• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • 10 کار فوق العاده عملی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

10 کار فوق العاده عملی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

ChatGPT، یک ربات چت مدل زبان قدرتمند توسعه یافته توسط OpenAI، شیوه تعامل ما با هوش مصنوعی را متحول کرده است. ChatGPT با قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی خود می‌تواند به شما در انجام طیف گسترده‌ای از وظایف، از پاسخ به سؤالات بی‌اهمیت گرفته تا سرودن شعر، کمک کند. در...

Article

10 کار فوق العاده عملی که می توانید با ChatGPT انجام دهید

ChatGPT، یک ربات چت مدل زبان قدرتمند توسعه یافته توسط OpenAI، شیوه تعامل ما با هوش مصنوعی را متحول کرده است. ChatGPT با قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی خود می‌تواند به شما در انجام طیف گسترده‌ای از وظایف، از پاسخ به سؤالات بی‌اهمیت گرفته تا سرودن شعر، کمک کند.

در اینجا 10 روش فوق‌العاده سرگرم‌کننده و فوق‌العاده عملی برای به کار انداختن ChatGPT وجود دارد.

دستور العمل های سرگرم کننده ایجاد کنید

یک کاری جالب که ChatGPT می تواند انجام دهد این است که دستور العمل هایی را بر اساس ترجیحات کاربر، مواد تشکیل دهنده یا نیازهای غذایی خاص ایجاد کند. با ارائه اطلاعات خاصی در مورد غذای مورد نظر، مانند نوع غذا، مواد اصلی که می خواهید استفاده کنید، یا هرگونه محدودیت غذایی که ممکن است داشته باشید، به آن نقطه شروع بدهید. سپس ChatGPT دستور العملی با دستورالعمل های گام به گام، مقادیر مواد و نکات آشپزی ارائه می دهد.

از ChatGPT خواستم تا با استفاده از کوفته سوئدی به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده، یک کوکتل مبتنی بر ویسکی ایجاد کند. به سرعت تصدیق کرد که این یک درخواست غیر متعارف بود، اما سپس بر اساس نیازهای من دستور تهیه کرد. حتی اسم کوکتل را «The Smokey Meatball Swizzle» گذاشت، اگرچه به نظر من «میت بال منهتن» نام بسیار بهتری است.

مارشال گانل/IDG

پیش نویس برنامه تمرینی شخصی

ChatGPT می‌تواند برنامه‌های تمرینی شخصی ایجاد کند متناسب با سطح تناسب اندام، اهداف، تجهیزات موجود، وضعیت سلامتی و موارد دیگر. برای شروع، باید اطلاعاتی درباره خود ارائه دهید، مانند اطلاعات اولیه، سطح تناسب اندام فعلی، تجربه تمرین، اهداف، وضعیت سلامتی و دسترسی به تجهیزات.

از ChatGPT خواستم تا یک برنامه تمرینی 3 ماهه برای من ایجاد کند. سن، جنسیت، وزنم را وارد کردم و گفتم زانویم بد است. همچنین اشاره کردم که به تجهیزات باشگاه دسترسی ندارم و هدفم کاهش وزن 15 پوندی بود. این به من اطلاع داد که مهم است که قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا مربی شخصی معتبر مشورت کنم و بر فرم خود نظارت داشته باشم تا مطمئن شوم که به خودم صدمه نمی زنم. صرف نظر از این، بر اساس اطلاعاتی که به آن دادم، یک روال برای من مشخص کرد.

مارشال گانل/IDG

اگر نمی‌دانید کدام اطلاعات را باید وارد کنید، می‌توانید از ChatGPT بپرسید که برای ایجاد دقیق‌ترین و شخصی‌شده‌ترین برنامه تمرینی ممکن به چه چیزی نیاز دارد.

درگیر بازی های بی اهمیت باشید

می‌توانید ChatGPT را با ارائه پرسش‌ها، پاسخ‌ها یا حقایق جالب در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات، به چالش بکشید یا از آن بخواهید بازی‌های بی‌اهمیت ایجاد کند. فقط به ChatGPT بگویید که می خواهید بازی کنید، موضوع یا موضوعی را که می خواهید روی آن تمرکز کنید مشخص کنید و سپس ChatGPT سوالاتی را برای شما ایجاد می کند تا به آنها پاسخ دهید. یا، می‌توانید ChatGPT را با سؤالات جزئی خود به چالش بکشید.

به ChatGPT گفتم که می‌خواهم یک بازی چیزهای بی اهمیت با آن بازی کنم و از آن خواستم که پنج سؤال در رابطه با فیزیک کوانتومی به من بدهد. من به آن گفتم که پاسخ هایم را به آن خواهم داد و باید به من بگوید که آیا درست می گویم. من سه سوال از پنج سوال را درست (با کمک گوگل) گرفتم. همانطور که مشخص است، فیزیک کوانتومی سخت است.

مارشال گانل/IDG

راهنمای رایگان سفر مجازی

ChatGPT می‌تواند با ارائه اطلاعات، توصیه‌ها و توصیه‌هایی درباره مقاصد مختلف سفر، به عنوان راهنمای سفر مجازی عمل کند. چیزی که باید در نظر داشت این است که دانش ChatGPT این است که حداقل در حال حاضر، بر اساس داده‌های تا سال 2021. این بدان معناست که نمی‌تواند چیزی را که ممکن است اخیراً ظاهر شده باشد، مانند یک رستوران جدید، توصیه کند. هنوز هم می‌تواند اطلاعات ارزشمندی درباره مکان‌های دیدنی، آداب و رسوم محلی، غذاها، و سایر موضوعات مرتبط با سفر ارائه دهد.

به ChatGPT گفتم که قصد سفر به تایپه، تایوان را دارم، و از آن خواستم تا برخی از جاذبه‌های دیدنی و غذاهای محبوب مردم محلی را توصیه کند. فهرست کاملی از مکان‌های بازدید ارسال کرد، و فهرست غذاهایی که توصیه می‌کرد بسیار دقیق بود، اگرچه ناامید شدم که دن بینگ به لیست.

مارشال گانل/IDG

موسیقی بنویسید

در حالی که ChatGPT نمی تواند مستقیما موسیقی بسازد یا فایل های صوتی ایجاد کند، می تواند به جنبه های مختلف آهنگسازی مانند نوشتن اشعار، پیشنهاد پیشرفت آکورد، یا ارائه نکاتی در مورد ساختار و تنظیم آهنگ کمک کند. می‌توانید در مورد مفاهیم خاص موسیقی راهنمایی بخواهید یا ایده‌های طوفان فکری برای ملودی‌ها یا هارمونی‌ها را بپرسید.

از ChatGPT خواستم که پیشنهاداتی برای پیشرفت آکورد خوب برای قطعه جازی که در مینور E-flat می نویسم به من بدهد. سپس پیشرفت آکورد i – iv – VII7 – III7 – V7 – i(9) را پیشنهاد کرد و مرا تشویق کرد تا با افزودن‌ها، تعویض‌ها و تغییرات آکورد برای عمق بخشیدن به قطعه جاز آزمایش کنم.

مارشال گانل/IDG

در مورد تمرینات مراقبه و تمرکز حواس کمک بگیرید

برای کسانی که به مدیتیشن علاقه دارند، ChatGPT می‌تواند با ارائه دستورالعمل‌ها و پشتیبانی به شما در انجام تمرین‌های تمرکز حواس کمک کند. برای مثال، اگر می‌خواهید یک تمرین تنفس آگاهانه پنج دقیقه‌ای انجام دهید، ChatGPT دستورالعمل‌های گام به گام دقیقی را در مورد اینکه چه کاری انجام دهید به شما ارائه می‌دهد.

مارشال گانل/IDG

اگر می‌خواهید نوع دیگری از تمرین مدیتیشن یا تمرکز حواس را انجام دهید، اما مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید، همیشه می‌توانید از ChatGPT بخواهید چند پیشنهاد به شما بدهد.

یک رزومه بسازید

رزومه ساز وجود دارد، اما ChatGPT می تواند راهنمایی کند ، پیشنهادات و نکاتی برای محتوا و قالب بندی اگر می خواهید خودتان رزومه خود را بسازید. باید اطلاعاتی درباره تجربه کاری، تحصیلات، مهارت‌ها، دستاوردها و سایر جزئیات مرتبطی که می‌خواهید در آن گنجانده شود، ارائه دهید.

اگر انجام این کار راحت نیستید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که یک الگوی رزومه برای شغلی که برای آن درخواست می‌کنید به شما بدهد. به آن گفتم که برای شغلی به عنوان کارمند نویس در PCWorld درخواست دادم، اما نمی‌خواستم اطلاعات شخصی‌ام را به آن بدهم، و این یک الگوی رزومه مناسب برای من بود. تنها کاری که بعدا باید انجام دهم این است که جاهای خالی را پر کنم.

مارشال گانل/IDG

یک آرایشگر شخصی بگیرید

هوش مصنوعی به حدی نرسیده است که بتواند از نظر بدنی به کسی استایل بدهد، اما می‌تواند با پیشنهاد ایده‌های لباس، ترکیب رنگ، لوازم جانبی و موارد دیگر توصیه‌های مد ارائه کند. همچنین می‌تواند به شما نکاتی را در مورد اینکه برای موقعیت‌های خاص چه بپوشید، ارائه می‌کند.

شما باید برخی از جزئیات شخصی را با آن به اشتراک بگذارید، مانند ترجیحات استایل، تیپ بدنی، موقعیت مناسب یا سایر الزامات خاصی که ممکن است داشته باشید. به ChatGPT گفتم که به یک مهمانی با مضمون نینتندو می روم و به پیشنهاداتی برای سبک کاری-تفریحی که رنگ های شرکتی نینتندو را در خود جای دهد نیاز دارم. پیشنهادات آن بسیار مفصل بود.

مارشال گانل/IDG

بازی RPG مبتنی بر متن

ChatGPT می‌تواند نقش‌آفرینی مبتنی بر متن را ایجاد کند بازی هایی که می توانید با پاسخ دادن به درخواست های داده شده و انتخاب بر اساس سناریو انجام دهید. می‌توانید آن را به ChatGPT بسپارید تا تنظیمات بازی را ایجاد کند یا می‌توانید توضیح دقیقی برای آن بدهید.

به ChatGPT گفتم که می‌خواهم یک بازی نقش‌آفرینی مبتنی بر متن را بازی کنم که در سیاره‌ای دوردست و متخاصم اتفاق می‌افتد که به تازگی با آن تصادف کرده‌ام. من تنها بازمانده خدمه هستم و این سیاره دارای پوشش گیاهی و آب بسیار کمی است. هدف زنده ماندن و بازگشت به سیاره من است. ChatGPT تحویل داده نشد.

مارشال گانل/IDG

شعر بنویس

ChatGPT می‌تواند در سبک‌ها و مضامین مختلف شعر بنویسد. اطلاعات اولیه ای را که برای ایجاد شعر به ChatGPT نیاز دارد، مانند موضوع، سبک، حالت دلخواه یا هر چیز دیگری که فکر می کنید مرتبط است، بدهید. سپس بر اساس آن اطلاعات شعری تولید می کند.

از ChatGPT خواستم شعری در مورد نجات زلدا از دست گانوندورف توسط ماریو بنویسد و شاهزاده هلو حسادت می‌کند و با لوئیجی فرار می‌کند. گفتم باید به سبک والت ویتمن که عموماً پدر شعر آزاد به شمار می رود نوشته شود. شعری خارق‌العاده خلق کرد و بعد از پرسیدن آن را به هایکو تبدیل کرد.

مارشال گانل/IDG

بعدی چیست؟

ChatGPT دنیایی از امکانات را برای کاربرانی که به دنبال کمک، سرگرمی یا الهامات خلاق هستند، باز کرده است. تطبیق پذیری آن در انجام طیف متنوعی از وظایف – از تولید دستور العمل ها و برنامه های تمرینی گرفته تا ساخت رزومه و سرودن شعر – قدرت هوش مصنوعی را در بهبود زندگی روزمره ما نشان می دهد.

از آنجایی که فناوری به تکامل خود ادامه می‌دهد، می‌توانیم انتظار برنامه‌های نوآورانه‌تر ChatGPT و مدل‌های مشابه هوش مصنوعی را داشته باشیم. آینده کمک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی روشن است و ما تازه در حال بررسی سطح پتانسیل آن هستیم تا شیوه تعامل خود با دنیای دیجیتال را متحول کنیم. اگر می‌خواهید ببینید چگونه می‌توانید از یادگیری ماشینی برای تحقق بخشیدن به وحشیانه‌ترین رویاهای خود استفاده کنید، حتماً راهنمای ما را برای 10 بهترین مولد هنر هوش مصنوعی که می توانند (تقریبا) هر چیزی را که شما بخواهید ایجاد کنند.

متن کامل در pcworld

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...