پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

گوگل ابتکاراتی را برای کمک به مردم و سازمان ها در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مضر در جو راه اندازی کرده است

Google گفت در مورد عملکردهای جدید سیستم جستجوی آن و سایر خدماتی که با هدف ارائه گسترده اطلاعات مرتبط با محیط زیست انجام می شود. این شرکت بیشتر در مورد ویژگی‌های فنی خودروهای الکتریکی صحبت خواهد کرد، مسیریابی کارآمد و اطلاعات بیشتری در مورد مسیرهای سبزتر ارائه می‌کند، عملکردهای هوش مصنوعی را برای بهینه‌سازی چراغ‌های راهنمایی و موارد دیگر ارائه می‌کند.

 Image source: blog.google

منبع تصویر: blog.google

هنگام جستجوی اطلاعات در مورد وسایل نقلیه الکتریکی، به کاربران Google اطلاعات زیادی در مورد هر مدل جداگانه ارائه می‌شود، از جمله توانایی واجد شرایط بودن برای یارانه‌های دولتی و معافیت‌های مالیاتی – این داده‌ها در حال حاضر در ایالات متحده قبل از پایان دوره در دسترس هستند. سال در فرانسه و آلمان در دسترس خواهد بود. موتور جستجو به شما امکان می دهد با در نظر گرفتن شرایط خاص و بسیاری از عوامل، برد یک وسیله نقلیه الکتریکی را با دقت بیشتری محاسبه کنید. یک ماشین حساب مصرف شارژ و توانایی مقایسه هزینه های سوخت خاص برای اتومبیل های موتور احتراقی و وسایل نقلیه الکتریکی نیز در 21 کشور در سراسر جهان موجود است. کاربران هند و اندونزی هم اکنون می توانند مسیرهایی را بر اساس زمین و ترافیک برای صرفه جویی در مصرف سوخت یا باتری برنامه ریزی کنند.

برای کسانی که وسایل حمل و نقل جایگزین را ترجیح می دهند، ابزارهای ناوبری جدید ظاهر شده اند – به عنوان مثال، با پشتیبانی اپراتور حمل و نقل برای لندن، صدها مسیر دوچرخه سواری بر روی نقشه پایتخت بریتانیا ظاهر شده است. و در فرانسه می توان نه تنها با ماشین شخصی خود، بلکه با استفاده از حمل و نقل عمومی و پیاده روی یک مسیر را برنامه ریزی کرد، اگر این روش در زمان قابل مقایسه باشد – این عملکرد در حال حاضر فقط در حال آزمایش است.

Google تصمیم گرفته است حضور خود را در بخش حمل و نقل هوایی تقویت کند. پیش از این، این شرکت پروژه مشترکی را با خطوط هوایی امریکن و بنیاد انرژی بیل گیتس برای توسعه مسیرهای پروازی کم آلاینده به منظور کاهش تعداد کانتریل ها راه اندازی کرد. اکنون سازمان EUROCONTROL، که با خطوط هوایی اروپایی کار می کند، به این پروژه پیوسته است – به خلبانان در مورد چگونگی کاهش این تأثیر مشاوره می دهد.

یکی دیگر از ابتکارات، برنامه “پروژه چراغ سبز” است که هدف آن افزایش کارایی کنترل چراغ راهنمایی با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی است. تخمین زده می شود که آلودگی هوا در تقاطع های علامت دار تا 29 برابر بیشتر از جاده های باز است. الگوریتم‌های هوش مصنوعی پروژه Green Light به کارگران جاده کمک می‌کند تا چراغ‌های راهنمایی راه‌اندازی کنند تا تعداد توقف‌های خودروهای در حال حرکت را به حداقل برسانند. به گفته گوگل، ابزارهای مورد نیاز برای این کار بسیار آسان برای پیاده سازی هستند و تنها در چند دقیقه قابل پیاده سازی هستند. همانطور که نتایج آزمایش سیستم در چندین شهر نشان می دهد، تعداد توقف ها را می توان تا 30 درصد کاهش داد. پروژه چراغ سبز اکنون در ریودوژانیرو، منچستر، جاکارتا و بوداپست راه اندازی شده است – در مجموع بیش از ده شهر، و تعداد بیشتری تا پایان سال اضافه خواهند شد.

هنگام جستجوی لوازم خانگی، به کاربران Google اطلاعاتی درباره امکان استفاده از جایگزین‌های سازگار با محیط زیست نشان داده می‌شود که یارانه‌های دولتی و معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌دهند. ابزار Cool Roofs در پلتفرم Google Earth به شما کمک می‌کند تا ساختمان‌ها را کارآمدتر طراحی کنید و در عین حال امکان نصب پنل‌های خورشیدی روی سقف‌ها را نیز در نظر بگیرید. در هفته های آینده در 15 شهر جدید در دسترس خواهد بود.

این شرکت در مورد ابزارهایی برای کاهش تأثیر بلایای طبیعی صحبت کرد. به عنوان مثال، ابزار Flood Hub که برای هشدار در مورد سیل طراحی شده است، در مناطق ساحلی 80 کشور جهان که 12 میلیون نفر در آن زندگی می کنند استفاده می شود و اکنون در ایالات متحده و کانادا نیز کار می کند. از سال 2020، گوگل با مقامات ایالات متحده همکاری می کند تا نقشه های گسترش آتش سوزی های جنگلی را در زمان واقعی نمایش دهد. همچنین ابزاری به نام سایبان درختی وجود دارد که به جوامع کمک می‌کند مکان‌هایی را برای کاشت گیاهان شناسایی کنند – این ابزار به ۲۰۰۰ شهر جدید در سراسر جهان گسترش می‌یابد.

در نهایت، گوگل شروع به طراحی مجدد مراکز داده خود برای کاهش اثرات زیست محیطی خود کرد. اطلاعات شرکت نشان می دهد که تقاضا برای محاسبات هوش مصنوعی کندتر از ظرفیت مرکز داده در حال افزایش است. بنابراین، گوگل توسعه و پیاده سازی شتاب دهنده های هوش مصنوعی را تشدید می کند که به بهبود بهره وری انرژی منابع کمک می کند. مجتمع‌های Google بر اساس تخمین‌های خود، 1.5 برابر انرژی کارآمدتر از مراکز داده متوسط ​​شرکت‌ها هستند – در حالی که این شرکت فعالانه در حال انتقال به منابع انرژی بدون کربن است.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا