پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

کره جنوبی گوگل و اپل را به خاطر برنامه‌های کاربردی جریمه می‌کند

هزینه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از راه دور در کره جنوبی، جمعه، شرکت من “Google” و “Apple” با سوء استفاده از موقعیت غالب خود در بازار برنامه‌های کاربردی، و نسبت به اعمال جریمه‌های تا سقف 50.5 میلیون دلار هشدار داد.

این مقام در بیانیه‌ای گفت که «دو غول فناوری توسعه‌دهندگان برنامه‌ها را مجبور کردند از روش‌های پرداخت خاصی پیروی کنند و باعث تأخیر ناعادلانه در بررسی برنامه‌ها شدند».

این بیانیه افزود: “مرجع به دو شرکت اطلاع داده است تا اقدامات اصلاحی انجام دهند، و در مورد اعمال جریمه‌ها مشورت خواهد کرد.” هدف قانون، که ترویج رقابت منصفانه است.» 

محدودیت های کره جنوبی

در سال 2021، کره جنوبی با اصلاح قانون شرکت های مخابراتی موافقت کرد تا اپراتورهای فروشگاه برنامه را از مجبور کردن توسعه دهندگان نرم افزار به استفاده از سیستم های پرداخت خود منع کند.

دولت کره جنوبی در حال حاضر در حال انجام اقدامات مستقیم برای پایان دادن به هژمونی است، و قانون تجارت ارتباطات از راه دور تصریح می کند که به کاربران اجازه داده می شود شرکت های خدمات پرداخت را از طریق برنامه ها انتخاب کنند.

این اقدام قانون‌گذاران کره‌ای قبل از اجرای برنامه‌های Google برای اعمال کمیسیون 30 درصدی، پس از معافیت‌هایی که برای چندین سال در این کشور تمدید شد، انجام شد. اعلامیه آن در مورد الزام برنامه‌های کاربردی به غیر از بازی‌ها برای داشتن سیستم پرداخت، به عنوان انگیزه پشت صدور قانون جدید شناخته می‌شود که در محلی به عنوان «قانون ضد Google» شناخته می‌شود.

متعاقباً، هم اپل و هم Google نگرانی‌های خود را در مورد این قانون ابراز کردند و گفتند که خطر محدود کردن فرصت‌های تجاری توسعه‌دهندگان محلی در پلتفرم‌هایشان را به دنبال دارد.

اپل در بیانیه ای اعلام کرد که این تغییرات کاربران را در معرض کلاهبرداری قرار می دهد، حریم خصوصی آنها را تهدید می کند و مانع از کنترل والدین می شود.

منبع: asharq

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا