• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • یوتیوب اکنون پخش ویدیو در مایکروسافت اج را در صورت فعال بودن حفاظت ردیابی دقیق مسدود می کند

📌 یوتیوب اکنون پخش ویدیو در مایکروسافت اج را در صورت فعال بودن حفاظت ردیابی دقیق مسدود می کند

از ماه مه 2023، Google به طور سیستماتیک با مسدودکننده‌های تبلیغات در مرورگرهایی که تماشای ویدیوها در YouTube را محدود می‌کنند مبارزه می‌کند. کاربران بیشتر و بیشتری هشدارها و پیام‌های بازشو می‌بینند که در صورت فعال بودن مسدودکننده تبلیغات، پخش ویدیوهای YouTube را مسدود می‌کنند. به نظر می رسد که گوگل تصمیم گرفته است یک […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 4 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

از ماه مه 2023، Google به طور سیستماتیک با مسدودکننده‌های تبلیغات در مرورگرهایی که تماشای ویدیوها در YouTube را محدود می‌کنند مبارزه می‌کند. کاربران بیشتر و بیشتری هشدارها و پیام‌های بازشو می‌بینند که در صورت فعال بودن مسدودکننده تبلیغات، پخش ویدیوهای YouTube را مسدود می‌کنند. به نظر می رسد که گوگل تصمیم گرفته است یک گام فراتر برود و هنگامی که مرورگر جمع آوری داده های کاربر را محدود می کند، پخش ویدیو را مسدود کرده است – این دقیقاً همان چیزی است که کاربران مایکروسافت اج تجربه کرده اند.

Image source: Pixabay

منبع تصویر: Pixabay

Microsoft Edge، مرورگر پیش‌فرض در نسخه‌های جدیدتر ویندوز، دارای ویژگی‌های امنیتی داخلی است که ردیابی آنلاین فعالیت‌های کاربر را محدود می‌کند. حفاظت از ردیابی مرورگر مایکروسافت سه حالت را ارائه می دهد: پایه، متعادل (استاندارد) و سختگیرانه که خود توضیحی هستند. با تایپ Edge://settings/privacy در نوار آدرس، کاربر می تواند بین آنها جابجا شود:

  • حالت “پایه” برای کسانی در نظر گرفته شده است که به تبلیغات اختصاصی اهمیتی نمی دهند و به ویژه مراقب ردیابی وب نیستند. عملکرد اصلی آن دفع ردیاب های مخرب با تمرکز بر تهدیدهایی مانند اثر انگشت و cryptominers است. این حالت تبلیغات را مسدود نمی کند.
  • حالت متعادل به طور پیش فرض فعال است و تبلیغات در YouTube را مسدود نمی کند. این برای کاربرانی طراحی شده است که خواهان تبلیغات شخصی کمتر و کمترین اختلال در تجربه آنلاین خود هستند.
  • حالت «سخت» به‌طور خاص برای کسانی طراحی شده است که به حریم خصوصی اهمیت می‌دهند، مایلند سازگاری وب‌سایت را قربانی کنند و بیشترین پیشگیری از ردیابی را فراهم می‌کند. به گفته مایکروسافت، این حالت می تواند «تاثیر حداقلی بر تبلیغات» داشته باشد اما آن را به طور کامل مسدود نمی کند.

با وجود اعلام مایکروسافت، بسیاری از کاربرانی که از حالت حفاظت ردیابی “سخت” مرورگر Edge استفاده می کنند اخیراً تأیید کرده اند که از تماشای ویدیوهای YouTube مسدود شده اند. برای ادامه مشاهده، باید حفاظت ردیابی را غیرفعال کنید یا به حالت «متعادل» بروید.

Image source: WindowsLatest.com
فعال باشد

منبع تصویر: WindowsLatest.com

Google از آرگومان‌های زیر برای دفاع از موضع خود استفاده می‌کند: «مسدودکننده‌های تبلیغات شرایط خدمات YouTube را نقض می‌کنند. برای ادامه پخش ویدیوها، باید YouTube را به استثناهای خود اضافه کنید یا مسدود کردن تبلیغات را به طور کلی خاموش کنید. تبلیغات دسترسی جهانی به YouTube را امکان پذیر می کند. برای تجربه‌ای بدون آگهی، کاربران می‌توانند YouTube Premium را انتخاب کنند و اطمینان حاصل شود که سازندگان محتوا همچنان پاداش دریافت می‌کنند.».

اگرچه حالت حفاظتی ردیابی “سخت” Microsoft Edge همه تبلیغات را مسدود نمی‌کند، فقط تبلیغاتی را که ادعا می‌کنند کاربر را ردیابی می‌کنند، YouTube همچنان هشداری صادر می‌کند و ما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا Google خط‌مشی‌های خود را در این مورد تغییر دهد. شاید در تلافی، Microsoft Edge شروع به پرچم گذاری فایل نصب Google Chrome به عنوان مخرب کرده است.

منبع

امتیاز بدید😊
این مقاله را به اشتراک بگذارید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

آموزش ۲ روش حذف کلی پیام های دایرکت اینستاگرام

در حال حاضر افراد بسیاری در برنامه اینستاگرام عضو هستند. همان طور

1 دقیقه زمان مطالعه

جای خودرو در بورس نیست!

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از ایسنا، زمزمه‌های عرضه

1 دقیقه زمان مطالعه

جریمه نیم‌میلیون‌دلاری گوگل به‌دلیل نمایش اطلاعات اشتباه

اسناد دادگاه اعلام می‌کنند یک تاجر برجسته در آمریکا و کانادا متوجه

1 دقیقه زمان مطالعه

جیمز وب تصاویری نفس گیر از سحابی شکارچی ثبت کرد!

تلسکوپ فضایی جیمز وب یک تصویر خیره کننده کاملاً جدید از سحابی

4 دقیقه زمان مطالعه

پاسخ سامسونگ به جعلی بودن عکاسی از ماه با دوربین گوشی‌های این شرکت

سامسونگ با انتشار پستی وبلاگی، توضیحات زیادی درمورد روش کارکرد عکاسی از

0 دقیقه زمان مطالعه

سیمولاتور واقعیت مجازی نسل جدید وسایل شهربازی | شبیه ساز vr

سیمولاتورها به عنوان ابزارهایی پیشرفته و موثر در محیط‌های آموزشی تفریحی شناخته

ایلان ماسک از کنترل OpenAI توسط مایکروسافت انتقاد می کند و رئیس آن پاسخ می دهد

مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، در پاسخ به انتقاد تاجر ایلان ماسک،

2 دقیقه زمان مطالعه

نسخه PS5 بازی Dead Cells: Return to Castlevania رده‌بندی سنی شد

به‌تازگی وب‌سایت Gematsu، با بررسی اطلاعات موجود در سازمان رده‌بندی سنی سرگرمی‌های

0 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید