پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

چه زمانی گوشی گلکسی من به‌روزرسانی امنیتی دریافت می‌کند؟

نرم‌افزار از هر نوعی می‌تواند آسیب‌پذیری‌ها و نقص‌های ناخواسته داشته باشد، و Android نیز تفاوتی ندارد. اندروید به عنوان پرکاربردترین سیستم عامل موبایل، هدف اصلی هکرهایی است که به دنبال راهی برای سوء استفاده از این آسیب‌پذیری‌ها به منظور دسترسی به داده‌های کاربر و ایجاد مزاحمت‌های دیگر از این قبیل هستند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های امنیتی بزرگ، Google آسیب‌پذیری‌های تازه کشف‌شده در Android را از طریق وصله‌های ماهانه برطرف می‌کند که سپس توسط گوشی‌های هوشمند مختلف منتشر می‌شوند. تولیدکنندگان برای گوشی های هوشمند خود از طریق به روز رسانی های امنیتی.

Samsung بیشترین تعداد گوشی‌های هوشمند اندرویدی را تولید می‌کند و به‌روزرسانی‌های امنیتی بسیاری از آنها را به صورت ماهانه منتشر می‌کند. این به‌روزرسانی‌ها علاوه بر رفع آسیب‌پذیری‌های موجود در سیستم‌عامل اصلی اندروید، آسیب‌پذیری‌هایی را نیز برطرف می‌کنند که بر نسخه سفارشی اندروید سامسونگ که روی همه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی اجرا می‌شود، تأثیر می‌گذارد. اما انتشار به‌روزرسانی‌های ماهانه برای همه دستگاه‌های موجود در مجموعه‌اش کاری تقریباً غیرممکن است، بنابراین سامسونگ به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید را برای برخی از دستگاه‌ها به صورت فصلی (یعنی هر سه ماه یک بار) منتشر می‌کند.

معمولاً، این دستگاه‌های پرچمدار هستند که به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه را دریافت می‌کنند و دستگاه‌های میان‌رده و مقرون‌به‌صرفه به‌روزرسانی‌های فصلی دریافت می‌کنند، اما همیشه آنقدر واضح نیست. برخی از دستگاه‌ها ممکن است به‌روزرسانی‌های ماهانه را برای یک یا دو سال اول پس از ورود به بازار دریافت کنند و سپس به برنامه فصلی منتقل شوند، در حالی که برخی ممکن است از روز اول به به‌روزرسانی‌های فصلی منتقل شوند.

برخی دستگاه‌ها، به‌ویژه دستگاه‌هایی که بیش از سه سال پیش به فروش رفتند، فقط به‌روزرسانی‌های دوسالانه دریافت می‌کنند. در برخی موارد، هنگامی که آسیب‌پذیری مهمی کشف شود یا آسیب‌پذیری قدیمی برای هر دستگاهی برطرف شود، ممکن است سامسونگ به‌روزرسانی‌های امنیتی ارسال کند.

چه زمانی تلفن یا رایانه لوحی Galaxy من به‌روزرسانی امنیتی دریافت می‌کند؟

از کجا می‌دانید که تلفن یا رایانه لوحی Galaxy شما چند وقت یکبار قرار است به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت کند؟ در زیر لیستی از تمام دستگاه‌هایی که سامسونگ در حال حاضر به‌روزرسانی‌های ماهانه و فصلی را برای آن‌ها ارائه می‌کند و همچنین دستگاه‌هایی که فقط در صورت لزوم به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کنند، آمده است.

دستگاه ها در برنامه به روز رسانی امنیتی ماهانه

 • Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Flip 5, W23, W23 Flip, W24, W24 Flip
 • Galaxy S20، Galaxy S20 5G، Galaxy S20+، Galaxy S20+ 5G، Galaxy S20 Ultra، Galaxy S20 Ultra 5G، Galaxy S20 FE، Galaxy S20 FE 5G
 • Galaxy S21، Galaxy S21+، Galaxy S21 Ultra، Galaxy S21 FE
 • Galaxy S22، Galaxy S22+، Galaxy S22 Ultra
 • Galaxy S23، Galaxy S23+، Galaxy S23 Ultra
 • Galaxy Note 20، Galaxy Note 20 5G، Galaxy Note 20 Ultra، Galaxy Note 20 Ultra 5G
 • مدل‌های سازمانی: Galaxy A52، Galaxy A52 5G، Galaxy A52s 5G، Galaxy A53 5G، Galaxy A54 5G، Galaxy Xcover5، Galaxy Xcover6 Pro

دستگاه‌ها در برنامه به‌روزرسانی سه‌ماهه امنیتی

 • Galaxy Z Flip، Galaxy Z Flip 5G، Galaxy Z Fold 2
 • Galaxy S10 Lite
 • Galaxy Note 10 Lite
 • Galaxy A22e 5G، Galaxy A32، Galaxy A32 5G
 • Galaxy A03، Galaxy A03 core، Galaxy A13، Galaxy A13 5G، Galaxy A23، Galaxy A23 5G، Galaxy A33 5G، Galaxy A73 5G
 • Galaxy A04، Galaxy A04s، Galaxy A04e، Galaxy A14، Galaxy A14 5G، Galaxy A24، Galaxy A34 5G
 • Galaxy A05، Galaxy A05s
 • Galaxy M13, Galaxy M13 5G, Galaxy M23 5G, Galaxy M33 5G, Galaxy M53 5G, Galaxy M04, Galaxy M14 5G, Galaxy M34 5G, Galaxy M54 5G
 • Galaxy F13، Galaxy F04، Galaxy F14 5G، Galaxy F34 5G، Galaxy F54 5G
 • Galaxy Tab S6 Lite، Galaxy Tab S7، Galaxy Tab S8، Galaxy Tab S8+، Galaxy Tab S8 Ultra، Galaxy Tab S9 Ultra، Galaxy Tab S9 Plus، Galaxy Tab S9، Galaxy Tab S9 FE، Galaxy Tab S9 FE+
 • Galaxy Tab A8، Galaxy Tab Active 3، Galaxy Tab Active 4 Pro، Galaxy Tab A9، Galaxy Tab A9+
 • مدل های سازمانی: Galaxy Xcover Pro

دستگاه‌هایی که هر دو سال یکبار به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت می‌کنند

 • Galaxy A01, Galaxy A11, Galaxy A21, Galaxy A21s, Galaxy A31, Galaxy A41, Galaxy A51, Galaxy A51 5G, Galaxy A71, Galaxy A71 5G
 • Galaxy A02، Galaxy A02s، Galaxy A03s، Galaxy A12، Galaxy A22، Galaxy A22 5G، Galaxy A42 5G، Galaxy A72، Galaxy A82 5G
 • Galaxy M01، Galaxy M11، Galaxy M21، Galaxy M21 2021، Galaxy M31، Galaxy M31s، Galaxy M51
 • Galaxy M12، Galaxy M22، Galaxy M32، Galaxy M32 5G، Galaxy M42 5G، Galaxy M52 5G، Galaxy M62
 • Galaxy F12، Galaxy F22، Galaxy F42 5G، Galaxy F52 5G، Galaxy F62
 • Galaxy Tab S6 5G، Galaxy Tab S7+، Galaxy Tab S7 FE
 • Galaxy Tab A 8.4 (2020)، Galaxy Tab A7، Galaxy Tab A7 Lite
 • W20 5G، W21 5G، W22 5G

چرا دستگاه Galaxy من همیشه طبق برنامه به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت نمی‌کند؟

متأسفانه، حتی اگر سامسونگ بگوید دستگاهی قرار است به‌روزرسانی‌های ماهانه دریافت کند، ممکن است در هر کشور یا منطقه‌ای به‌روزرسانی ماهانه برای آن دستگاه ارائه نکند. سامسونگ می‌تواند در برخی مناطق، مثلاً در ماه آوریل، دستگاهی را به‌روزرسانی کند، در حالی که صاحبان دستگاه را در کشورهای دیگر مجبور می‌کند تا ماه آینده (یا بعد از آن) برای آخرین به‌روزرسانی امنیتی منتظر بمانند. گاهی اوقات ممکن است دستگاهی طبق برنامه معمول در هیچ کشوری به‌روزرسانی امنیتی جدیدی دریافت نکند. این تاخیرها اغلب نتیجه کار سامسونگ روی یک به‌روزرسانی بزرگ است که ویژگی‌های جدید یا نسخه جدیدتری از سیستم‌عامل Android را به ارمغان می‌آورد.

شرکت‌های مخابراتی همچنین بر برنامه زمانی برخی دستگاه‌ها تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، برخی از شرکت‌های مخابراتی ممکن است تصمیم بگیرند که دستگاه را در یک برنامه سه ماهه قرار دهند، حتی اگر سامسونگ به‌روزرسانی ماهانه برای واحدهای قفل نشده ارائه کند. و حتی سامسونگ در هر کشوری برنامه را دنبال نمی کند. به عنوان مثال، در بریتانیا، حتی پرچمداران نیز گاهی به روز رسانی امنیتی ماهانه دریافت نمی کنند. اساساً هیچ تضمینی وجود ندارد و در حالی که سامسونگ به روز رسانی های امنیتی را با نظم چشمگیر منتشر می کند ، همیشه ممکن است یک تلفن یا رایانه لوحی Galaxy گاهی اوقات برخی از وصله‌های امنیتی را از دست بدهد.

چگونه می توانم بررسی کنم که آیا به روز رسانی امنیتی موجود است؟

بعد از انتشار سامسونگ در کشور شما، یک به‌روزرسانی امنیتی، مانند هر به‌روزرسانی، خود به خود در دستگاه شما نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات در دستگاهتان، رفتن به نرم‌افزار به‌روزرسانی، سپس روی گزینه بارگیری ضربه بزنید تا ببینید آیا خودتان یک به‌روزرسانی در دسترس است یا خیر (این می‌تواند یا بارگیری و نصب کنید بسته به نسخه سیستم‌عامل خود). در دستگاه‌های قدیمی‌تر، منوی به‌روزرسانی نرم‌افزار ممکن است در بخش درباره دستگاه برنامه تنظیمات باشد.

اگر به‌روزرسانی مستقیماً از دستگاه شما در دسترس نیست، می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار Smart Switch سامسونگ برای رایانه‌های شخصی Windows و Mac، وجود به‌روزرسانی را بررسی کنید. جایگزین دیگر این است که جدیدترین میان‌افزار دستگاه و کشور خود را از پایگاه‌داده میان‌افزار ما دانلود کنید و به‌صورت دستی با استفاده از رایانه شخصی ویندوز ارتقا دهید.

چه مدت می توانم منتظر به روز رسانی های امنیتی برای دستگاه Galaxy خود باشم؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، معمولاً دستگاه‌های پرچمدار هستند که به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه را دریافت می‌کنند، در حالی که پیشنهادات میان‌رده و ارزان قیمت هر سه ماه یک‌بار آن‌ها را دریافت می‌کنند. اما تا چه زمانی تلفن یا تبلت گلکسی شما همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کند؟ خوب، شما می توانید انتظار داشته باشید که دستگاه شما در دو سال اول پس از عرضه به بازار در یک برنامه مشابه باشد. در سال سوم، یک دستگاه در برنامه ماهانه به به‌روزرسانی‌های فصلی کاهش می‌یابد و دستگاه‌هایی که در برنامه سه ماهه هستند، فقط در صورت لزوم شروع به دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی می‌کنند.

اکنون اکثر دستگاه های این شرکت به مدت پنج سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند. آنها احتمالا آخرین سال پشتیبانی را بر اساس برنامه دوسالانه سپری خواهند کرد. این انتظار وجود دارد که سامسونگ در نهایت بتواند بیش از پنج سال به روز رسانی امنیتی ارائه می کند، اما تاکنون هیچ چیزی به طور رسمی در این زمینه تایید نشده است.


با این وجود، لازم نیست تاریخ انتشار گوشی (یا تبلت) خود را جستجو کنید تا ببینید چند وقت یکبار به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت می‌کند. در عوض می‌توانید این صفحه را نشانه‌گذاری کنید و دوباره بررسی کنید تا ببینید دستگاه Galaxy شما تحت چه برنامه‌ای به‌روزرسانی امنیتی قرار می‌گیرد. همچنین به خواندن SamMobile ادامه دهید تا اخبار مربوط به زمانی که دستگاه گلکسی به‌روزرسانی نرم‌افزار جدیدی دریافت می‌کند (به‌روزرسانی‌های امنیتی، به‌روزرسانی‌های ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم‌عامل). و اگر مشکلی ندارید که کمی فنی شوید، می‌توانید برای جزئیات بیشتر به وب‌سایت اختصاصی سامسونگ برای به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید مراجعه کنید. آسیب پذیری های اصلی که در به روز رسانی امنیتی هر ماه برطرف می شوند.

منبع: sammobile

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا