پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

چگونه بدن غذا را به انرژی تبدیل می کند؟

سیناپرس/ در درون بدن ما در هر لحظه، سلول ‌های تحرک پیچیده ‌ای از اتم‌ها و مولکول‌ها را تنظیم می‌ کنند که از انرژی برای ایجاد، توزیع و استقرار موادی استفاده می ‌کند که حیات ما به آنها وابسته است و همه جانوران این تحرک متابولیسم را انجام می دهند، اما اخیرا معلوم شده که هیچ یک از آنها این کار را کاملاً یکسان انجام نمی دهند.
در تحقیق جدیدی محققان اتم‌های کربن خاص موجود در اسیدهای آمینه را برای کشف اثر متمایز از متابولیسم گونه‌های مختلف تجزیه و تحلیل کردند. این اثر نشان می ‌دهد که چگونه موجودات مختلف نیازهای بقا، رشد و تولیدمثل را برآورده کرده و راه کاملا جدیدی برای درک متابولیسم با جزئیات بی‌سابقه ارائه می ‌دهند.

جیمز کارتر (James Carter) پژوهشگر این مطالعات از دانشگاه گریفیث می گوید: ما روش جدیدی را برای مطالعه متابولیسم ایجاد کرده ‌ایم که جزییات بیشتری از فرآیندهای شیمیایی درون بدن که شما را زنده نگه می ‌دارد و عملکردتان را حفظ می ‌کند را نشان می‌ دهد. تکنیک جدید ما به ایزوتوپ‌های درون اسیدهای آمینه نگاه می‌ کند تا دریابد متابولیسم چگونه عمل می‌ کند.
کارتر می افزاید: ایزوتوپ ها نسخه هایی از یک عنصر شیمیایی با جرم های متفاوت هستند. به عنوان مثال، رایج ترین نوع کربن کربن- ۱۲ است، اما ایزوتوپی به نام کربن- ۱۳ نیز وجود دارد که کمی سنگین تر است. ما می توانیم نسبت ایزوتوپ های سنگین به سبک را در مولکول های بیولوژیکی مانند پروتئین ها اندازه گیری کنیم تا در مورد ارگانیسمی که آنها را تولید کرده است بدانیم.
به طور سنتی، دانشمندان نسبت کلی ایزوتوپ کل پروتئین را تجزیه و تحلیل می کردند. این امر می تواند برخی از اطلاعات به ویژه در مورد انواع چیزهایی که یک حیوان می خورد را نشان دهد، اما مانند میانگین گرفتن یک تصویر پیچیده تلویزیونی در یک پیکسل نور است چراکه شما تمام اطلاعات دقیق را از دست می دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا