌دهد تا محتوای شما را فهرست کند.
 • هنوز به خوانندگان اجازه می‌دهد از طریق RSS مشترک شوند.

???? معایب:

 • Scraper ها هنوز هم می توانند محتوای شما را دریافت کنند – فقط باید کمی صبر کنند.

قیمت: 100٪ رایگان.

3. کپی محتوای WP حفاظت و بدون کلیک راست

WP Conetnt Copy Protection

WP Content Copy Protection & No Right Click یک افزونه رایگان است که به شما امکان می دهد کلیک راست را غیرفعال کنید و در سایت خود کپی و جایگذاری کنید.

ویژگی‌های حفاظت از محتوای زیر را ارائه می‌کند:

 • کلیک راست را غیرفعال کنید.
 • میانبرهای صفحه کلید را کپی و جایگذاری کنید (به عنوان مثال Ctrl + C).

نسخه ممتازی نیز وجود دارد که انواع پیشرفته‌تری از محافظت، پیام‌های هشدار هنگامی که کاربر سعی می‌کند روی تصاویر کلیک راست کند و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

???? مزایا:

 • این ویژگی‌ها سرقت محتوای شما را برای افراد نسبتاً دشوارتر می‌کند.
 • نسخه Pro روش‌های حفاظتی مبتنی بر جاوا اسکریپت و CSS را اضافه می‌کند.

???? معایب

 • این ویژگی‌ها می‌توانند برای کاربران قانونی آزاردهنده باشند، که بر تجربه کاربری سایت شما تأثیر منفی می‌گذارد.

قیمت: نسخه رایگان. نسخه حرفه ای از 29 دلار.

4. محافظ محتوای بهتر

Better Content Protector

محافظ محتوای بهتر یک افزونه محافظت از محتوای freemium است که تقریباً با هر ویژگی محافظتی قابل تصور همراه است، از جمله برخی ویژگی‌ها برای محافظت در برابر سرقت محتوای سطح بالا.

در مجموع، Better Content Protector 15 ماژول مختلف حفاظت از محتوا را در اختیار شما قرار می دهد:

 1. غیرفعال کننده منوی کلیک راست
 2. محدود کننده منو کلیک راست
 3. محافظ کپی محتوا
 4. محافظ دانلود تصویر
 5. دانلود ویدیو محافظ
 6. محافظ دانلود فایل صوتی
 7. محافظ ابزارهای برنامه نویس
 8. مشاهده محافظ کد منبع
 9. محافظ غیرفعال شده جاوا اسکریپت
 10. محافظ چاپ
 11. محافظ برنامه افزودنی فعال کننده کپی
 12. محافظ فیدهای RSS
 13. محافظ اتصالات اتصال
 14. محافظ آدرس ایمیل
 15. تلفن محافظ شماره

برخی از این ماژول ها کمی تهاجمی هستند و ممکن است کاربران قانونی شما را آزار دهند. اما اگر راهی جامع برای محافظت از محتوای خود می‌خواهید، این افزونه گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

???? مزایا:

 • تقریباً همه ویژگی‌های محافظت از محتوا را در یک بسته شامل می‌شود.
 • این می‌تواند فراتر از تاکتیک‌های اولیه مانند کلیک راست و محافظت از کپی باشد.

???? معایب:

 • برای دسترسی به اکثر ماژول ها به نسخه Pro نیاز دارید.
 • برخی از ماژول ها ممکن است بازدیدکنندگان قانونی را آزار دهند.

قیمت: نسخه رایگان محدود. نسخه حرفه ای از 49 دلار.

5. واترمارک تصویر
Image Watermark

واترمارک تصویر به شما کمک می‌کند با افزودن یک متن یا واترمارک تصویر به عکس‌های خود، از جمله تصاویر جدیدی که آپلود می‌کنید و تصاویر موجود در کتابخانه رسانه خود، سرقت تصاویر وردپرس را متوقف کنید.

همچنین دارای ویژگی غیرفعال کردن کلیک راست روی تصاویر است تا بارگیری تصویر را برای افراد کمی دشوارتر کند (اگرچه سارقان مصمم محتوا می توانند از این موضوع عبور کنند).

???? مزایا:

 • برای تصاویر جدید و قدیمی کار می کند.
 • می توانید کدورت و موقعیت واترمارک را سفارشی کنید.

???? معایب:

 • هیچ گزینه ای برای حذف واترمارک وجود ندارد، بنابراین مطمئن شوید که از عکس های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. اگر نمی‌خواهید با تصاویر اصلی خود مشکلی ایجاد کنید، یک افزونه بهینه سازی تصویر مانند Optimole.

قیمت: نسخه رایگان محدود. نسخه حرفه ای از 49 دلار.

6. WordProof Timestamp
WordProof Timestamp

مهر زمانی WordProof یک افزونه جالب است که به شما امکان می‌دهد مالکیت محتوای اصلی خود را با استفاده از فناوری بلاک چین ثابت کنید – رویکردی که برنده یک میلیون یورو کمک هزینه از رقابت “Blockchains for Social Good” شد.

به خودی خود از سرقت محتوا جلوگیری نمی‌کند، اما ثابت می‌کند که شما مالک اصلی محتوا هستید، که در صورت نیاز به شکایت حق نسخه‌برداری می‌تواند مهم باشد.

توسعه‌دهنده همچنین در تلاش است تا آگاهی را افزایش دهد تا موتورهای جستجو ممکن است در آینده از این نوع مهرهای زمانی استفاده کنند (اما نه در حال حاضر هر گونه اثر SEO دارند).

به طور کلی، اگر بخواهید به طور عمومی ثابت کنید که نویسنده اصلی محتوای خود از طریق بلاک چین هستید، این می تواند خوب باشد.

???? مزایای:

 • اثبات بلاک چین قابل تأییدی را ارائه می‌دهد که شما مالک محتوای خود هستید.
 • احتمالاً بازدیدکنندگان بیشتر به این اطمینان دارند که شما خالق اصلی هستید.

???? معایب:

 • دزدی محتوا را متوقف نمی‌کند – این فقط ثابت می‌کند که شما مالک هستید و اثبات نقض حق نسخه‌برداری را آسان‌تر می‌کند.
 • این طرح رایگان فقط به شما امکان می‌دهد ۱۰ قطعه از آن را مهر زمانی بزنید. محتوا در ماه.

قیمت: رایگان برای حداکثر 10 مُهر زمانی در ماه. برنامه های پولی از 7.99 یورو در ماه.

سؤالات متداول حفاظت از محتوای وردپرس

برای تکمیل کار، اجازه دهید به چند سوال رایج در مورد حفاظت از محتوای وردپرس بپردازیم.

چگونه از محتوای سایت وردپرس خود محافظت کنم؟

محافظت کامل از محتوای سایت وردپرس غیرممکن است، اما می‌توانید سرقت محتوای شما را برای افراد دشوارتر کنید و بسیاری از خراش‌های خودکار را قطع کنید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که فید خود را غیرفعال یا محدود کنید، اما می‌توانید افزونه‌های محافظت از محتوا را نیز بیابید.

چگونه می توانم مانع از خراشیدن سایت وردپرس من توسط افراد شود؟

در حالی که نمی‌توانید به طور کامل یک اسکراپر محتوای اختصاصی را متوقف کنید، می‌توانید با تنظیم تنظیمات فید RSS، اکثر خراش‌های خودکار سطح پایین را متوقف کنید. دسترسی افراد به متن کامل محتوای خود را سخت‌تر کنید و از افزونه‌ها برای تزریق محتوا در فید RSS خود، مانند پیوند بازگشت به سایت خود، استفاده کنید.

چگونه از متن در برابر کپی در وردپرس محافظت کنم؟

نمی توان به طور کامل افراد را از کپی کردن متن در سایت وردپرس خود منع کرد. می‌توانید از استراتژی‌هایی مانند غیرفعال کردن کلیک راست و کپی و جای‌گذاری برای کمی دشوارتر کردن آن استفاده کنید، اما ما این تاکتیک‌ها را توصیه نمی‌کنیم زیرا می‌توانند برای بازدیدکنندگان قانونی شما آزاردهنده باشند.

چگونه می توانم از سرقت تصاویر وردپرس جلوگیری کنم؟

غیرممکن است که به طور کامل از سرقت تصاویر وردپرس توسط یک فرد اختصاصی جلوگیری کنید، اما می‌توانید با غیرفعال کردن لینک‌سازی تصویر و واترمارک کردن تصاویر، کار را دشوارتر کنید. برخی از وب مسترها نیز دوست دارند کلیک راست روی تصاویر را غیرفعال کنند، اما این کار برای سارقان محتوا آسان است.

این افزونه های محافظت از محتوای وردپرس را امروز امتحان کنید

اگر می خواهید از محتوای وردپرس خود محافظت کنید، همه این افزونه ها می توانند کمک کنند.

من شخصاً فکر می‌کنم که غیرفعال کردن یا به تاخیر انداختن فید RSS و واترمارک کردن تصاویرتان نقطه خوبی برای شروع است.

با این حال، اگر می‌خواهید کارها را جلوتر ببرید، می‌توانید کلیک راست و کپی و جای‌گذاری را غیرفعال کنید (اگرچه باز هم، من شخصاً این را توصیه نمی‌کنم).

برای محافظت در برابر ترافیک ربات scraper، ممکن است بخواهید یک افزونه امنیتی نیز در نظر بگیرید – بهترین افزونه های امنیتی در اینجا و برخی از امنیت عمومی وردپرس نکات.

هنوز در مورد محافظت از محتوای وردپرس سؤالی دارید؟ نظر خود را در زیر بنویسید!

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا