پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

پیاده‌روی شبیه‌سازی شده فضانورد ناسا روی ماه!

ایسنا/ تصاویر جدید پیاده‌روی فضانورد ناسا نشان می‌دهند که گویا فضانوردان از حالا به ماه بازگشته‌اند.

 به نقل از اسپیس، «جسیکا میر»(Jessica Meir) فضانورد ناسا، عکس‌های تمرین خود و یک شخص دیگر را با لباس فضایی در ایکس(توییتر سابق) منتشر کرد. منظره اطراف آنها به ماه شباهت دارد اما در واقع یک حیاط سنگی در «مرکز فضایی جانسون»(JSC) ناسا با دیوارهای سیاه و چندین لامپ است که شرایط ناملایم سطح ماه را شبیه‌سازی می‌کند.

میر که فضانورد کهنه‌کار «ایستگاه فضایی بین‌المللی» است، در یکی از عکس‌ها به همراه شخص دوم که نام او فاش نشده، روی سطح یک منظره شبیه‌سازی‌شده ماه حرکت می‌کند. آنها لباس‌های فضایی پوشیده‌اند که کاملا مهر و موم نشده‌اند اما می‌توانند برای عادت کردن به وزن لباس‌های حجیم و احساس پوشیدن آنها کارآمد باشند.

به گفته میر، این تمرین‌ها برای برنامه «آرتمیس»(Artemis) ناسا که هدف آن فرود آوردن فضانوردان روی ماه طی ماموریت «آرتمیس ۳» در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ است، بسیار مهم هستند. آرتمیس ۳ اولین فرود انسان روی ماه از زمان ماموریت «آپولو ۱۷»(Apollo ۱۷) در سال ۱۹۷۲ خواهد بود. میر درباره این تمرین گفت: ما از همه کارهایی که گروه قبلی انجام داده است، قدردانی می‌کنیم.

پیاده‌روی شبیه‌سازی شده فضانورد ناسا روی ماه!
میر و همکارش در پیاده‌روی شبیه‌سازی‌شده

تأسیسات مرکز فضایی جانسون تنها راهی است که به فضانوردان در شبیه‌سازی راه رفتن روی ماه کمک می‌کند. به عنوان مثال، «گروه آزمایش مشترک پیاده‌روی فضایی»(JETT) یک تمرین سالانه را در شهر فلگستف ایالت آریزونا برگزار می‌کند که فضانوردان را هنگام شب به قسمتی از بیابان می‌برد. در آنجا برای شبیه‌سازی کردن تابش خشن خورشید در ماه، لامپ‌هایی تعبیه شده‌اند.

میر در این پست نوشت که تمرین برنامه‌ریزی‌شده امسال JETT تا سال ۲۰۲۴ به تعویق افتاده است. در تمرین سال گذشته، «زنا کاردمن»(Zena Cardman) و «درو فوستل»(Drew Feustel) فضانوردان ناسا شرکت داشتند. مقامات ناسا در اکتبر ۲۰۲۲ اعلام کردند که مناظر آریزونا دارای ویژگی‌های مشابه ماه مانند زمین چالش‌برانگیز، زمین‌شناسی جالب و زیرساخت‌های ارتباطی حداقلی هستند.

هنوز نام خدمه آرتمیس ۳ مشخص نشده اما ماموریت آرتمیس ۲ به دور ماه، چهار فضانورد دارد که تاریخ سفر آنها اواخر سال ۲۰۲۴ تعیین شده است. خدمه آرتمیس ۲، «رید وایزمن»(Reid Wiseman)، «ویکتور گلاور»(Victor Glover) و «کریستینا کخ»(Christina Koch) فضانوردان ناسا و «جرمی هانسن»(Jeremy Hansen) فضانورد آژانس فضایی کانادا هستند. ماموریت بدون سرنشین آرتمیس ۱ در اواخر سال ۲۰۲۲ با موفقیت به دور ماه چرخید.

ناسا متعهد شده است که علاوه بر فضانوردان بین‌المللی، زنان و رنگین‌پوستان را نیز در سفرهای برنامه آرتمیس شرکت دهد. گلاور اولین سیاه‌پوستی خواهد بود که مدار پایین زمین را ترک می‌کند و کخ اولین زن و هانسن اولین غیر آمریکایی خواهند بود. همچنین، رکوردهای تنوع به طور مداوم در دیگر قلمروهای فضایی ثبت می‌شوند. برای مثال، میر به همراه کخ در نخستین پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه شرکت کرد و نزدیک به یک سال را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذراند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا