پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
وردپرس

چگونه از Git برای اجرای زنده سایت محلی خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها تلاش زیادی می‌کنند تا توسعه وب‌سایت را برای کاربر معمولی ساده کنند. این منطقی است، زیرا صاحبان سایت هایی هستند که زمان لازم برای یادگیری همه جنبه های اجرای یک سایت محلی را ندارند (یا نمی خواهند). با این حال، با کمی تحقیق، می‌توانید از Git برای مدیریت روند اجرای زنده سایت خود استفاده کنید. این کمی امنیت به شما می دهد و وقتی همه چیز را تنظیم کردید، مسیر آسان تری برای ایجاد تغییرات سایت خواهید داشت.

با این وجود، مسلماً رسیدن به آن نقطه دشوار است. پیش نیازهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مهارت هایی که باید داشته باشید و ابزارهایی که باید در اختیار داشته باشید. همچنین، باید چند بار اول در مورد این فرآیند فکر کنید، زیرا چیزهای زیادی برای یادآوری وجود دارد. با این حال، استفاده از Git برای انتشار یک سایت به صورت زنده تقریباً برای هر کاربر امکان پذیر است و لازم نیست آنقدر که شما فکر می کنید پیچیده باشد.

برای این آموزش، گام به گام به شما نشان می دهیم که چگونه از Git برای انتقال یک سایت محلی به یک سرور زنده استفاده کنید. ابتدا، اجازه دهید برخی از ابزارها و فناوری‌هایی را که در این پست ارائه خواهیم کرد، بررسی کنیم.

مقدمه ای بر Git

برای کسانی که نمی‌دانند، Git یک سیستم کنترل نسخه (VCS) است. این راهی برای ذخیره و ثبت تغییراتی است که در یک پروژه ایجاد می کنید – اغلب یک برنامه یا یک وب سایت. این چیزی است که ما جای دیگری را لمس کنید، اما برای این آموزش باید در مورد آن بیشتر بدانید.

The WordPress GitHub repo.

روش معمولی برای استفاده از Git از طریق یک رابط خط فرمان (CLI) است – اگر تجربه با WP-CLI، این یک رویکرد مشابه است. شما از دستورات برای علامت‌گذاری و سازماندهی فایل‌هایی که روی آن‌ها کار می‌کنید به روش‌های مختلفی استفاده خواهید کرد:

 • قبل از اینکه دستورات را صادر کنید، فایل‌ها “بدون مرحله” می‌مانند. این بدان معنی است که آنها بخشی از “مخزن” Git شما (دایرکتوری که تاریخچه شما را ذخیره می کند) نیستند.
 • شما فرمانی برای مرحله بندی همه یا برخی از فایل های خود صادر می کنید، در این مرحله همچنان می توانید کار کنید. روی آن‌ها.
 • وقتی کار را تمام کردید، فایل‌ها را از ناحیه مرحله‌بندی به «repo» می‌دهید. این شبیه به ذخیره آن تغییرات است.

ممکن است پیچیده‌تر از این باشد، اما در بیشتر موارد شما فقط از تعداد انگشت شماری از دستورات برای انجام کارهای روزمره با Git استفاده می‌کنید.

استفاده از Git برای توسعه مبتنی بر تیم

Git یک ابزار کلیدی برای تیم‌های توسعه است، زیرا هر توسعه‌دهنده یک «شاخه» متفاوت را در همان مخزن باز می‌کند. این بدان معنی است که همه می توانند بدون تأثیرگذاری بر روی فایل های دیگران روی پروژه کار کنند. در فواصل زمانی منظم – اغلب به عنوان آخرین کار روز – تیم تغییراتی را در مخزن انجام می دهد.

یکی از اعضای ارشد تیم سپس به دنبال «ادغام» همه شاخه‌ها و تغییرات با هم در اصلی یا trunk مخزن خواهد بود. در این مرحله، مجموعه قطعی فایل‌های پروژه را در مخزن خواهید داشت.

برای یک توسعه‌دهنده – احتمالاً شما – Git همچنان به عنوان نوعی ابزار صرفه‌جویی افزایشی ارزش دارد. شما یک شعبه جدید باز می‌کنید، روی سایت خود کار می‌کنید، سپس آن تغییرات را مرحله‌بندی و انجام می‌دهید. این بدان معنی است که شما می توانید هر کاری را که دوست دارید در شعبه انجام دهید بدون اینکه روی هیچ فایل دیگری در سایت خود تأثیر بگذارد. وقتی می‌خواهید متعهد شوید (یا حذف کنید) می‌توانید این کار را انجام دهید.

یک پرایمر سریع در توسعه محلی وردپرس

قبل از اینکه به کار ادامه دهیم، باید توجه داشته باشیم که کار بر روی سایت خود به دور از سرور زنده خود یک تمرین معمولی توصیه شده است. اگر هنوز این کار را انجام نداده اید، قطعه ما را در نحوه نصب وردپرس. همچنین، ممکن است بخواهید یک برنامه اختصاصی برای کار در سایت خود در نظر بگیرید.

The DevKinsta logo.

Local by Flywheel گزینه خوبی است، اما DevKinsta. صرف نظر از این، راه‌های زیادی برای ایجاد یک سایت محلی وجود دارد، و این چیزی است که شما می‌خواهید در محل خود داشته باشید.

چرا می خواهید از Git برای اجرای زنده یک سایت محلی استفاده کنید

دلیل اصلی که می‌خواهید از Git برای پخش زنده سایت خود استفاده کنید، دلیلی است که در بالا به آن اشاره کردیم: انعطاف‌پذیری. ماهیت Git به این معنی است که شما یک شاخه اصلی خواهید داشت که به عنوان مجموعه قطعی فایل های پروژه عمل می کند. با این حال، می‌توانید هر تعداد شعبه جدید را که نیاز دارید باز کنید – در واقع، این دقیقاً همان روشی است که تیم‌های بزرگ از Git در مقیاس استفاده می‌کنند.

با این رویکرد، می‌توانید یک شعبه جدید برای کار بر روی طراحی صفحه اصلی سایت خود بدون نیاز به تأثیرگذاری بر فایل‌های اصلی خود ایجاد کنید. شاخه ای را نوعی شبیه سازی در نظر بگیرید که از طریق commit های مرحله ای به شاخه اصلی خود ادغام می کنید.

با این حال، چند دلیل دیگر برای مفید بودن Git وجود دارد:

 • شما می توانید این مخزن Git را در هر مکانی میزبانی کنید. GitHub و GitLab دو سایتی هستند که روی میزبانی از مخازن Git تمرکز دارند. از آنجا، در صورت نیاز به پشتیبانی اضافی، می توانید سایر اعضای تیم یا توسعه دهندگان را وارد کنید. حتی می‌توانید مهاجرت کنید یک سایت با سهولت.
 • البته، شما نیازی به کار بر روی سایت زنده خود ندارید، که از نظر امنیتی و عملکرد فوق العاده است. با این حال، می توانید انتخاب کنید که فقط فایل هایی را که روی آنها کار می کنید فشار دهید. این مزایای بسیار زیادی را ارائه می دهد زیرا نیازی به لمس پایگاه داده وردپرس. این هدف کلیدی محل اجرای وب سایت، و انجام آن با استفاده از Git و نصب محلی امکان پذیر است.

با این حال، برای رسیدن به این نقطه، باید تعدادی ابزار، مهارت و پیش نیازها را در اختیار داشته باشید. در مرحله بعد، آنها را بررسی خواهیم کرد.

آنچه قبل از استفاده از Git برای فشار دادن سایت ها به صورت زنده (ابزارها و مهارت ها) نیاز دارید

قبل از اینکه فکر کنید به چه چیزهای اضافی نیاز دارید، ارزش آن را دارد که قبلاً چه چیزهایی را باید داشته باشید. برای مثال، مطمئن شوید که موارد زیر را در اختیار دارید:

 • نسخه محلی وب سایت فعلی شما.
 • به عنوان سرپرست به کنترل پنل میزبانی و سرور خود دسترسی داشته باشید.

از اینجا، می‌توانید در نظر بگیرید که چه چیز دیگری برای استفاده از Git با سایت محلی و سرور زنده خود نیاز دارید:

 • شما باید Git را روی رایانه خود نصب کنید. شما اغلب از طریق خط فرمان به این امر دست می‌یابید.
 • در این مورد، باید بدانید که چگونه از خط فرمان استفاده کنید. به طور خاص، باید بدانید که چگونه در رایانه خود حرکت کنید، دایرکتوری ها و فایل ها را ایجاد کنید و همچنین آنها را حذف کنید.
 • آشنایی با دسترسی به پوسته ایمن (SSH) برای سرور خود و حداقل آشنایی با ایجاد کلیدهای امن. می توانید در مقاله ما در پروتکل انتقال امن فایل (SFTP).

این باید برای شروع کافی باشد، اما اگر مورد دیگری به توجه شما نیاز دارد، در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

چگونه از Git برای اجرای زنده سایت محلی خود استفاده کنید

برای تنظیم همه چیز باید چهار مرحله را طی کنید. در اینجا چیزی است که ما می خواهیم پوشش دهیم:

 1. راه اندازی یک مخزن Git برای سایت محلی خود.
 2. راه اندازی مخزن Git از راه دور.
 3. گفتن مخزن Git خود جایی که باید تغییرات را اعمال کند.
 4. افزودن یک پیوند از راه دور و پخش کردن تغییرات شما به صورت زنده.

خیلی چیزها برای عبور از اینجا وجود دارد، پس بیایید شروع کنیم!

1. یک مخزن Git برای سایت محلی خود راه اندازی کنید

در حالی که چند راه برای راه‌اندازی مخازن Git وجود دارد، ما این کار را با استفاده از خط فرمان انجام خواهیم داد، زیرا معمولی‌ترین راه است. با باز شدن یک پنجره ترمینال، ابتدا به فهرست محلی سایت خود بروید:

Navigating to a local folder using the Terminal and command line.

برای تنظیم معماری لازم برای مخزن Git خود، دستورات زیر را یکی یکی اجرا کنید:

git init
git add .

فرمان اول دایرکتوری مورد نیاز شما را ایجاد می‌کند و آن را مخفی می‌کند، در حالی که فرمان دوم همه فایل‌های موجود در فهرست سایت شما را به ناحیه مرحله‌بندی Git اضافه می‌کند – نقطه یک اصلاح‌کننده «عارض» است:

Initializing a Git repo and adding files using the command line.

برای مشاهده فایل‌هایی که در قسمت مرحله‌بندی هستند، از دستور git status استفاده کنید:

Running git status to see which files are staged.

از اینجا، می‌خواهید یک تعهد اولیه از این تغییرات را برای پر کردن مخزن محلی خود انجام دهید. این کار را با استفاده از دستور زیر انجام می دهید:

git commit -m "تعهد اولیه."

پرچم -m به این فرمان می گوید که آنچه در ادامه می آید پیام commit شما است. به هر حال برای هر commit باید این کار را انجام دهید، و انجام این کار از یک مکان ساده تر است.

از اینجا، همه چیز را روی رایانه خود تنظیم کرده اید. بعد نوبت کار روی سرور راه دور است.

2. یک Git Repo را در سرور زنده سایت خود تنظیم کنید

فرآیند اینجا شبیه به تنظیمات محلی شما است، اما از شما می‌خواهد با استفاده از SSH وارد سرور خود شوید. استفاده از این موضوع خارج از محدوده این مقاله است، اما می‌توانیم به شما یک پست توسط تام مک فارلین که مراحل مورد نیاز شما را تشریح می کند. از طرف دیگر، همیشه می توانید از میزبان خود بپرسید – آنها نباید مشکلی در نشان دادن این اعتبارنامه ها به شما داشته باشند.

هنگامی که از طریق خط فرمان وارد سرور خود شدید، می‌خواهید به قسمت خصوصی سرور خود بروید تا کاربران خارجی نتوانند به مخزن Git شما دسترسی داشته باشند. دایرکتوری اغلب /private/ است، اگرچه می‌خواهید در این مورد از میزبان خود بپرسید.

در این فهرست، می‌خواهید دایرکتوری دیگری ایجاد کنید و به آن بروید:

mkdir remoterepo.git
سی دی remoterepo.git

تا زمانی که دایرکتوری از پسوند .git استفاده می‌کند، می‌توانید آن را هر چه دوست دارید صدا بزنید. از اینجا، یک مخزن git جدید را در دایرکتوری مقداردهی کنید، این بار با استفاده از پرچم –bare:

git --bare init

این کار مخزن مورد نیاز شما را بدون فایل های پروژه ایجاد می کند که ایمن و توصیه می شود.

3. یک «قلاب» برای مخزن خود ایجاد کنید و مجوزهای فایل مناسب را تنظیم کنید

هنگامی که در سرور هستید، باید فایلی ایجاد کنید تا به Git بگویید تغییرات را کجا اعمال کند. ابتدا دستور nano hooks/post-receive را اجرا کنید. این یک ویرایشگر خط فرمان به نام Nano را باز می کند و فایل را در دایرکتوری سمت راست ایجاد می کند.

در این فایل، موارد زیر را اضافه کنید:

#!/bin/sh
GIT_WORK_TREE=/home/username/example.com git checkout -f

/home/user/example.com باید به محل دقیق فایل‌های زنده سایت شما اشاره کند. نام کاربری باید همان نامی باشد که با آن وارد پوسته شده اید و example.com باید دامنه سایت زنده شما باشد. پس از انجام این کار، تغییرات خود را ذخیره کنید.

مرحله نهایی در اینجا تنظیم مجوزهای فایل مناسب برای این فایل است. می توانید این کار را با استفاده از دستور chmod +x hooks/post-receive انجام دهید. دستور Change Mode (chmod) نحوه تنظیم مجوزهای فایل از خط فرمان است – +x به معنای تنظیم مجوزهای Execute

است.

پس از انجام این کار، exit را تایپ کنید تا از ترمینال راه دور خارج شوید. از اینجا، باید به انبار Git محلی خود در ترمینال برگردید.

4. یک پیوند راه دور به مخزن محلی خود اضافه کنید و تغییرات محلی خود را به صورت زنده اجرا کنید

در اینجا، در صورت لزوم با استفاده از دستور cd به مخزن Git محلی خود بروید. شما باید یک پیوند به سرور راه دور خود اضافه کنید تا هر دو مخزن Git بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. این کار را با دستور زیر انجام خواهید داد:

git remote add origin ssh://[email protected]/~/remoterepo.git

URL دقیق مخزن Git به مکانی که در مرحله آخر کشف کردید بستگی دارد. البته، اعتبار کاربری و سرور شما جایگزین متغیرهایی در اینجا خواهد شد.

این دستور را اجرا کنید، سپس آماده شوید تا تغییرات محلی خود را در سرور زنده خود اعمال کنید. دستور زیر این کار را بدون تایید انجام می دهد، بنابراین مطمئن شوید که می خواهید این کار را انجام دهید:

git push -u origin main

ترمینال یک خلاصه تایید را نمایش می‌دهد…

شمارش اشیاء: 12، انجام شد.
فشرده سازی دلتا با استفاده از حداکثر 2 رشته.
فشرده سازی اجسام: 100% (2/1)، انجام شده است.
نوشتن اشیاء: 100% (13/13)، 1200 بایت | 0 بایت در ثانیه، انجام شد.
مجموع 12 (دلتا 0)، استفاده مجدد 0 (دلتا 0)

…و در این مرحله می توانید سایت زنده خود را بررسی کنید – تغییرات باید وجود داشته باشد و درست باشد.

به طور خلاصه

کار بر روی وب سایت شما یک کار ضروری و اغلب روزمره است. استفاده از یک محیط محلی روش معمولی برای انجام این کار است، اما یک مشکل وجود دارد – چگونه می‌توانید آن تغییرات را در سایت زنده خود بدون خطا و با کمترین سر و صدا انجام دهید؟

پاسخ می تواند استفاده از Git باشد برای اعمال تغییراتی که در سرور زنده خود ایجاد می کنید. این به شما امکان می‌دهد فقط فایل‌هایی را آپلود کنید که در آن‌ها تغییراتی ایجاد می‌کنید، بنابراین اکثر نصب و پایگاه داده شما به همان شکلی که هست باقی می‌ماند. در حالی که برای انجام همه چیز به دانش و ابزار نیاز دارید، این یک تغییر در جریان کاری است که می تواند توسعه سایت محلی شما را در بهره وری و کارایی سر به فلک بکشد.

آیا فکر می‌کنید از Git برای اجرای زنده تغییرات سایت محلی استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

منبع

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا