• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • کدام لپ‌تاپ‌های Ryzen 7000 واقعاً آخرین تراشه‌ها را دارند؟ برچسب را بررسی کنید

کدام لپ‌تاپ‌های Ryzen 7000 واقعاً آخرین تراشه‌ها را دارند؟ برچسب را بررسی کنید

طرح نام‌گذاری AMD برای پردازنده‌های موبایل Ryzen کمی گیج‌کننده بود، Ryzen X000 نشان‌دهنده نسل‌های طراحی و Ryzen 3/5/7/9 نشان‌دهنده سطوح عملکرد در یک نسل بود. اما این حداقل مشابه طرح نامگذاری Core iX-XX00 اینتل است. با سری Ryzen 7000، چیزها به طرز مضحکی پیچیده می شوند و کمی گمراه کننده...

Article

کدام لپ‌تاپ‌های Ryzen 7000 واقعاً آخرین تراشه‌ها را دارند؟ برچسب را بررسی کنید

طرح نام‌گذاری AMD برای پردازنده‌های موبایل Ryzen کمی گیج‌کننده بود، Ryzen X000 نشان‌دهنده نسل‌های طراحی و Ryzen 3/5/7/9 نشان‌دهنده سطوح عملکرد در یک نسل بود. اما این حداقل مشابه طرح نامگذاری Core iX-XX00 اینتل است. با سری Ryzen 7000، چیزها به طرز مضحکی پیچیده می شوند و کمی گمراه کننده می شوند، زیرا AMD تراشه های ارزان قیمت را به خانواده Ryzen 7000 وارد کرده است که روی Zen 2، Zen 3، و Zen 3+ APU قدیمی تر اجرا می شوند. معماری، به جای Zen 4 جدیدتر و بسیار قدرتمندتر.

ما قبلاً از برخی از این مشکلات نامگذاری تراشه های جدید لپ تاپ آگاه بودیم. امروز AMD نشان داده است که چگونه این تفاوت ها در ظاهر خود به نظر می رسند – که روشی جالب برای گفتن اینکه برچسب های کوچک AMD در لپ تاپ ها متفاوت هستند. گزارش‌های VideoCardz، بر اساس مواد شریک رسمی AMD، که لپ‌تاپ‌های مبتنی بر Ryzen 7000 با APU‌های Zen 4 برچسب جدیدتری با آرم دریافت خواهند کرد. یک پس‌زمینه نارنجی، در حالی که APU‌های مبتنی بر نسل‌های پردازنده‌های قدیمی‌تر، همان برچسب‌های Ryzen عمدتا خاکستری را که در چند سال گذشته شاهد بودیم، خواهند داشت. آنها در صورت لزوم در آرم های Ryzen 5/7/9 خواهند آمد.

ادامه مطلب: بهترین لپ تاپ ها

AMD

برای اینکه آن را تا حد ممکن ساده کنید، در اینجا چیزی است که خواهید دید. توجه داشته باشید که رقم سوم در شماره مدل نشان دهنده نسل Zen است:

Ryzen 7 7045 — Zen 4, 16 Cores, Orange برچسبRyzen 7 7040 — Zen 4, 8 Cores, Orange برچسبRyzen 7 7035 — Zen 3+, 8 هسته ای, Grey stickerRyzen 7 7030 — Zen 3, 8 هسته‌ها، برچسب خاکستری Ryzen 7 7020 — Zen 2، برچسب خاکستری 4 هسته‌ای

…و این حتی به تمایزات بیشتری بین اندازه پردازنده و مصرف انرژی وارد نمی کند: U برای ارزان قیمت یا فوق قابل حمل (15-28 وات)، HS برای میان رده (35-54 وات)، و HX برای رده بالا (55 وات یا بیشتر). برای استفاده از یک اصطلاح خفیف، سردرد است.

با توجه به اینکه تفاوت‌های بالا می‌تواند از APUهای کاملاً جدید Zen 4 که می‌توانند حتی برخی از جدیدترین بازی‌های رایانه شخصی پیشرفته را اجرا کنند تا معماری Zen 2 APU با استفاده از فناوری گرافیکی که اکنون شش سال از عمر آن می‌گذرد امتداد داشته باشد، این یک تمایز مهم است که چه کسی از خرید لپ تاپ خود قدرت و طول عمر می خواهد. ما دقیقاً نمی دانیم که این شکاف عملکرد قبل از ورود این لپ تاپ ها به قفسه های خرده فروشی چگونه به نظر می رسد، اما مطمئناً نسبتاً قابل توجه است.

متن کامل در pcworld

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...