چطور کارآموزی را به شغل دائم تبدیل کنیم؟

بسیاری از کارفرمایان که دوره‌های کارآموزی را ارائه می‌دهند، این کار را با این هدف انجام می‌دهند تا بتوانند افراد تازه فارغ‌التحصیل شده را امتحان کنند و آنها را برای فرصت‌های شغلی دائم خود انتخاب و آماده کنند. اگرچه دوره‌های کارآموزی راهی برای کسب تجربه و یادگیری بیشتر در مورد یک رشته شغلی خاص هستند، اما […]

Blog article

چطور کارآموزی را به شغل دائم تبدیل کنیم؟
5/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از کارفرمایان که دوره‌های کارآموزی را ارائه می‌دهند، این کار را با این هدف انجام می‌دهند تا بتوانند افراد تازه فارغ‌التحصیل شده را امتحان کنند و آنها را برای فرصت‌های شغلی دائم خود انتخاب و آماده کنند. اگرچه دوره‌های کارآموزی راهی برای کسب تجربه و یادگیری بیشتر در مورد یک رشته شغلی خاص هستند، اما همچنین روشی برای سازمان‌ها برای جذب افراد با استعداد نیز هستند. دوره‌های کارآموزی به شرکت‌ها این اجازه را می‌دهند تا بتوانند تصمیم بگیرند فردی می‌تواند در این شرکت بماند یا خیر.

بسیاری از کارفرمایان از دوره‌های کارآموزی خود به عنوان یک روش کمکی در فرایند استخدام خود استفاده می‌کنند و می‌توانند با آزمایش کارمندان جدید خود به آنها پیشنهاد شغل دائم دهند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

اگر دوست دارید تا دوره کارآموزی خود را به شغل دائم تبدیل کنید، می‌توانید از تکنیک‌های خاصی برای افزایش شانس استخدام خود استفاده کنید. در این مقاله درباره این تکنیک‌ها خواهیم گفت.

تاثیر خوبی بگذارید

به عنوان یک کارآموز، مسئولیت شما این است که به سرپرست خود و سایرین در سازمان نشان دهید که چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه‌ای، کاملا با فرهنگ سازمانی مطابقت دارید. برای یادگیری در مورد مأموریت و ارزش‌های سازمان وقت بگذارید و اطلاعات اساسی و مهمی در مورد چگونگی تعریف موفقیت توسط شرکت به‌دست آورید.

اهداف حرفه‌ای را توسعه دهید

شناسایی اهداف حرفه‌ای خود و یافتن یک دوره کارآموزی مفید که انتظارات شما را برآورده کند، به شما کمک خواهد کرد که راحت‌تر به توسعه مهارت‌ها و آرزوهای شغلی خود در آینده دست پیدا کنید. یکی از اهداف طراحی دوره‌های کارآموزی، آماده کردن بستری برای استخدام افراد فارغ‌التحصیل است و با پیدا کردن دوره کارآموزی، علاوه بر دستیابی به این هدف، به اهداف حرفه‌ای خود نیز دست پیدا خواهید کرد و همچنین به شما کمک می‌کند تا در جستجوی شغلی خود در آینده موفق‌تر از دیگر رقبا عمل کنید.

یک رابطه قوی با سرپرست خود ایجاد کنید

images 1691478944 64d1eba0adef7

کارهای خود را مدام بررسی کنید و با اطمینان از برآورده کردن انتظارات، حتما سرپرست خود را در جریان کار و دستاوردهای خود قرار دهید. زمانی که به‌طور کامل از مسئولیت‌های شغلی خود آگاه شدید و به درک درستی از انتظارات سرپرست خود رسیدید، می‌توانید ابتکار عمل را دست بگیرید و توانایی خود را برای کارِ مستقل و به عنوان بخشی از یک تیم نشان دهید. توسعه ارتباطات حرفه‌ای در دوره کارآموزی به شما کمک خواهد کرد که شبکه افراد حرفه‌ای در اطراف خود را گسترده‌تر کنید.

پروژه‌های محول‌شده را به موقع انجام دهید

اگر در پروژه‌ای برای شما ضرب‌العجل تعیین شده است، حتما به این ضرب‌العجل پایبند باشید و در صورت عدم رسیدن، آن را به سرپرست خود اعلام کنید. حتما دلیل موجهی برای تأخیر در انجام پروژه ارائه دهید، مانند مشکلات پیش‌بینی نشده یا سایر اولویت‌های کاری که باید قبل از تکمیل به‌موقع پروژه، به آنها می‌پرداختید.

همیشه از قوانین شرکت و دستورالعمل‌های تعیین‌شده پیروی کنید

برای اینکه نشان دهید با فرهنگ سازمانی سازگاری دارید، باید بتوانید از قوانین شرکت مانند فرهنگ لباس پوشیدن پیروی کنید. همچنین از زمان‌های اختصاص داده‌شده برای استراحت و ناهار استفاده کنید. قبل از اینکه وارد عمل شوید و مرتکب هر گونه اشتباه جدی شوید، وقت خود را صرف یادگیری قوانین و دستورالعمل‌های مورد انتظار سازمان کنید. همچنین، خط مشی شرکت را در مورد ایمیل‌های شخصی، تماس‌های تلفنی و استفاده از اینترنت بررسی کنید تا از هر گونه موقعیت ناخوشایند و شرم‌آور در آینده جلوگیری کنید.

در مورد عملکرد شغلی خود از سرپرست و همکاران خود نظر بخواهید

برقراری ارتباط با کارفرمایان در مورد عملکرد شغلی، فرصتی را برای بهبود و ایجاد تغییرات لازم در طول دوره کارآموزی فراهم می‌کند. این کار می‌‌تواند به شما در بهبود عملکرد شغلی کمک کند و همچنین تصویری واضح از انتظارات سرپرست به شما می‌دهد. هنگامی که انتظارات به طور کامل و واضح مطرح شدند، می‌توانید از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

کارهای آسان و تکراری را با اشتیاق انجام دهید

کارفرما در زمان استخدام کارآموز به شما اعتماد می‌کند و کارهای دشوارتر را به محض اینکه توانایی شما را در انجام کارهای کوچک‌تر تشخیص دهد، به شما واگذار می‌کند. اگر مسئولیت کارهای خسته‌کننده و تکراری را پذیرفتید، آنها را با اشتیاق انجام دهید تا در زمان کارهای سخت‌تر و چالش برانگیزتر توسط کارفرما به‌‌کار گرفته شوید و اعتماد او را جلب کنید.

با همکاران ارتباط برقرار کنید

کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند در یک محیط تیمی به خوبی کار کنند و دارای نقاط قوت خاصی هستند که مزیت آنها، دادن انگیزه به تیم و پیش بردن کارها است.

به توسعه دانش و مهارت‌های جدید علاقه نشان دهید

نشان دادن علاقه به توسعه دانش و مهارت‌های جدید مرتبط با موقعیت شغلی، اعتماد کارفرما را نسبت به تمایل شما برای انجام درست کارها افزایش می‌دهد. نشان دادن اشتیاق و شرکت در کارگاه‌ها یا سمینارها، درک شما را از کسب‌وکار افزایش می‌دهد و با این کار تاثیر مثبتی از خود روی سرپرستتان می‌گذارید.

درخواست کارِ اضافی کنید

images 1691478944 64d1eba0b2865

اگر کار برای انجام دادن ندارید، حتما با سرپرست خود مشورت کنید تا ببینید آیا کار دیگری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. اگر نه، از دیگران بپرسید و بخواهید به آنها در کارشان کمک کنید. این کار، حتی باعث می‌شود که مهارت‌های جدید یاد بگیرید.

علاقه خود را برای کار در شرکت ابراز کنید

با ابراز علاقه برای کار دائم در شرکت، به آنها اطلاع می‌دهید که سازمان را مکانی می‌دانید که دوست دارید در آن کار کنید. با اینکه ممکن است هیچ فرصت شغلی مناسبی برای شما وجود نداشته باشد، اما با اطلاع دادن به سرپرست خود در مورد علاقه به کار در شرکت، احتمال تماس با شما در زمان بودن فرصت شغلی زیاد می‌شود.

علاوه بر این، با این کار می‌توانید شبکه سازی را نیز آغاز کنید. هنگامی که یک شبکه قوی ایجاد می‌کنید، درک بهتری از آنچه برای موفقیت لازم است به‌دست خواهید آورد و یاد خواهید گرفت که چگونه شبکه‌ای ایجاد کنید که بتواند به شما در دستیابی به اهداف شغلی کمک کند.

از منتور استفاده کنید

منتور کسی است که به شما در دوره کارآموزی بسیار کمک خواهد کرد تا از استرس و تنش دوری کنید و راه درست برای استخدام در فرصت‌های شغلی را پیدا کنید. به دنبال یک منتور حرفه‌ای و مورد اعتماد باشید و از پرسیدن سوال از آن شخص نترسید. از او در مورد راه‌هایی برای بهبود عملکرد و همچنین بهترین مسیر شغلی سوال کنید.

می‌توانید از او بپرسید که برای ارتقاء در این زمینه چه در سازمان و چه در صنعت خاص چه چیزی لازم است. پس از ایجاد یک شبکه قوی و کسب تجربه در زمینه شغلی خود، شما نیز این فرصت را خواهید داشت که به متخصصان جدیدی که علاقه‌مند به ورود به این حوزه هستند کمک کنید.

قدردانی خود را ابراز کنید

هنگامی که دوره کارآموزی خود را کامل کردید، همیشه از مسئولین شرکت و دیگر افراد بابت دادن این فرصت تشکر کنید. اگر در حال بازگشت به دانشگاه هستید، حتما با سرپرست و همکاران خود در تماس باشید و برای پرس‌وجو در مورد فرصت‌های شغلی احتمالی در آینده، وقت بگذارید.

اگر دوست دارید تا دوره کارآموزی خود را به شغل دائم تبدیل کنید، می‌توانید از این روش‌‌ها برای افزایش شانس استخدام خود استفاده کنید.

منبع: ایران تلنت

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها: شغل دائم
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

Related posts

💚 مطالب مرتبط

تفاوت الکتروموتور ضد انفجار و الکتروموتور معمولی

الکتروموتورها یکی از اصلی‌ترین وسایل استفاده شده در صنعت هستند. آنها برای

شیشه از چی ساخته می‌شود (از چه سنگی؟)

از وقتی خیلی کوچک بودیم همیشه این سوال را داشتیم که اشیاء

4 دلیل حیاتی برای انتخاب بهترین سایت خرید فالوور واقعی در تخفیفات یلدایی

چه کسی دوست ندارد که تعداد فالوورهایش بیشتر از چیزی که الان

۶ نکته مهم خرید دستگاه حضور و غیاب در ۱۴۰۲

سیستم‌های کنترل تردد و حضور و غیاب در حال حاضر بخش بسیار

ارزان ترین شرکت طراحی سایت در شیراز با رویال سایت

بیشتر صاحبان کسب و کار اینترنتی دوست دارند شرکت‌های خدماتی طراحی سایت

8 دقیقه زمان مطالعه

آشنایی با انواع تجهیزات ترافیکی اهمیت و کاربردها

مقدمه: تجهیزات ترافیکی نقش بسیار مهمی در بهبود ایمنی و مدیریت ترافیک

استانداردهای فیلتر هوای ماشین آلات صنعتی

فیلتر هوا یکی از مهم‌ترین اجزای ماشین آلات صنعتی است که وظیفه‌ی

بررسی صرافی انلاین بدون نیاز به احراز هویت

صرافی ارز دیجیتال صرافی ارز دیجیتال یک سامانه است که به شما

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید