پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

یک تفاوت برای اروپا رخ داد. اسپانیا پس از لغو دو تلاش، موشکی را به فضا پرتاب کرد

از شما برای خواندن اخبار مربوط به یک رویداد مهم برای اروپا متشکریم. اسپانیا پس از لغو دو تلاش، موشکی را به فضا پرتاب می کند، و اکنون با جزئیات شروع می کنیم

دمام – شریف احمد – PL. D-Space اسپانیا موشک قابل استفاده مجدد Miura-1 خود را بامداد روز شنبه از سایتی در جنوب غربی اسپانیا به فضا پرتاب کرد،

در اولین پرتاب موشک توسط یک شرکت کاملا خصوصی در اروپا. ، افزایش امید برای جاه طلبی های کشور قاره در فضا.

دو تلاش قبلی لغو شد

پرتاب از هوئلوا در جنوب غربی اسپانیا پس از لغو دو تلاش قبلی انجام شد. راکت Miura-1 که به نام نژادی از گاوهای نر جنگنده نامگذاری شده است، به همین ارتفاع است. به عنوان یک ساختمان سه طبقه و دارای ظرفیت 100 کیلوگرم بار می باشد.

این موشک محموله ای را برای اهداف آزمایشی حمل می کند، اما از آن جدا نمی شود.

یک کلیپ ویدیویی از اتاق کنترل ماموریت نشان می‌دهد که مهندسان در حالی که موشک به آسمان تاریک شب بالا می‌رود، شادی می‌کنند و از خوشحالی فریاد می‌زنند و تبریک می‌گویند.

تلاش های فضایی اروپا

اولین تلاش برای پرتاب موشک میورا-1 در ماه مه به دلیل وزش باد شدید در ارتفاعات لغو شد و دومین تلاش در ژوئن به دلیل نقص فنی با شکست مواجه شد. مشکل، منجر به توقف فرآیند برخاستن با دود و شعله های آتش بلند شده از موشک.

فضای هوایی، مناطق دریایی و جاده‌ها در اطراف محل پرتاب بسته شد که شاهد تدابیر امنیتی شدید قبل از پرتاب بود.

تلاش‌های اروپا برای توسعه قابلیت‌های ارسال ماهواره‌های کوچک به فضا پس از شکست Virgin Orbit در پرتاب موشک مداری از خاک بریتانیا در ژانویه، کانون توجه زیادی قرار گرفته است.

منبع

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا