کشف بزرگترین الماس در روسیه

اما در تازه ترین اکتشافات انجام گرفته در کشور روسیه، بزرگترین الماس طی ۱۰ سال گذشته در یاکوتیای روسیه استخراج شد که وزن آن برابر با ۳۹۰.۷ قیراط است. به گفته شرکت آلروسا، یک کریستال سبک با حاشیه زرد مایل به قهوه ای با شکل غیر استاندارد، در تاریخ ۹...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

اما در تازه ترین اکتشافات انجام گرفته در کشور روسیه، بزرگترین الماس طی ۱۰ سال گذشته در یاکوتیای روسیه استخراج شد که وزن آن برابر با ۳۹۰.۷ قیراط است.

به گفته شرکت آلروسا، یک کریستال سبک با حاشیه زرد مایل به قهوه ای با شکل غیر استاندارد، در تاریخ ۹ سپتامبر و در معدن مایات کشف شده است.

این شرکت در خصوص این رویداد جالب تصریح کرد: “پیش از این، بزرگترین الماس با کیفیت جواهر به وزن ۴۰۱ قیراط، ده سال پیش یعنی در سال ۲۰۱۳ پیدا شده است.”

گفتنی است همراه با این رکوردشکنی الماس سنگین وزن، الماس دیگری با وزن ۳۷.۷ قیراط نیز پیدا شد که نسبت به الماس دیگر بسیار سبک محسوب می‌شود. هم اکنون هر دو جواهر برای ارزیابی کارشناسی به آزمایشگاه‌های معتبر ارسال شده اند؛ در این ارزیابی، متخصصان پتانسیل و ویژگی‌های آنها را به طور دقیق مطالعه و ارزیابی می‌کنند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...