پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

چرا در آسانسور آینه نصب می‌کنند؟ پاسخ این سوال شما را غافلگیر خواهد کرد

درب آسانسور را که باز می‌کنید اولین چیزی که می‌بینید و خوشحال هم می‌شوید آینه است.

امروزه در هر شهر بزرگی، بناهای بلند و چندطبقه ای وجود دارند که بدون آسانسور، استفاده از آنها غیرممکن به نظر می‌رسد. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که وجود آینه در آسانسور برای چیست؟

دلایل نصب آینه در آسانسور

جواب این سؤال احتمالا شما را غافلگیر خواهد کرد. حقیقت این است که نصب آینه در آسانسور دلیل روانی دارد.

مردم در آغاز دوران استفاده از آسانسور، برای جابجایی بین طبقات، از کندی حرکت آن شکایت داشتند. متخصصان دریافتند که این مشکل از نگاه کردن آن‌ها به دیوارهای آسانسور ناشی می‌شود که کاری بسیار خسته کننده است. همچنین باعث می‌شود گذر زمان کند به نظر برسد.

دو راه حل برای این مشکل وجود داشت: نخست، نوسازی آسانسور و افزایش سرعت آن.

دوم، منحرف کردن توجه مردم به چیز دیگری که حرکت آسانسور را در نظرشان سریع‌تر کند.

علمی‌ترین دلیل نصب آینه بر آسانسور

یکی از علمی‌ترین دلایل نصب آینه بر دیوار روبروی کابین آسانسور، هشداری است به مسافر آن؛ که قبل از اینکه قدم به داخل کابین بگذارد خود را در آینه دیده و مطمئن شود که کابین آسانسور در آن طبقه وجود دارد و به چاه آسانسور سقوط نکند.

مرتب کردن چهره و سرگرم شدن مسافران

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد با ورود به آسانسور به موها، یقه و لباس خود نگاه کرده و احیانا آن‌ها را مرتب کرده باشید. این هم از فواید وجود آینه در آسانسور است. می‌توانید از آن به‌عنوان آینه قدی استفاده کنید.

متخصصان با توجه به هزینه‌های سنگین نوسازی آسانسور به نصب آینه روی آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما می‌توانید با نگاه کردن به آینه سرگرم شوید.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا