• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • کشف مهره طلایی ۱۶۰۰ ساله به دست دختر ۱۸ ساله

کشف مهره طلایی ۱۶۰۰ ساله به دست دختر ۱۸ ساله

قدمت این مهره به ۱۶۰۰ سال پیش برمی‌گردد و به گفت باستان‌شناسان متعلق به اواخر دوره رومی است که توسط یک زرگر خبره که توپ‌های کوچک طلا را به شکل یک حلقه به یکدیگر لحیم می‌کرده است، ساخته شده است. این کشف توسط یک دختر داوطلب ۱۸ ساله در...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

 قدمت این مهره به ۱۶۰۰ سال پیش برمی‌گردد و به گفت باستان‌شناسان متعلق به اواخر دوره رومی است که توسط یک زرگر خبره که توپ‌های کوچک طلا را به شکل یک حلقه به یکدیگر لحیم می‌کرده است، ساخته شده است.

این کشف توسط یک دختر داوطلب ۱۸ ساله در هنگام غربال کردن خاک‌های بیرون آمده از محل کاوش صورت گرفته‌است.

کشف مهره طلایی ۱۶۰۰ ساله به دست دختر ۱۸ ساله/ عکس

«جالب‌ترین جنبه مهره روش تولید منحصر به فرد و پیچیده آن است». زرگر برای این کار باید درک خوبی از مواد و خواص آنها می‌داشته است تا با کنترل گرما توپ‌های کوچک را به یکدیگر لحیم کند و یک حلقه کوچک را به وجود آورد و فقط یک صنعتگر حرفه‌ای می‌توانسته است چنین مهره‌ای بسازد، که دلیل دیگری برای ارزش بالای این یافته است.

این تکنیک خاص جواهرسازی احتمالا حدود ۴۵۰۰ سال قبل از بین‌النهرین سرچشمه گرفته است؛ اما یافتن چنین مهره‌هایی یک کشف نادر به حساب می‌آید و قبلا فقط موارد معدودی شبیه به آن اتفاق افتاده است. یکی از اعضای تیم کاوش می‌گوید: «حتی با تکنولوژی پیشرفته امروزی نیز ساخت چنین چیزی نیاز به کار پیچیده‌ای دارد».

کشف مهره طلایی ۱۶۰۰ ساله به دست دختر ۱۸ ساله/ عکس

این مهره در یک ساختمان رومی واقع در یک جادۀ باستانی زیارتی پیدا شده است. این ساختمان حدود ۲۵ متر طول دارد و به غیر از این مهره، جام‌های سفالی و موزاییک‌های نقاشی‌شده نیز در آن‌جا یافت شده است. محققان فکر می‌کنند که این مهره مربوط به یک گردنبند یا دستبند بوده که به شخصی بسیار ثروتمند تعلق داشته است.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...