پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
کسب و کار

چاپ مقاله علمی پژوهشی + مزایای آن برای اساتید و دانشجویان

چاپ مقاله در مجلات داخلی می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. اگرچه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که چاپ مقاله isi تضمینی داشته باشند. اما خوشبختانه به لطف معتبر بودن ژورنال های داخلی، مقالاتی که در این ژورنال ها چاپ می شوند نیز اعتبار بسیار زیادی دارند. چاپ مقاله علمی پژوهشی می تواند مزایای زیادی را برای افرادی که به دنبال قوی تر کردن رزومه خودشان هستند را به همراه داشته باشد.

چاپ مقاله علمی پژوهشی + مزایای آن برای اساتید و دانشجویان
چاپ مقاله علمی پژوهشی + مزایای آن برای اساتید و دانشجویان

مقاله علمی پژوهشی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در موردچاپ مقاله علمی پژوهشی صحبت کنیم، باید بدانیم که اصلا به چه نوع مقالاتی مقالات علمی پژوهشی می گویند. مقالات علمی پژوهشی مقالاتی هستند که می توانند موضوعی نو و تازه را مطرح کنند. همچنین این مقالات می توانند با دیدگاه های جدید و و تازه به سراغ موضوعات قدیمی بروند و یک پژوهش جدید درباره آن ها ارائه کنند. پس مقاله علمی پژوهشی می تواند فرضیه ها و ایده های مختلف را تجزیه و تحلیل کند.

چاپ مقاله علمی پژوهشی
چاپ مقاله علمی پژوهشی

ساختار مقاله علمی پژوهشی

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای چاپ مقاله علمی پژوهشی انجام دهید، نگارش اصولی این مقالات است. مقاله های علمی پژوهشی در ایران به این نام شناخته می شوند. اما این موضوع ملطقا به این معنا نیست که شما نمی توانید مراحل چاپ مقاله isi فوری را با کمک این مقالات انجام دهید. در صورتی که بتوانید یک ترجمه دقیق و اصولی از مقاله علمی پژوهشی خودتان داشته باشید، به راحتی می توانید یک مقاله با ایمپکت فاکتور بالا داشته باشید.

بنابراین، حتی اگر در مجلات داخلی اکسپت مقاله به راحتی انجام می شود، توصیه می کنیم که حتما با توجه به یک اصول خاصی مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی را انجام دهید. توجه به جزئیات این مقاله و هر یک از بخش های آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم بخش های مختلف این مقالات را به شما معرفی کنیم.

 • عنوان و طرح تیتر موضوع
 • اسامی نویسندگان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • مرور ادبیات
 • روش تحقیق
 • نتایج پژوهش
 • منابع

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در کشور ایران به آن توجه داشته باشید، فرمت مقالات است. این مقالات باید بر اساس فرمت مشخص شده توسط مجله نگارش شوند. نحوه رفرنس دهی، ارجاع دهی به شکل ها، فونت مقاله و … همگی باید بر اساس ساختار مشخص شده در مجله تنظیم شوند. در غیر این صورت مقاله در مجلات معتبر مورد پذیرش قرار نمی گیرند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چاپ مقاله علمی پژوهشی چه به شکل استخراج از پایان نامه باشد چه به شکل داده های پژوهشی باید طبق فرمت مشخص شده انجام شود. بنابراین، حتما قبل از ارسال و سابمیت مقاله در ژورنال های داخلی به فرمت آن ها توجه داشته باشید.

آیا چاپ مقاله علمی پژوهشی فقط در ایران امکان پذیر است؟

در سراسر دنیا مقالات با سطح علمی متفاوتی نوشته می شوند که هر کدام می توانند با ایمپکت فاکتورهای متفاوت، بسیار منحصر به فرد نیز باشند. با این حال چاپ مقاله در مجلات داخلی با توجه به هزینه چاپ مقاله isi برای بسیاری از افرا به صرفه تر نیز هست. به خصوص اگر هدف آن ها فقط چاپ یک مقاله باشد و برای آن اهمیتی نداشته باشد که مقالات را در سایت های خارجی منتشر می کنند یا سایت های ایرانی.

مقاله علمی پژوهشی جزء مقالاتی است که نام آن در کشور ایران مشخص شده است. بنابراین، در ژورنال های خارجی مقاله های علمی پژوهشی معنا و مفهوم خاصی ندارند. با این حال این بدین معنی نیست که شما نمی توانید این مقالات را به یک مقاله isi تبدیل کنید. اگر هدف شما چاپ مقاله isi است، فقط کافیست که با یک ترجمه دقیق و اصولی مقالات علمی پژوهشی را در یکی از ژورنال های خارجی به چاپ برسانید.

البته ممکن است که فرآیند چاپ مقاله علمی پژوهشی در ژورنال های خارجی کمی پیچیده تر و سخت تر باشد. چرا که به هر حال ژورنال های بین المللی سخت گیری بیشتری برای پذیرش مقاله دارند و به راحتی امکان اکسپت مقاله در آن ها وجود ندارد.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای اساتید و دانشجویان

این روزها مجلات داخلی بسیار زیادی وجود دارند که امکان چاپ مقاله علمی پژوهشی را فراهم کرده اند. استفاده از این ژورنال های داخلی مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که مهم ترین آن رسیدن سریع به یک مقاله چاپ شده است. اگر برای شما مهم است که فرآیند چاپ مقاله علمی پژوهشی را به صورت تخصصی انجام دهید، کافیست که از مجلاتی که با نوع تحقیق شما در ارتباط هستند استفاده نمایید.

از جمله مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای اساتید و دانشجویان می توان به موارد زیر اشاره کرد. توجه داشته باشید که در اینجا منظور ما مقالاتی هستند که به صورت اشتراکی با کمک دانشجو و استاد نوشته می شوند.

 • بهره مندی از امتیاز چاپ مقاله دکتری و ارشد برای دفاع در ارشد و دکتری
 • امتیاز چاپ مقاله در مصاحبه های تحصیلی و کاری
 • امکان عضویت در بنیاد نخبگان برای دانشجویان
 • کسب امتیاز برای ارتقای شغلی و افزایش حقوق و مزایا
 • شناخته شدن به عنوان یک متخصص در زمینه مقاله مورد نظر 
چاپ مقاله علمی پژوهشی تخصصی به صورت فوری
چاپ مقاله علمی پژوهشی تخصصی به صورت فوری

چاپ مقاله علمی پژوهشی در کوتاه ترین زمان ممکن

اگرچه چاپ مقاله علمی پژوهشی نسبت به چاپ مقاله isi دردسرهای کمتری را به دنبال دارد و می توانید در زمان کوتاه تری به نتیجه مورد نظر برسید. اما این بدین معنی نیست که چاپ مقاله علمی پژوهشی ساده است. به هر حال شما باید زمان زیادی برای پیدا کردن مجله مورد نظر بگذارید. اگر هم مقاله را در یک مجله معتبر ارسال کنید، احتمال اینکه پذیرش نشود بسیار زیاد است.

ژورنال یاب با پرسنل باتجربه و تحصیل کرده به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت تمامی فرآیند چاپ مقاله را به صورت حرفه ای انجام دهید. اگر برای شما زمان و چاپ مقاله با بهترین مجله مهم است، کافیست که کار چاپ و پذیرش مقاله را به ژورنال یاب بسپارید.

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا