• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • کاربرد نانومواد در فرمولاسیون کرم های ضد جوش

کاربرد نانومواد در فرمولاسیون کرم های ضد جوش

ابراهیم اکبرزاده، مدیر عامل این شرکت و عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با بیان این که در حال حاضر برای نانوذرات طلا، نقره و آهن گواهی‌نانومقیاس دریافت کرده‌است، گفت: این نانومواد به شرکت‌های مختلفی به منظور استفاده در محصولات فروخته می‌شوند. وی ادامه داد: در کنار تولید این...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

ابراهیم اکبرزاده، مدیر عامل این شرکت و عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با بیان این که در حال حاضر برای نانوذرات طلا، نقره و آهن گواهی‌نانومقیاس دریافت کرده‌است، گفت: این نانومواد به شرکت‌های مختلفی به منظور استفاده در محصولات فروخته می‌شوند.

وی ادامه داد: در کنار تولید این نانومواد تلاش کردیم تا محصولاتی را نیز خودمان تولید کنیم. با توجه به اثر مثبت نانوذرات طلا در تولید کلاژن در پوست و جوان‌سازی پوست، فرمولاسیونی را برای تولید کرم توسعه داده‌ایم که در حال حاضر در مسیر دریافت مجوز‌ها از سازمان غذا و دارو است.

اکبرزاده خاطر نشان کرد: از نانوذرات نقره نیز برای فرمولاسیون کرم‌های دارای خواص ضد پاتوژن و کاهش جوش روی بدن استفاده کردیم.

مدیر عامل این شرکت با تاکید بر این که از نانومواد تولیدشده برای تولید زخم‌بند نیز استفاده می‌شود، اظهار کرد: مدتی است که این نانو مواد را به شرکتی در داخل کشور عرضه کرده ایم تا از آن برای تولید زخم‌بند‌ها استفاده شود. در حال حاضر این زخم‌بند‌ها تولید و به بازار عرضه شده اند.

وی افزود: در آینده روی مواد هیدروکسی آپاتیت کار خواهیم کرد. به دنبال وارد کردن این نانومواد به خمیردندان‌ها هستیم؛ چرا که هیدروکسی آپاتیت اثربخشی بالایی در سفید کردن و محافظت از دندان دارد.

به گفته این فناور، یکی از مشکلات اصلی طولانی بودن فرآیند دریافت مجوز‌ها از سازمان‌های مربوط است که به شدت سرعت تجاری‌سازی محصولات را کم می‌کند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...