یک نگهبان 24 ساعته چه کاربرد هایی دارد؟

با توجه به افزایش آمار اتفاقات ناگوار و سرقت های پی در پی، اهمیت سیستم ها و تجهیزات امنیتی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. امروزه در اکثر مکان های سطح شهر مانند: مغازه‌ها، منازل، مرکز های تجاری، مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مکان های عمومی مجهز به دوربین...

sponsor

یک نگهبان 24 ساعته چه کاربرد هایی دارد؟

با توجه به افزایش آمار اتفاقات ناگوار و سرقت های پی در پی، اهمیت سیستم ها و تجهیزات امنیتی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. امروزه در اکثر مکان های سطح شهر مانند: مغازه‌ها، منازل، مرکز های تجاری، مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مکان های عمومی مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشند؛ چرا که در صورت وجوع جرم مانند سرقت، دوربین مداربسته با تصاویر که ضبط کرده‌است، بهترین مدرک را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دوربین های امروزی با پیشرفت تکنولوژی به چه فناوری هایی مجهز شده‌اند؟ رشد روزافزون هوش مصنوعی چه تغییر و تحولی در سیستم های امنیتی ایجاد کرده است؟ با ما همراه باشید تا جدیدترین فناوری های دوربین های مداربسته را با یکدیگر بررسی کنیم.

اصلی ترین کاربرد های دوربین مداربسته

  • جلوگیری از وقوع جرم

زمانی که صحبت از دوربین مداربسته می‌شود طبیعتا اولین کاربردی که مصرف کننده به آن فکر می‌کند، نظارت به منظور جلوگیری از وقوع جرم است؛ چرا که سرقت از مکان هایی که مجهز به دوربین مداربسته هستند، برای سارقین سخت‌تر و این مکان ها اولویت آنها برای دزدی نمی‌باشد. پس می‌توانید با بنر هشدار “این مکان مجهز به دوربین مداربسته می‌باشد.” از بسیاری از سرقت ها و وقوع جرم ها جلوگیری کنید.

  • ثبت تصاویر بعنوان مدرک

اما اگر جرمی رخ دهد؛ دوربین های مداربسته اولین گزینه هایی هستند که به کمک شما می‌آیند. بسیاری از دوربین های مداربسته به فناوری تشخیص حرکت و تشخیص چهره مجهز هستند و به راحتی می‌توانند متجاوز را شناسایی کنند. به همین دلیل است که زمانی که به نصب دوربین مداربسته می‌پردازید، در واقعا شما یک نگهبان 24 ساعته را استخدام کرده‌اید.

C:\Users\Voolak\Downloads\CCTV Package (2)\دوربین مدار بسته.png
  • رصد کردن رفت و آمد ها

صاحبین شرکت های بزرگ و یا کارخانه ها، قطعا به کنترل رفت و آمد کارمندان خود نیاز دارند. کارمند شما چه زمانی وارد شرکت می‌شود؟ چه زمانی از آن خارج می‌شود؟ آیا به اندازه ساعت کاری قانونی کار می‌کند؟ و یا شاید برای حفظ سلامت یکی از اعضای خانواده خود، پرستاری را استخدام کرده‌اید؛ آیا پرستاری که استخدام کرده‌اید وظایف خود به درستی انجام می‌دهد؟ با خرید یک دوربین مداربسته می‌توانید به جواب تمامی این سوال ها برسید.

سایر کاربرد های دوربین مداربسته در زندگی روزمره

اگر گمان می‌کنید که از دوربین های مداربسته فقط به منظور جلوگیری از سرقت یا ضبط مدرک هنگام وقوع جرم یا هر حادثه دیگری استفاده می‌شود، اشتباه می‌کنید. استفاده از برخی از دوربین های مداربسته می‌تواند هدف های دیگری را به دنبال داشته باشد. به‌عنوان مثال بسیاری از مصرف‌کنندگان که از فروشگاه دوربین مداربسته برای خرید دوربین لامپی اقدام می‌کنند، به قصد نظارت بر سلامت اعضای خانواده خود زمانی که از خانه دور هستند و یا نظارت بر حیوانات خانگی خود از این محصول استفاده می‌کنند.

برای مثالی دیگر می‌توان از دوربین بیبی کم نام برد که همانطور که از نامش پیداست برای نظارت و دنبال کردن حرکات کودک طراحی شده ‌است. بسیاری از فناوری های به‌کار رفته در این دوربین باعث شده است که بتوانید از این محصول به‌عنوان یک پرستار کودک استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که کودک شروع به گریه کند، دوربین به سرعت اعلان هشداری برای شما خواهد فرستاد.

ضروری ترین فناوری های تجهیزات امنیتی کدام‌اند؟

  • دوربین های دید در شب:

داشتن دید خوب در شرایط کم نور یک پیش نیاز ضروری برای هر دوربین مداربسته ای می‌‎باشد. اهمیت دوربین مداربسته دید در شب زمانی مشخص می‌شود که حادثه در طول شب رخ دهد! این دوربین ها بدون در نظر گرفتن کمبود نور، رویداد های مکان مورد نظر شما به طور کامل ثبت می‌کنند. با توجه به کاربرد و اهمیت قابلیت دید در شب، کمی بیشتر بودن قیمت دوربین دید در شب نسبت به سایر دوربین های مداربسته نیز مقرون به صرفه به نظر می‌رسد؛ اما بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اکثر دوربین های امروزی به این قابلیت مجهز هستند.

C:\Users\Voolak\Downloads\CCTV Package (2)\دوربین دید در شب.png
  • دسترسی از راه دور:

از دیگر ویژگی های جدایی ناپذیر دوربین مداربسته می‌تواند به قابلیت کنترل از راه دور این دستگاه اشاره کرد. بسیاری از جدیدترین مدل های دوربین مداربسته این قابلیت را دارا هستند و شما به راحتی می‌توانید به وسیله تلفن همراه و یا لپ تاپ خود به تصاویر زنده دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید. با این قابلیت، در هر محل و هر زمانی می‌توانید از ایمنی محل موردنظر خود اطمینان یابید.

  • تشخیص نفوذ:

آخرین مورد اما نه کم اهمیت! تشخیص نفوذ است. تشخیص نفوذ درواقع همان قابلیت تجزیه و تحلیل تصاویر در دوربین های امنیتی است. این ویژگی هوشمند به دوربین مداربسته این امکان را می‌دهد که ورود متجاوز به محل موردنظر را به سرعت تشخیص دهد و با اعلان هشدار، رویداد را به شما خبر دهد. از این نوع دوربین های برای نظارت در انبار ها، فروشگاه ها و بانک ها استفاده می‌شود.

سخن پایانی

برخی از ویژگی های ضروری و بارزترین کاربرد های دوربین های مداربسته را با یکدیگر بررسی کردیم؛ اما به یاد داشته باشید که یک دوربین مداربسته کارآمد باید ماژول ها و قابلیت های مختلف داشته باشد تا در مواقع حساس بتواند عملکرد ایده آلی داشته باشد؛ بنابراین کمی هزینه بیشتر برای تهیه یک دوربین مداربسته کارآمد و باکیفیت منطقی می‌‎باشد.

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...