پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

4 نکته طلایی برای مقابله با باتری و شارژر موبایل خود.. فوراً آنها را دنبال کنید

باتری تلفن همراه یکی از مهمترین قطعات است. بر اساس یک گزارش مدرن، بیش از 70 درصد از کاربران گوشی های هوشمند در صورت از کار افتادن باتری نگران هستند، در همین حال، باتری تلفن های همراه مانند سایر ابزارهای الکترونیکی ارزش خود را در صورت استفاده نادرست از دست می دهند.

بنابراین، اگر صاحب یک گوشی هوشمند گران قیمت هستید، نمی‌دانید چگونه با باتری کار کنید. به گزارش «گیزچینا»، از تلفن همراه خود، و می‌خواهید بدانید که چگونه باتری موبایل را تا زمانی که ممکن است حفظ کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند با باتری تلفن همراه و همچنین شارژر بهتر برخورد کنید. “وب سایت.

1. با دقت شارژ کنید:

هشدارهایی وجود دارد مبنی بر اینکه تخلیه و شارژ کامل تلفن همراه هر بار بر عمر باتری تأثیر می‌گذارد. این فقط برای دستگاه‌هایی که از باتری‌های نیکل کادمیوم استفاده می‌کنند صادق است، اما این مرحله منجر به کاهش ظرفیت باتری طولانی مدت می شود

اما در حال حاضر، باتری های نیکل-کادمیم دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و با باتری های لیتیوم یون (Li-ion) جایگزین شده اند که توسط اکثر موبایل ها استفاده می شود. گوشی‌ها، اما احتیاط‌هایی که برای باتری‌های لیتیومی انجام می‌شود برعکس باطری‌های نیکل است، نباید باتری را بیش از حد شارژ کنید یا تا زمانی که دستگاه هر بار قطع شود، شارژ و دشارژ نکنید و طول عمر باتری لیتیوم یون مربوط به چرخه شارژ است. ، هنگامی که برق از 100٪ به 0٪ تخلیه می شود، یک چرخه به دست می آید، و هر چه چرخه های بیشتر بیشتر باشد، عمر باتری کمتر می شود.

بنابراین نیازی نیست باتری را تا 0٪ تخلیه کنید. قبل از شارژ مجدد، به این ترتیب، از تکمیل یک چرخه آن جلوگیری می کنید و عمر باتری را حفظ می کنید.

2. شارژر را به درستی وصل کنید:

بسیاری از کاربران تلفن همراه فکر می‌کنند که روش خاصی برای اتصال شارژر به تلفن و سپس به منبع برق وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید از باتری گوشی خود محافظت کنید. زندگی، آیا ابتدا به منبع برق وصل می‌شوید سپس کابل دیتا را به تلفن همراه وصل می‌کنید؟ یا اینکه ابتدا کابل دیتا را به تلفن همراه وصل می‌کنید و سپس دوشاخه را به منبع برق وصل می‌کنید؟

روش صحیح این است که قبل از وارد کردن کابل به تلفن، ابتدا شارژر را به منبع برق وصل کنید. ، زیرا ولتاژ مورد استفاده در اکثر شارژرهای تلفن همراه اغلب در محدوده 5 ولت است و در هنگام شارژ گوشی، شارژر جریان ولتاژ بالا را از طریق ترانسفورماتور به جریان مستقیم ولتاژ پایین تبدیل می کند و سپس به تلفن همراه می فرستد. شارژر قادر است خود تنظیم شود و در نتیجه باعث افزایش ولتاژ می شود که برای مدت طولانی آسیب زیادی به باتری تلفن همراه وارد می کند.

3. گوشی را به درستی جدا کنید:

بعد از شارژ، ابتدا باید اتصال گوشی را قطع کرد یا شارژر؟ کاربران باید ابتدا گوشی موبایل را از برق بکشند زیرا در لحظه قطع شدن شارژر، جریان لحظه ای معکوس نیز ایجاد می شود، این امر پیر شدن باتری را تسریع می کند، بنابراین زمانی که فرآیند شارژ به پایان رسید، ابتدا کابل شارژ را از گوشی جدا کنید. ، این فرآیند ایمن تر است.

4. از شارژر مناسب استفاده کنید:

در استفاده روزانه از تلفن همراه، روش‌های شارژی وجود دارد که به نظر شما صحیح است، اما اینطور نیست. در میان آنها، مرحله رایج خرید کاربران است. شارژ لوازم جانبی که با دستگاه آنها مطابقت ندارد اگر کابل با دستگاه مطابقت نداشته باشد، زیرا ممکن است یک مشکل واقعی برای تلفن همراه باشد، پس از استفاده کوتاه از آن، ممکن است عمر باتری دستگاه را از بین ببرد. واقعاً تأثیر می گذارد. عمر باتری افزایش ناگهانی دما ناشی از شارژ شدن در حین بازی است، هنگام انجام بازی یا استفاده از شارژ سریع، گاهی اوقات تلفن همراه داغ می شود. دستگاه و این بدان معناست که اگر در حال شارژ و بازی باشید، افزایش دو برابری افزایش می یابد. دمای تلفن همراه، و این باعث از بین رفتن باتری می شود، پس مراقب این مرحله باشید.

منبع: elbalad

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا