پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژیکسب و کار

چگونه ناخن کاشت را بکنیم

اگر خدمات کاشت ناخ را انجام داده اید و الان قصد ریمو آن را دارید و نمی دانید چگونه ناخن کاشت را بکنیم، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

گاهی اوقات از مدل کاشت ناخن خود راضی نبوده و یا به طور کل از کاشتن ناخن پشیمان شده ایم ؛ هرچند کاشت بسیار مد شده است و ساده ترین راه برای بلند کردن و زیبا جلوه دادن ناخن های شما هستند اما بعد از چند هفته یا یک ماه، جدا کردنشان بسیار دردناک می شود.

بهترین ایده همیشه این است که آن را توسط یک متخصص در یک سالن ناخن انجام دهید، اما زمان و پول معمولاً محدودیت واقعی محسوب می شود. اگر اینطور است، ما اینجاییم ساده ترین راه برای برداشتن ناخن کاشت در خانه را به شما آموزش دهیم پس با مطالعه دقیق این بخش از دنیای مد آموزشگاه آریا ترهان بهترین روش برای از بین بردن این ناخن های مصنوعی را بدون کمترین آسیب به بافت ناخن بیاموزید.

پیشنهاد ویژه: برای تسلط کامل به کاشت و ریمو ناخن در خانه، می تواند دوره کاشت ناخن آموزشگاه آریا تهران شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره ورکشاپ و کاملا عملی با شماره تماس های 02166918633 الی 8 تماس بگیرید، و یا وارد وب سایت آموزشگاه آریا تهران به آدرس www.aryatehran.com شوید.

کاشت ناخن چیست

کاشت ناخن یک روش زیبایی است که در آن ناخن‌های مصنوعی یا ناخن‌هایی که از پیش ساخته شده‌اند، بر روی ناخن‌های طبیعی فرد کاشته می‌شوند. این روش معمولاً برای افرادی که می‌خواهند ناخن‌هایشان را طولانی‌تر، مقاوم‌تر و زیباتر کنند، استفاده می‌شود.

کاشت ناخن ممکن است به چندین روش انجام شود، از جمله استفاده از ناخن‌های مصنوعی، ژل‌های ناخن و پودر آکریلیک. این روش‌ها معمولاً توسط تکنسین‌های ناخن انجام می‌شوند و نیاز به مهارت و تجربه دارند تا نتایج بهینه و طبیعی به دست آید.

اگر به کاشت و طراحی ناخن علاقمند هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله طراحی ناخن اسپرت شیک را مطالعه کنید.

چگونه ناخن کاشت را بکنیم

روشهای ریمو کاشت ناخن

ریمو کاشت ناخن یا حذف ناخن‌های کاشته شده می‌تواند به چندین روش انجام شود، اما دو روش اصلی عبارتند از:

استفاده از مواد حل کننده: در این روش، ابتدا ناخن‌های مصنوعی با استفاده از یک فرایند مخصوص، مانند تیکسوت، نرم می‌شوند. سپس از مواد حل کننده‌ای مانند استیکرهای اسیدی، استفاده می‌شود تا ناخن‌های مصنوعی به ناخن طبیعی آزاد شوند. این فرایند نیازمند زمان و دقت است و باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا به ناخن طبیعی آسیبی وارد نشود.

استفاده از فرز ناخن: این روش شامل استفاده از یک دستگاه فرز ناخن است که با استفاده از ابزارهای مخصوص، ناخن‌های مصنوعی را از ناخن طبیعی جدا می‌کند.

این روش نیز نیازمند مهارت و دقت است و باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا به ناخن طبیعی آسیبی وارد نشود.

در هر دو روش، پس از حذف ناخن‌های مصنوعی، ناخن‌های طبیعی ممکن است ضعیف یا خسته شده باشند. بنابراین، مراقبت از ناخن‌های طبیعی پس از ریمو کاشت نیز بسیار مهم است، از جمله استفاده از روش‌های تقویت کننده و مراقبت از ناخن.

آموزش ریموو کاشت ناخن

ریمو کاشت ناخن در خانه کاری است که به روش های مختلفی قابل انجام است، اما هیچ کدام از آنها به اندازه ریمو ناخن در آرایشگاه ایمن نیست و هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. اگر مجبورید که این کار را در خانه انجام دهید، ما در این مطلب آموزش ریموو کاشت ناخن در خانه را ارائه کرده ایم. روش های متفاوتی برای این کار وجود دارد که انتخاب آن به مواد در دسترس و توانایی شما برای انجام کار بستگی دارد. بعضی از معروف ترین راه های ریمو کاشت ناخن در منزل عبارتند از:

چگونه ناخن کاشت را بکنیم

ریمو ناخن در خانه

شاید این روزها کمتر خانمی را بتوان پیدا کرد که از کاشت ناخن استفاده نکند. این خدمات زیبایی بسیار پرطرفدار، اما گاهی ممکن است باب میل شما نباشد و از کاشت ناخن خود رضایت نداشته باشید. یا شاید به هر دلیلی امکان مراجعه به سالن ناخن برای ریمو کردن آن را نداشته باشید. در این صورت اولین فکری که به ذهن می رسد، ریمو کاشت ناخن در خانه است. اما آیا چنین کاری شدنی است؟ با توجه به موادگذاری که در سالن های ناخن برای کاشت انجام می شود، قطعا ریمو ناخن در خانه به سادگی لاک معمولی نیست و توصیه می شود که اولویت اصلی خود را مراجعه به ناخن کار برای ریموو کاشت ناخن قرار دهید.

اما اگر شرایط برای این کار مهیا نبود، می توانید با استفاده از روش های ریمو کاشت ناخن در خانه که در این مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد، این کار را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: اسم انواع کاشت ناخن با عکس

برداشتن ناخن کاشت با استون و آب جوش

روش دیگری که برای ریموو کاشت ناخن در خانه به کار برده می شود، برداشتن ناخن کاشت با آب جوش است. در این روش هم نیاز است تا ناخن ها به طور کامل کوتاه شوند و سپس با استفاده از عقب زن، کوتیکول مقداری به سمت عقب برده شود و بین کاشت و کوتیکول ناخن ها فاصله ایجاد شود. در یک ظرف از استون استفاده کرده و ظرف دیگری را با آب گرم پر کنید. سپس ظرف استون را درون ظرف آب گرم قرار دهید و دست های خود را درون ظرف استون گرم شده بگذارید. مدت زمان نیم ساعت انگشتان را درون این ماده قرار دهید تا بافت کاشت شل شده و به سادگی از ناخن های شما جدا شود. نرم شدن بافت کاشت ناخن به اندازه ای خواهد شد که با استفاده از موچین به سادگی از ناخن های شما جدا می شود و نیاز به وارد کردن فشار و یا ایجاد درد نخواهد بود. اگر بعد از گذشت این مدت زمان، همچنان در ریمو کاشت ناخن با پد لاک پاک کن موفق نبودید، از فشار آوردن به ناخن خودداری کنید و تنها مدت زمان قرار دادن ناخن در استون را افزایش دهید. توصیه می شود که به دلیل تماس مستقیم دست و پوست اطراف ناخن با استون، حتما از کرم های مرطوب کننده و آبرسان پوست دست استفاده کنید تا دچار خشکی و التهاب در آن نشوید.

ریمو کاشت ناخن با پد لاک پاک کن

یکی از راه های ریمو کاشت ناخن با پد لاک پاک کن است که در خانه قابل اجراست. این پدها به استون یا دیگر پاک کننده های لاک و ژل مجهز هستند و قدرت خوبی در پاک کردن کاشت ناخن دارند. اما باید مراحل انجام کار را به صورت مرحله به مرحله و درست انجام دهید تا ریمو کاشت ناخن در منزل با استون به طور کامل انجام شود. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید.

کندن ناخن کاشت با سرکه

راه دیگر برای کسانی که می پرسند چگونه بدون استون کاشت ناخن را بکنیم ؟ این است که از سرکه استفاده کنید. سرکه در هر خانه ای پیدا می شود و به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، می تواند برای ریمو کاشت ناخن در خانه به کمکتان بیاید. برای این منظور کافی است مانند روش های دیگر، ابتدا ناخن های خود را کاملا کوتاه کنید. سپس با استفاده از عقب زن، کوتیکول ناخن را به عقب زده و سعی کنید با موچین یا هر جسم بی خطر دیگری، بین کاشت و ناخن های خود فاصله ایجاد کنید.

حالا می توانید ناخن ها را درون کاسه ای از سرکه قرار دهید و یا با استفاده از یک پنبه آغشته به سرکه و فویل آلومینیومی، آنها را بپوشانید. بعد از گذشت زمان حدودی 30 دقیقه، مواد کاشت ناخن شروع به نرم شدن می کنند و می توانید با استفاده از سوهان، آنها را ریمو کنید. هم چنین می توانید برای برداشتن مواد کاشت از روی ناخن ها، از موچین یا ابزارهای مانیکور استفاده نمایید. در هر صورت بعد از اتمام کندن کاشت ناخن با سرکه، توصیه می شود که پوست را با مرطوب کننده های قوی، نرم و لطیف کنید.

ریمو ناخن با استون و فویل آلومینیومی

این روش را شاید در بعضی سالن های زیبایی دیده باشید که توسط ناخن کاران انجام می شود. برای این منظور لازم است تا ناخن ها را تا جای ممکن کوتاه کنید و با استفاده از عقب زن، کوتیکول ناخن را به سمت عقب ببرید. با این کار راه نفوذ استون به بافت کاشت ناخن را باز خواهید کرد. سپس پد لاک پاک کن یا پنبه آغشته شده به استون را به روی هر کدام از ناخن ها گذاشته و با استفاده از فویل آلومینیومی به خوبی آن را بپوشانید. برای مدت زمان نیم ساعت ناخن ها را درون فویل آلومینیوم قرار داده و اجازه دهید تا استون در بافت آن نفوذ کند.

با گذشت این زمان، ریمو کاشت ناخن در خانه باید انجام گیرد و با جدا کردن فویل های آلومینیومی، کاشت باید از ناخن ها جدا شود. اما اگر احساس کردید که با گذشت این زمان، هم چنان ریمو کاشت ناخن با پد لاک پاک کن انجام نشده است، مجدد این فرآیند را تکرار کنید تا کاشت به طور کامل و بدون درد و نیاز به فشار جدا شود. با توجه به اینکه در روش ریمو کاشت ناخن با پد لاک پاک کن، از استون استفاده می شود، بهتر است بعد از ریمو کردن، پوست اطراف ناخن را با کرم های مرطوب کننده و آبرسان بپوشانید تا از اثر استون و دیگر پاک کننده ها روی ناخن کم کند.

ریمو ناخن در منزل با سوهان

برای ریمو کاشت ناخن در منزل می توان از سوهان هم استفاده کرد، البته نه سوهان های مخصوص ناخن طبیعی! این روش هم بدون مواد شیمیایی انجام می شود و به پوست اطراف ناخن صدمه ای وارد نمی کند. برای شروع ناخن ها را تا جای ممکن کوتاه کنید و سپس سوهان را به آرامی روی سطح ناخن خود بکشید. این کار را تا جایی ادامه دهید که به ناخن اصلی خود نزدیک شوید. دقت کنید که نباید این کار را تا رسیدن به صدف ناخن ادامه داد، زیرا با این کار صدف خود را سوهان کشی می کنید که باعث نازک شدن بیش از اندازه آنها خواهد شد. اجازه دهید تا حدود 15 درصد مواد کاشت همچنان روی ناخن ها باقی بماند و آن را با استفاده از موچین یا قیچی مخصوص ناخن جدا کنید تا به ناخن های اصلی خود صدمه ای وارد نشود. این راه برای ریمو کاشت ناخن در خانه شاید کمی زمان بر و خسته کننده باشد، اما به دلیل آنکه از مواد شیمیایی استفاده نمی کند، راهی محبوب است.

ریمو کاشت ناخن با نخ دندان

استفاده از نخ دندان برای ریمو ناخن در منزل شاید یکی از راه های عجیب باشد، اما بسیار کاربردی است. نخ دندان های کمانی برای این منظور گزینه های عالی به شمار می آیند. مثل روش های دیگر ریموو ناخن کاشت در منزل، باید ناخن ها را تا جای ممکن کوتاه کنید. سپس کوتیکول را عقب زده و با استفاده از موچین یا چوب مخصوص مانیکور، بین کاشت و ناخن های خود فاصله ای هر چند کوچک ایجاد نمایید. حالا نخ دندان کمانی را در این شیار ایجاد شده قرار دهید و به صورت رفت و برگشتی آن را به سمت بالا هدایت کنید. این کار را تا زمانی که مواد کاشت از روی ناخن ها جدا شوند، ادامه دهید.

اما در نظر داشته باشید که ریمو کاشت ناخن در خانه نباید با درد همراه شود و اگر در هر روشی، احساس درد کردید، توصیه می شود که آن را متوقف کنید. چراکه احتمال وارد کردن آسیب به بافت ناخن هایتان زیاد خواهد شد. هم چنین پیشنهاد می شود که اگر کاشت ناخن برای اولین بار را انجام داده اید، از این روش برای ریموو کردن در خانه استفاده نکنید. برای ریمو کاشت ناخن با نخ دندان، می تواند از نخ های معمولی هم استفاده کنید، اما استفاده از آنها کمی سخت تر است و نیاز دارید تا شخص دیگری برای این کار به کمکتان بیاید.

از آنجایی که در این روش از مواد اسیدی یا حساسیت زا استفاده نمی شود، ریمو کاشت ناخن با نخ دندان به شهرت زیادی رسیده است. اما انجام آن به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد و از آنجایی که بدون شل کردن مواد کاشت انجام می شود، باید حوصله زیادی برای آن به خرج داد.

پیشنهاد مطالعه: فرق کاور ناخن با کاشت

ریمو کاشت ناخن با نوشابه

شاید شنیده باشید که بعضی خانم ها برای ریمو کاشت ناخن در خانه از نوشابه استفاده می کنند! این کار اگرچه بسیار عجیب است، اما شدنیست و اگر راهی برای ریموو کاشت ناخن خود پیدا نکردید، می توانید این گزینه را امتحان کنید. برای این منظور کافی است ابتدا ناخن ها را کوتاه کنید، سپس با استفاده از یک موچین، سعی کنید بین مواد کاشت و ناخن های خود فاصله ایجاد نمایید. بعد از این مرحله نوشابه را در ظرفی ریخته و انگشتان خود را برای مدت 20 تا 30 دقیقه درون آن قرار دهید.

بعد از گذشت این زمان، احتمالا مواد کاشت ناخن نرم شده و به سادگی قابل جدا شدن با موچین می باشد. ریمو کاشت ناخن با نوشابه به عنوان یکی از راه های مرسوم برای این کار توصیه نمی شود و اگر مجبور به استفاده از آن شدید، بهتر است بعد از آن از کرم های مرطوب کننده و آبرسان دست و ناخن بهره بگیرید. هم چنین اگر بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده برای ریمو کاشت ناخن با نوشابه، همچنان مواد نرم نشده بودند، این فرآیند را تکرار کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا