پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

کنفرانس بین المللی فضایی در آنتالیا برگزار می شود!

وزیر صنعت و فناوری مهمت فاتح کاسیر اعلام کرد که کنگره بین المللی فضانوردی (IAC)، بزرگترین رویداد فضایی جهانی جهان، در سال 2026 در آنتالیا برگزار می شود. بنابراین، در این رویداد چه خواهیم دید و چه کسانی در آن شرکت خواهند کرد؟

کنفرانس بین المللی فضایی در آنتالیا برگزار می شود!

وزیر کاجیر طی سخنانی در «مراسم افتتاحیه اولین مرکز تولید سیستم‌های دوربین Büyütech ترکیه» که در دره انفورماتیک در منطقه گبزه کوجایلی برگزار شد، اظهار داشت که خبرهای خوبی از آذربایجان دریافت کرده‌اند و گفت:

“ کنفرانس بین‌المللی فضانوردی بزرگترین رویداد فضایی در جهان است. این کنفرانس امسال در باکو آذربایجان برگزار می شود. ما کاندیدای این رویداد بزرگ بودیم که در سال 2026 در آنتالیا برگزار می شود و در مورد این روند نامزدی در رقابت بودیم.

دوستانم همین الان تماس گرفتند و به من اطلاع دادند که ترکیه ما در این مسابقه برنده شد و آنتالیا میزبان بزرگترین کنگره فضایی جهان در سال 2026 خواهد بود. انشالله برای کشور و ملت ما مفید باشد. این موفقیت مشترک ما، منبع مشترک غرور ما است.

این دستاوردها با ادعا و بیان رئیس جمهور ما قرن دوم جمهوری ما را رقم می زند. “این موفقیت اکوسیستم علم، تحقیق و توسعه و نوآوری و اکوسیستم کارآفرینی است که ما با هم در حالی که ترکیه قدم به قرن می گذارد، ساخته ایم.

این دستاوردها نتایج پیگیری دقیق دستاوردهای ما در جهان است. من معتقدم که با هم به دستاوردهای بسیار بزرگتری در قرن ترکیه دست خواهیم یافت.»

وزیر کاجیر در پست خود در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی X چنین گفت:

«فرایند انتخاب کنفرانس بین المللی فضانوردی #IAC2026، بزرگترین کنفرانس فضایی جهان به پایان رسید و برنده آن #آنتالیا است. این رویداد با بیش از 10 هزار شرکت کننده از بیش از 70 کشور جهان، بزرگترین سازمان علمی بین المللی خواهد بود که تا کنون در ترکیه برگزار شده است.

پروژه هایی که با برنامه #فضای ملی گام به گام در حال تحقق آنها هستیم همچنان توجه همه جهان را به خود جلب خواهند کرد. مایلم از رئیس جمهورمان تشکر کنم که بیشترین حمایت را از روند نامزدی ما کرد. امیدوارم کنگره و نمایشگاهی که تقریباً همه مؤسسات و شرکت های مهمی که در زمینه فضا کار می کنند گرد هم می آیند، برای آنتالیا و کشور ما مفید باشد.

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا