پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

چین کنترل چت ربات‌های هوش مصنوعی را تشدید می‌کند: چه معنایی برای نوآوری دارد؟

چین اخیراً پیش‌نویس دستورالعمل‌هایی را با هدف سخت‌تر کردن کنترل خود بر روی هوش مصنوعی (AI). کمیته فنی استانداردسازی امنیت اطلاعات ملی، مسئول تنظیم هنجارهای امنیت فناوری اطلاعات، پیش نویسی را منتشر کرد که دو نگرانی اصلی را برجسته می کرد: حفاظت از داده های آموزشی و تنظیم مدل های زبان بزرگ (LLMs) در خدمات هوش مصنوعی تولیدی استفاده می شود.

دستورالعمل‌ها بیان می‌کنند که الگوریتم‌های هوش مصنوعی باید طبق دولت مدل‌سازی شوند. مقررات

دستورالعمل‌ها ایجاب می‌کنند که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی فقط از داده‌های مجاز برای آموزش استفاده کنند و از بررسی‌های امنیتی برای جلوگیری از نقض داده‌ها و نقض حق نسخه‌برداری پیروی کنند. این یک گام مهم در کنترل کیفیت و قانونی بودن داده هایی است که به این الگوریتم ها وارد می شود. با این حال، چاپ ظریف همچنین به یک “سیستم لیست سیاه” اشاره می کند تا هرگونه مطالب آموزشی حاوی بیش از 5٪ محتوای غیرقانونی یا مضر را که توسط قوانین امنیت سایبری کشور تعریف شده است مسدود کند.

Artificial Intelligence

در حالی که به نظر می‌رسد هدف این قوانین حصول اطمینان از تولید محتوای مسئول و قانونی خدمات هوش مصنوعی است، اما سوالات مهمی در مورد نوآوری و آزادی بیان نیز مطرح می‌کند. دستورالعمل‌ها نشان می‌دهند که الگوریتم‌ها باید بر اساس مدل‌های ثبت‌شده و دارای مجوز توسط مقامات باشند. این می‌تواند فضا را برای توسعه‌دهندگان برای آزمایش و نوآوری محدود کند و احتمالاً رشد فناوری را که کاربردهای گسترده‌ای دارد، خفه کند.

علاوه بر این، مقررات لایه دیگری به بازوی سانسور دولت اضافه می کند. در کشوری که «محتوای غیرقانونی» اغلب شامل موضوعات سیاسی حساسی مانند وضعیت تایوان است، این نگرانی وجود دارد که مدل‌های هوش مصنوعی برای انتشار یک روایت واحد مورد استفاده قرار گیرند. در طول آزمایش‌های داخلی، ربات‌های چت چینی مشاهده شده‌اند که وقتی در مورد وضعیت تایوان سؤال می‌شود، پاسخ‌های مختلفی می‌دهند، برخی از پاسخ دادن امتناع می‌کنند و به آن پایان می‌دهند. مکالمه.

این پیش نویس تا 25 اکتبر برای بازخورد عمومی باز است. در حالی که چین یکی از اولین کشورهایی بود که قوانین مربوط به هوش مصنوعی مولد را از ماه اوت معرفی کرد، جهان به دقت تماشا می کند تا ببیند این حرکت چگونه زمینه را برای آینده هوش مصنوعی فراهم می کند. ، هم از نظر تکنولوژی و هم آزادی بیان.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا