پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خودرو

پورشه انتظار دارد خودروهای برقی به زودی با یک بار شارژ به 1300 کیلومتر برسند

شرکت آلمانی پورشه انتظار دارد که شرکت‌ها بتوانند در آینده نزدیک خودروهای برقی با قابلیت طی کردن مسافت بیش از 1300 کیلومتر را با یک بار شارژ الکتریکی، اما بدون استفاده از باتری‌های جامد جدید تولید کنند. در حال توسعه است.

این خودروساز آلمانی معتقد است که بهبود آند، الکترودی که در واکنش اکسیداسیون الکترون‌ها را از دست می‌دهد، برای خودروهای الکتریکی راهی برای بهبود برد خودروهای الکتریکی است.

در حال حاضر، پورشه از گرافیت به عنوان ماده آند فعال استفاده می کند، اما در حال توسعه آندهای سیلیکونی است.

بورش تايكان 2023

می‌گوید آندهای سیلیکونی تا 10 برابر ظرفیت ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند و سلول‌های حاوی این آندها را می‌توان از 5 تا 80 درصد در کمتر از 15 دقیقه شارژ کرد.

با این حال، یک مشکل با آندهای سیلیکون وجود دارد. Porsche گزارش می‌دهد که ذرات سیلیکون با جذب لیتیوم 300 درصد منبسط می‌شوند، که به این معنی است که عمر باتری تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

در حال حاضر، پورشه در حال توسعه آندهای متشکل از 80 درصد سیلیکون و همچنین افزایش قابل توجهی نسبت نیکل در کاتد است، الکترودی که جریان از یک دستگاه الکتریکی پلاریزه گرفته می‌شود. افزایش توانایی حمل و نقل.

مرتبط › بهترین خودروهای الکتریکی 2023

بورش تتوقع وصول مدى السيارات الكهربائية إلى 1300 كم قريبًا 1

در میان مدت، پروفسور ماکسیمیلیان فیختنر، مدیر کل مؤسسه هلمهولتز اولم و رئیس واحد تحقیقات سیستم‌های ذخیره انرژی در مؤسسه فناوری کارلسروهه، انتظار دارد که دیودهای آند جدید و بسته‌بندی سلولی با کیفیت بالاتری داشته باشند. تراکم ترکیبات را قادر می سازد تا به بردی تا 1300 کیلومتر (807 مایل) برسند.

دکتر فالکو شاباکر، مدیر فنی و بازرگانی مرکز تحقیقات باتری MEET در دانشگاه می‌گوید: «من فکر می‌کنم در آینده شاهد افزایش 30 تا 50 درصدی محدوده خودروهای پیشرو باشیم. مونستر.

مثل بسیاری از شرکت‌های خودروسازی دیگر، پورشه سرمایه‌گذاری هنگفتی بر روی فناوری باتری‌های حالت جامد جدید انجام می‌دهد.

تايكان 2023

محققان آن معتقدند که چنین باتری‌هایی 50 درصد چگالی انرژی بیشتری خواهند داشت و زمان شارژ بسیار سریع‌تری را ارائه می‌کنند.

زمان‌های شارژ سریع نیاز به توسعه ایستگاه‌های شارژ با ظرفیت بیشتر دارد. سوکت های شارژ نیز به خنک کننده فعال نیاز دارند تا شارژهای بیش از 500 کیلو وات با خیال راحت و قابل اطمینان انجام شود.

همچنین در Arab GT تماشا کنید یک درایو آزمایشی دقیق از آئودی Q8 E-Tron 2024

ماشين هاي فروش از وب سايت خودروي من

منبع: arabgt

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا