پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

3 روش برای ویرایش پیام WhatsApp

چند بار شما یک پیام ارسال کردید WhatsApp اشتباه تایپی دارد؟ ما مطمئن هستیم که پاسخ چندین برابر خواهد بود. و هر بار به این فکر می کنید که آیا می توانید پیام های WhatsApp را ویرایش کنید یا خیر. به نظر می رسد که صاحبان واتس اپ در مورد آرزوی شما شنیده اند. قابلیت ویرایش پیام واتس اپ اکنون در دسترس است. بیایید یاد بگیریم که چگونه یک پیام WhatsApp را ویرایش کنیم.

می‌توانید پیام‌های ارسال شده توسط شخص دیگری را ویرایش کنید یا پیام‌های WhatsApp را قبل از بازارسال ویرایش کنید. حتی می توانید تصاویر دریافتی را مستقیماً در واتس اپ ویرایش کنید. بیایید همه روش‌های مختلف برای تغییر پیام WhatsApp را بررسی کنیم.

1. نحوه ویرایش پیام های ارسالی در WHATSAPP

بعد از اینکه ما را برای مدت طولانی منتظر گذاشت، سرانجام واتس اپ را معرفی کرد. ویژگی ویرایش پیام اکنون می توانید پیام های ارسال شده را بدون حذف آنها ویرایش کنید. با این حال، این ویژگی در حال حاضر به نسخه بتا برنامه اندروید محدود شده است. این ویژگی به زودی به نسخه معمولی واتس اپ برای آیفون و رایانه شخصی اضافه می شود. در حال حاضر، باید از واتساپ بتا در اندروید استفاده کنید.

این مراحل را برای ویرایش پیام‌های WhatsApp پس از ارسال دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه WhatsApp بتای را در تلفن Android خود باز کنید. مطمئن شوید که آن را به آخرین نسخه به روز کنید.

مرحله ۲: چت را که می‌خواهید پیام ارسال شده را در آن ویرایش کنید، باز کنید.

به مرحله 3: پیام مورد نظر برای ویرایش را لمس کرده و نگه دارید.

مرحله 4: روی نماد سه نقطه در بالا ضربه بزنید و ویرایش را از منو انتخاب کنید.

مرحله 5: پیام ارسال شده در کادر نوشتن پیام ظاهر می شود. متنی را از پیام اضافه یا حذف کنید و دکمه ارسال را فشار دهید تا پیام اصلاح شده ارسال شود.

همین. پیام در واتس اپ گیرنده ویرایش می شود و شما یک برچسب تغییر یافته را در کنار پیام ویرایش شده مشاهده خواهید کرد.

ویژگی های ویرایش پیام واتساپ

چند نکته قابل توجه در مورد ویژگی ویرایش پیام WhatsApp:

  • شما نمی توانید پیام ها را به صورت انبوه ویرایش کنید. فقط یک پیام قابل ویرایش است.
  • گیرنده اعلان پیام‌های ویرایش‌شده را دریافت نمی‌کند اما برچسب تغییر یافته‌ای را روی پیام می‌بیند.
  • فقط 15 دقیقه پس از ارسال پیام می توانید پیام را ویرایش کنید و پس از آن گزینه ویرایش ناپدید می شود.
  • می توانید یک پیام را چندین بار ویرایش کنید.
  • گیرنده نمی تواند پیام اصلی را که قبل از ویرایش پیام ارسال شده است ببیند.
  • می توانید پیام ها را در چت خصوصی و گروهی ویرایش کنید.
  • می‌توانید یک پیام را فقط از دستگاهی که از آن ارسال شده و نه از چند دستگاه ویرایش کنید.

نکته: اگر هنوز قابلیت ویرایش پیام‌ها را ندارید، می‌توانید از ویژگی حذف برای همه برای لغو پیام‌های ارسال شده استفاده کنید.

2. نحوه ویرایش پیام های WhatsApp ارسال شده توسط شخص دیگری

گاهی اوقات، هنگامی که یک پیام WhatsApp دریافت می‌کنید، ممکن است بخواهید آن را قبل از فوروارد کردن یا ارسال آن برای شخص دیگری کمی ویرایش کنید. اگر از ویژگی فوروارد استفاده می کنید، نمی توانید پیامی را ویرایش کنید. با این حال، می‌توانید پیام‌ها را قبل از باز ارسال با یک راه‌حل ساده ویرایش کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا پیام را کپی کنید و سپس به جای استفاده از گزینه فوروارد، آن را در کادر نوشتن قرار دهید. به این ترتیب می توانید پیام های واتس اپ ارسال شده توسط شخص دیگری را به راحتی ویرایش کنید. این مراحل را برای کپی و ویرایش یک پیام در WhatsApp در Android و iPhone دنبال کنید:

مرحله 1: چت واتس‌اپ را که حاوی پیامی است که می‌خواهید ویرایش کنید، باز کنید.

مرحله ۲: در Android، پیام دریافتی را لمس کرده و نگه دارید. و سپس روی نماد سه نقطه ضربه بزنید. > و کپی را از منو انتخاب کنید.

به طور مشابه، در iPhone، پیام را طولانی فشار دهید و Copy را از منو انتخاب کنید. پیام در کلیپ بورد تلفن شما کپی می شود.

به مرحله 3: گپ را باز کنید که می‌خواهید یک نسخه ویرایش شده از پیامی که کپی کرده‌اید ارسال کنید.

مرحله 4: کادر متن را به مدت طولانی فشار دهید و از نوار بازشو گزینه Paste را انتخاب کنید. پیام کپی شده در کادر نوشتن ظاهر می شود. آن را در صورت نیاز ویرایش کنید و دکمه ارسال.

را فشار دهید

3. نحوه ویرایش تصاویر دریافتی در WhatsApp

علاوه بر پیام‌های متنی، می‌توانید تصاویر دریافت شده مانند اسکرین شات ها یا عکس ها و ارسال شده به همان شخص یا شخص دیگری در واتس اپ. شما می توانید این کار را به دو صورت انجام دهید. ابتدا، یا با دانلود تصویر در گالری خود و سپس استفاده برنامه گالری/عکس یا هر برنامه شخص ثالثی برای ویرایش عکس. همچنین، می‌توانید از ابزارهای ویرایشی ارائه شده توسط WhatsApp برای ویرایش تصویر دریافتی استفاده کنید.

این مراحل را برای ویرایش رسانه دریافتی در واتس اپ دنبال کنید و آن را دوباره در واتس اپ ارسال کنید. برای سادگی مراحل را به دو قسمت تقسیم کرده ایم.

ویرایشگر تصویر WhatsApp را باز کنید

مرحله ۱: گپ WhatsApp را که حاوی عکسی است که می‌خواهید ویرایش کنید، باز کنید.

مرحله ۲: روی تصویر ضربه بزنید تا در نمایش تمام صفحه

باز شود.

برای مرحله 3: سپس، روی نماد سه نقطه در بالا ضربه بزنید و ویرایش را از لیست تلفن‌های Android انتخاب کنید.

در یک iPhone، روی نماد خط منحنی در پایین ضربه بزنید.

عکس‌ها را در WhatsApp ویرایش کنید

هنگامی که ویرایشگر عکس ظاهر شد، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله ۱: در صفحه ویرایش عکس WhatsApp، از انگشت خود برای کشیدن یا کشیدن روی تصویر استفاده کنید. می‌توانید رنگ را از نوار لغزنده تغییر دهید یا با استفاده از گزینه‌های موجود در پایین، سبک قلم دیگری را انتخاب کنید. قلم نهایی ابزار Blur است که می توانید از آن برای پنهان کردن اطلاعات حساس در تصویر استفاده کنید. برای مشاهده سایر ابزارهای ویرایش عکس WhatsApp، روی Done ضربه بزنید.

مرحله ۲: از ابزار در بالا برای چرخاندن یا برش تصویر و استیکرها یا متنی به آن اضافه کنید. یا برای دیدن و افزودن فیلتر به عکس خود، انگشت خود را به بالا بکشید.

به مرحله 3: در نهایت، اگر می‌خواهید عکس ویرایش شده را در همان چت ارسال کنید، دکمه ارسال

را فشار دهید.

اما، اگر می‌خواهید عکس ویرایش شده را برای شخص دیگری یا چند نفر ارسال کنید، روی نام مخاطب در پایین ضربه بزنید. در اینجا، شخص یا گروهی را که می خواهید عکس ویرایش شده را با آن به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید. مطمئن شوید که مخاطب فعلی از حالت انتخاب خارج شده است. سپس دکمه ارسال

را فشار دهید

ویرایش در پرواز

پس از ویرایش پیام ها. واتس اپ ویژگی های جالب دیگری برای مدیریت پیام ارائه می دهد. برای مثال، می‌توانید ستاره‌دار و پیام های خود را بایگانی کنید و پاسخ به پیام های WhatsApp. در حالی که دیر به مهمانی رسیده ایم، خوشحالیم که WhatsApp بالاخره این ویژگی را اضافه کرد. نطر شما چی هست؟ در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع: a7la-home

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا