پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

چرا آیفون من اینقدر کند شارژ می شود؟

An iPhone displaying the iOS battery dashboard.
جیسون فیتزپاتریک / How-To Geek

زمان شارژ آهسته آیفون معمولاً نتیجه استفاده از شارژر کم مصرف، شارژ بی سیم یا تنظیمات نرم افزاری است که با الگوهای استفاده از تلفن شما مطابقت ندارد.

دلایل متداول متعددی وجود دارد. چرا آیفون شما با سرعت مورد انتظار شارژ نمی شود؟ بیایید ببینیم چه چیزی بر سرعت شارژ آیفون شما تأثیر می‌گذارد (و چه چیزی نمی‌گذارد) و چند نکته برای کمک به شارژ سریع‌تر آن.

شارژ آهسته آیفون؟ این موارد را برطرف کنید

اگر آیفون شما به کندی شارژ می شود، مشکل تقریباً همیشه به نقص در زنجیره تحویل برق و به ندرت ناشی از عملکرد کاربر یا تنظیمات نرم افزار است. اما بیایید همه آنها را بررسی کنیم تا به شما کمک کند منبع مشکلات کم شارژ شدن خود را رد کنید.

شارژر یا کابل شما آسیب دیده است

اگر شارژر شما ذوب شده یا کابل شما توسط سگ جویده شده است، اینها خرابی های آشکاری هستند که احتمالاً آنها را نادیده نخواهید گرفت. اما یکی از اجزای شارژر اضافه کاری (به ویژه در شارژرهای ارزان) ممکن است از کار بیفتد. و کابل ها در داخل فرسوده و پاره می شوند قبل از اینکه آسیب دیده به نظر برسند.

بنابراین، اگر مشکل شارژ دارید، قبل از اینکه انرژی زیادی برای رفع مشکل صرف کنید، یک charger and کابل لایتنینگ برای رد آن متغیر.

درگاه لایتنینگ شما مسدود شده است

ممکن است مسخره به نظر برسد، اما یک پورت رعد و برق که با پرز و زباله مسدود شده است، منبعی باورنکردنی ناامیدکننده برای مشکلات شارژ است. این بسیار خسته کننده است زیرا در بیشتر موارد می توانید کابل را وصل کنید، تلفن شروع به شارژ شدن می کند (و حتی برای مدتی شارژ می شود). اما پس از آن، مواد فشرده در پورت لایتنینگ به آرامی کابل روشنایی را به سمت بیرون فشار می‌دهد تا فرآیند شارژ متوقف شود.

اگر تلفن خود را بردارید و بدون اینکه متوجه شوید کاملاً شارژ نشده است از در خارج شوید، تصور می‌کنید «آهسته» شارژ می‌شود، اما واقعاً مثل این بود که شخصی دزدیده شده و کابل را از برق کشیده است. خوشبختانه، پاک کردن پورت لایتنینگ آیفون شما آسان است.

شما از شارژر کم آمپر استفاده می کنید

اگر آیفون شما در تمام مدت شارژ می‌ماند و مشکل کابل یا مسدود شدن پورت لایتنینگ را رد می‌کند، رایج‌ترین مقصر این است که از شارژر تلفن با آمپر پایین استفاده می‌کنید. شارژرهای قدیمی و ارزان قیمت تلفن اغلب 5 وات در 1 آمپر قدرت دارند. اما آیفون‌های جدیدتر از USB Power Delivery پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند بسیار سریع‌تر شارژ شوند— آیفون 13 پرو مکس حتی تا 30 وات را پشتیبانی می کند.

شارژر تلفن قدیمی شما ممکن است برای شارژ کردن تلفنی که پنج سال پیش داشتید خوب باشد، اما توصیه می‌کنیم افراد تلفن های جدید خود را با شارژرهای جدید و ارتقا یافته جفت کنید.

یک شارژر قوی‌تر برای هر تلفنی مفید است، مخصوصاً تلفن‌های جدیدتر با باتری‌های بزرگ‌تر و پشتیبانی از شارژ سریع. فقط به این دلیل که می‌توانید از تقریباً هر شارژر USB با هر دستگاه استفاده کنید. دستگاه به این معنی نیست که باید.

شما به صورت بی سیم آیفون خود را شارژ می کنید

شارژ بی سیم یکی از ویژگی های آیفون بوده است از زمان معرفی آیفون 8 در سال 2017. بنابراین اگر از کاربران قدیمی آیفون هستید که به شارژ بی سیم علاقه دارید، از قبل با این واقعیت اجتناب ناپذیر آشنا هستید که شارژ بی‌سیم کندتر از وصل کردن تلفنتان است.

اما اگر به تازگی استفاده از شارژ بی‌سیم را پس از سال‌ها گذراندن شارژ تلفن خود شروع کرده‌اید، ممکن است تعجب کنید که رسیدن به شارژ ۱۰۰٪ کمی بیشتر طول می‌کشد. متأسفانه، این تنها چیزی است که با شارژ بی سیم همراه است، بنابراین اگر عجله دارید شارژ کامل را دریافت کنید، باید به یک شارژر سنتی، ترجیحا یک شارژر سریع، تغییر دهید و گوشی خود را به برق وصل کنید. (دقت داشته باشید که شارژر بی سیم نیز سرعت های متفاوتی دارد—شاید با شارژر ارتقا یافته بتوانید به صورت بی سیم سریعتر شارژ کنید. شارژر بی سیم.)

شما در حال شارژ کردن تلفن با رایانه خود هستید

می توانید کابل لایتنینگ را به رایانه خود وصل کنید و آیفون خود را شارژ کنید، بدون شک. اگرچه این یک تجربه خیلی سریع نیست، زیرا درگاه‌های USB در رایانه‌ها برای داده طراحی شده‌اند و نه برای شارژ سریع تلفن.

آنها می توانند برق را تامین کنند (به همین دلیل است که صفحه کلیدهای RGB می توانند روشن شوند و وب کم شما روشن می شود)، اما اکثر درگاه های USB رایانه فقط 0.5 آمپر را تامین می کنند که حتی از شارژرهای تلفن قدیمی بدتر می شود.

مطمئناً، اگر با لپ‌تاپ و بدون شارژر تلفن در فرودگاه گیر کرده باشید، خوب کار می‌کند. اما به خصوص سریع نخواهد بود. هر زمان که بتوانید از رایانه شخصی یا مک خود به عنوان گران ترین شارژر تلفن همراه در جهان استفاده نکنید، باید.

شما درحال شارژ شدن از تلفن خود استفاده می کنید

هر زمان که از تلفن خود برای هر کاری استفاده می کنید، از برق استفاده می کنید. حتی اگر تلفن به برق وصل باشد، همچنان از برق استفاده می‌کنید، و هر ذره انرژی که برای پخش ویدیویی که در حال تماشای آن هستید یا بازی‌ای که در حال انجام آن هستید صرف می‌شود، انرژی است که به باتری نمی‌رود.

مطمئناً پایان دنیا نیست، و اگر رسیدن به 100 درصد سریع‌ترین حالت ممکن در اولویت نیست، در هنگام شارژ شدن با تلفن خود استرس نداشته باشید. اما اگر می‌خواهید شارژ باتری را سریع اجرا کنید، از تلفن خود استفاده نکنید.

ویژگی های بهینه سازی شارژ آیفون برای شما بهینه نیست

ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما خاموش کردن ویژگی‌های شارژ و بهینه‌سازی باتری در آیفون شما در برخی شرایط می‌تواند تجربه شارژ شما را بهبود بخشد و نتایج قابل پیش‌بینی‌تری به شما بدهد.

دو تنظیم وجود دارد که ممکن است بخواهید آن را خاموش کنید. با باز کردن برنامه تنظیمات در iPhone و رفتن به تنظیمات > باتری > سلامت و شارژ باتری می‌توانید مکان آنها را پیدا کنید.

اولین تنظیم “شارژ باتری بهینه شده” است. این تنظیم برای محافظت از باتری شما طراحی شده است، با نگه داشتن باتری در بیشتر زمان چرخه شارژ در ۸۰٪ یا کمتر از آن و سپس شارژ کردن آن تا ۱۰۰٪. این بهینه‌سازی عمر باتری شما را طولانی‌تر می‌کند، اما اگر یک روال قابل پیش‌بینی داشته باشید، بهترین عملکرد را دارد.

تنظیم دوم «شارژ انرژی پاک است، که هدف آن کاهش میزان کربن شما با زمان‌بندی شارژ تلفن است. برای شارژ بهینه ویندوز در منطقه شما. این فقط در iOS 16.1 یا بالاتر برای دستگاه‌های ایالات متحده در دسترس است. هنگامی که تلفن خود را برای شارژ در مکانی که به طور منظم استفاده می کنید (مانند خانه یا محل کار خود) وصل می کنید، iOS شارژ را تنظیم می کند تا تأثیر آن بر شبکه برق محلی را بر اساس داده های منطقه ای کاهش دهد.

اگر به طور معمول به شارژ تلفن نیاز دارید، می‌توانید اعلان شارژ انرژی پاک را روی صفحه گوشی خود لمس کرده و نگه دارید تا شارژ از سر گرفته شود. اگر متوجه شدید که این عملکرد با عادات استفاده شما به خوبی کار نمی کند، می توانید آن را خاموش کنید.

می‌خواهید آیفون خود را سریع‌تر شارژ کنید؟ این نکات را امتحان کنید

اکنون که در مورد دلایل کندتر شارژ شدن آیفون شما از حد انتظار صحبت کردیم، بیایید راه‌هایی را برجسته کنیم که می‌توانید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن برای مواقعی که واقعاً قبل از خروج نیاز به شارژ کامل باتری دارید، مشخص کنیم.

از شارژر سریع استفاده کنید

بعضی از افراد از شارژ سریع اجتناب می کنند زیرا نگران باتری تلفن خود هستند. بله، شارژ سریع مقداری مضاعف می کند. روی باتری (به دلیل گرمای اضافی)، اما این بهترین راه برای رسیدن به 100٪ سریعترین حالت ممکن است.

علاوه بر این، تلفن ها برای لذت بردن ساخته شده اند و تعویض باتری اگر در نهایت به یکی دو سال در طول راه نیاز داشته باشید، بسیار گران است. شما نمی توانید باتری گوشی خود را برای همیشه سالم نگه دارید .

خاموش کردن موقت تلفن

به حداکثر میزان شارژ در حداقل زمان نیاز دارید؟ گوشی را خاموش کنید. وقتی تلفن خاموش است، تمام انرژی دریافتی از شارژر به جای فرآیندهای پس‌زمینه یا حفظ ارتباط با دکل‌های تلفن همراه محلی، به شارژ مجدد باتری هدایت می‌شود.

از حالت کم مصرف، حالت هواپیما یا هر دو استفاده کنید

نمی‌خواهید تلفن خود را خاموش کنید؟ همیشه می‌توانید آن را در حالت کم مصرف قرار دهید. به طور معمول، زمانی که شارژ باتری شما تمام می شود، پیشنهاد قرار دادن تلفن در حالت کم مصرف ظاهر می شود، اما می توانید هر زمان که بخواهید با رفتن به تنظیمات > باتری > حالت کم مصرف آن را فعال کنید.

این کار گوشی شما را دقیقاً در همان حالت صرفه جویی در مصرف انرژی قرار می دهد که برای صرفه جویی در باتری از آن استفاده می کند و در نتیجه اتلاف فرآیند پس زمینه کمتر و شارژ سریعتر می شود. اگر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی که با حالت کم مصرف می‌آید دوست دارید، حتی می‌توانید آیفون خود را طوری تنظیم کنید که حالت کم مصرف را همیشه روشن نگه دارد.

همچنین می‌توانید با تغییر روی حالت هواپیما برای غیرفعال کردن رادیو تلفن همراه.

روشنایی را کم کنید

اگر نمی‌خواهید تلفن خود را خاموش کنید یا هنگام شارژ استفاده از آن را متوقف کنید، می‌توانید با کم کردن روشنایی تلفن خود به سرعت بخشیدن به کارها کمک کنید.

صفحه نمایش مقدار قابل توجهی از عمر باتری را مصرف می کند و کاهش آن تا حد ممکن بدون اینکه چشمانتان خسته شود، مصرف انرژی آیفون شما را کاهش می دهد. اگر آیفون جدیدتری با صفحه نمایش OLED دارید، روشن کنید حالت تاریک همچنین می‌تواند در طول عمر باتری و سرعت صرفه جویی کند شارژ کردن.

اینها مشکل نیستند

و سلام، در حالی که ما در مورد عواملی که در کاهش زمان شارژ آیفون نقش دارند و نحوه شارژ سریعتر آیفون خود صحبت می کنیم، اجازه دهید برخی از مواردی را که لازم نیست نگران آنها باشید برجسته کنیم.

دمای محیط زیاد مهم نیست

آیفون شما یا هر دستگاهی که با باتری کار می‌کند، دمای شدید را دوست ندارد. هنگامی که هوا بسیار گرم است، آیفون شما برای محافظت از خود خاموش می شود. و زمانی که هوا بسیار سرد است، باتری شما اطلاعات عجیب و غریبی را گزارش می‌کند (مانند ادعای اینکه وقتی شارژ تلفن را به پایان رساندید، عمر باتری 18 درصد دارید).

اما خارج از شارژ کردن تلفن خود در خودرویی بدون تهویه مطبوع در صحرای آریزونا یا در یک کابین گرم نشده در یوکان، دمای محیط تأثیر قابل توجهی بر سرعت شارژ ندارد.

مشکلات شارژ معمولاً به سلامت باتری مربوط نمی شود

اگر آیفون شما به کندی شارژ می شود، ممکن است تعجب کنید که باتری آن شلیک شده است. خرابی باتری می تواند باعث شود تلفن شما نامنظم عمل کند، این درست است. اما به طور کلی، مگر اینکه مشکلات مربوط به سلامت باتری و شارژ به عنوان ناتوانی در شارژ یا شارژ آهسته ظاهر شود، بلکه به عنوان ناتوانی در نگه داشتن شارژ تا زمانی که قبلاً وجود داشت، ظاهر شود.

اگر متوجه شدید که به نظر می رسد گوشی شما به طور معمول شارژ می شود اما باتری آیفون به سرعت تخلیه می شود، ارتقا به شارژ سریع یا تعویض کابل روشنایی نمی تواند این مشکل را برطرف کند. برای بازگشت به عمر باتری قبلی، به باتری جایگزین نیاز دارید.

منبع: how to geek

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا