پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

چرا شبکه 5G کره جنوبی به آن سرعتی که تبلیغ می شود نیست؟

کره جنوبی اولین کشور در جهان است که 5G را به طور رسمی تجاری می کند. سه اپراتور بزرگ مخابراتی در کره جنوبی، شرکت KT ، SK Telecom و LG U+، خدمات تجاری 5G برای کاربران عمومی در آوریل 2019. این بدان معناست که 5G به مدت 4 سال در سطح جهانی در دسترس بوده است. . طی چهار سال گذشته، افزایش مستمر پوشش شبکه 5G وجود داشته است. همچنین، تلفن های همراهی که از 5G پشتیبانی می کنند نیز به طور قابل توجهی در حال افزایش است. با وجود افزایش تعداد کاربران 5G، 4G همچنان کاربران بیشتری در کره جنوبی دارد.

کره جنوبی به عنوان اولین کشور در جهان که خدمات تجاری 5G را راه اندازی کرد، در حال حاضر تعداد زیادی کاربر 5G دارد. در حال حاضر، تعداد کاربران 4G در کره جنوبی همچنان از کاربران 5G بیشتر است. با این حال انتظار می رود تا پایان ماه گذشته تعداد کاربران 5G در این کشور از 30 میلیون نفر فراتر رود. طبق MSICT، اگرچه افراد بیشتری از 5G استفاده می کنند، شبکه 5G کره جنوبی انتظارات سرعت اولیه را برآورده نمی کند.

سرعت بارگذاری و بارگیری شبکه 5G کره جنوبی

طبق گزارش وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات (MSICT) کره جنوبی، تا اکتبر سال گذشته، میانگین سرعت دانلود 5G در کره جنوبی 896.10 مگابیت بر ثانیه بوده است. همچنین در این گزارش ادعا شده است که سرعت آپلود 93.16 مگابیت بر ثانیه بوده است. از این ارقام، سرعت آپلود تنها 2.8 برابر 4G LTE است. این بسیار کمتر از سرعت تبلیغ شده است. در آغاز 5G، چندین ادعا وجود داشت که در حال حاضر برای بسیاری از کاربران اتفاق نمی افتد.

اپراتورهای مخابراتی در کره جنوبی ادعا کردند که در مقایسه با 4G، سرعت 5G 20 برابر سریعتر خواهد بود. آنها همچنین ادعا می کنند که قابلیت دسترسی 100 برابر افزایش می یابد و تاخیر تنها یک دهم 4G است. خب، کاربران انتظارات بالایی داشتند، اما به نظر می رسد که انتظارات آنها کوتاه شده است.

اخبار هفته گیزچینا

چرا برای کره جنوبی 5G سخت است که 20 برابر سریعتر از 4G باشد؟

کره جنوبی اولین کشوری بود که نسل پنجم شبکه تلفن همراه را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و خبر از تحول تکنولوژیکی با سرعت چرخش به خودروهای خودران بود. در آوریل 2019، سه موبایل کره جنوبی اپراتورها راه اندازی تجاری 5G خود را زودتر از موعد مقرر انجام دادند و همگی مشتاق کسب مقام اول در رقابت بی سیم پرطرفدار بودند.

با این حال، مسائل کلیدی وجود دارد که وعده‌های اولیه داده‌شده توسط شرکت‌های مخابراتی را مورد تردید قرار می‌دهد. استقرار 5G با سرعت 20 برابر سریعتر از 4G حتی در سئول یک شاهکار تقریباً غیرممکن است. دلیل این امر بسیار ساده است. فرکانس 5G مستقیم حرکت می کند و به موانع نفوذ نمی کند و همچنین سیگنال های فرکانس پایین تری دارد. وقتی چند صد متر را طی می کند نمی تواند همان سرعت را ارائه دهد. بنابراین، برخلاف 4G، 5G سرعت بالایی را در فواصل طولانی ارائه نخواهد کرد. این نشان می‌دهد که کاربرانی که به برج 5G نزدیک‌تر هستند، سرعت بیشتری نسبت به کسانی که از آن دور هستند، خواهند داشت.

تلفن های مخابراتی کره جنوبی حدود 215000 ایستگاه پایه 5G ساخته اند، اما تنها 2 درصد از آنها می توانند mmWave را مدیریت کنند. کشورهای دیگری که 5G را معرفی کرده اند، مانند ایالات متحده و چین نیز تا حد زیادی به طیف باند میانی کندتر متکی است.

سرعت شبکه 5G در کره جنوبی

کره جنوبی به داشتن یکی از سریع ترین شبکه های اینترنتی در جهان معروف است. همراه با در دسترس بودن بالای تلفن های هوشمند، این کشور به یک رهبر در استفاده از اینترنت تلفن همراه تبدیل شده است. طبق آمار Statista، تا ژانویه 2022، کره جنوبی با 113.01 مگابیت بر ثانیه، بالاترین میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل را در سراسر جهان داشت. در ماه مه 2022، حدود 45 درصد از مردم این کشور از 5G استفاده می کردند که یکی از بالاترین نرخ ها در سطح جهان است، پس از حدود 20 میلیارد دلار هزینه برای ارتقای شبکه که سرعت اتصال را تا پنج برابر افزایش داده است.

نتیجه گیری

پیچیدگی شبکه 5G دستیابی به سرعت 20 برابر بیشتر از 4G را در بیشتر مکان ها دشوار می کند. در حقیقت، شبکه 5G در کره جنوبی می تواند سرعتی 20 برابر بیشتر از 4G داشته باشد. اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، کاربر باید در موقعیت خاصی قرار بگیرد که جریان آزاد امواج 5G را به نفع خود کند. البته تقریباً هرگز چنین نخواهد شد. به همین دلیل است که ارائه 5G که 20 برابر سریعتر از 4G است تقریبا غیرممکن است.

منبع: gizchina

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا