پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

پهپادها، ماهواره ها و دستگاه های قابل حمل… دانشمندان از فناوری برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها استفاده می کنند

بسیاری از دانشمندان در تلاش برای توسعه فناوری هایی هستند که به جهان در مبارزه با آتش سوزی های جنگلی کمک می کند که اخیراً گسترش یافته و در بسیاری از آنها فاجعه ایجاد کرده است. کشورها به دلیل تغییرات آب و هوایی و طمع. برخی از کشورها منابع سیاره را تخلیه می کنند.

با افزایش دمای کره زمین، آتش سوزی های جنگلی در کشورهای مختلف از روسیه گرفته تا یونان، ایتالیا، استرالیا، کانادا و برخی کشورهای عربی افزایش یافته است و پیش بینی می شود در سال های آینده با پدیده گرمایش جهانی افزایش یابد. بدتر می شود.

چندین کشور تابستان گذشته از گرمای شدید رنج بردند که باعث آتش‌سوزی میلیون‌ها هکتار و ابرهایی شد که برخی از شهرهای سراسر جهان را پوشاند.

در حالی که پیشرفت علمی اثرات مخربی بر طبیعت بر جای گذاشته است، کسانی هستند که سعی می کنند از این پیشرفت و فناوری های مدرن برای حل و کاهش این بحران ها استفاده کنند، کاری که Aurora Tech در شهر ونکوور آلمان انجام می دهد.

>

این شرکت دو ماهواره دارد که دما را ردیابی می کند و داده های محیطی مختلف را برای پیش بینی و گزارش آتش سوزی های طبیعی تجزیه و تحلیل می کند. این شرکت می گوید که تعداد ماهواره های خود را طی سه سال آینده افزایش خواهد داد تا سیستم هوشمندش بتواند زمین را اسکن کند. 48 بار در روز تا سال 2026.

روش‌های خاموش کردن آتش‌سوزی‌های جنگلی اغلب به دلیل باد یا سایر عوامل طبیعی با شکست مواجه می‌شوند و سپس اقدامات سریع و مطمئنی برای مهار آن‌ها و کاهش تلفات آن‌ها تا حد امکان لازم است.

شرکت آمریکایی کورنیا ایده‌ای ارائه کرده است که برای تجزیه و تحلیل داده‌های جغرافیایی و توپوگرافی به هوش مصنوعی متکی است که به افزایش کارایی محاصره و محدود کردن گسترش آن کمک می‌کند.

شرکت برزیلی Sensi Tech دستگاهی به اندازه یک گوشی هوشمند ساخته است که می تواند 14 متغیر مختلف از جمله دمای خاک، رطوبت و شوری را بر روی زمین نظارت کند.

دستگاه این قرائت‌ها را که در هر دقیقه اندازه‌گیری می‌شود، برای بررسی به داشبوردی که با مشتریان شرکت به اشتراک گذاشته شده است، منتقل می‌کند. این شرکت می‌گوید که این سیستم به دلیل سرعت و دقت زمان واقعی، مؤثرتر از سیستم‌های مانیتورینگ ماهواره‌ای است. داده ها، زیرا بهترین ماهواره ها تا کنون نتایج اطلاعات خود را حدود 30 دقیقه به تاخیر می اندازند.

پهپادها نقش مهمی در هنگام آتش‌سوزی بازی می‌کنند، از جمله هواپیمای “Fairdon” که یک پهپاد آزمایشی است که توسط دانشمندان دانشگاه امپریال کالج بریتانیا با همکاری موسسه تحقیقاتی امبا سوئیس برای کمک به آتش‌نشانان در مبارزه با آتش‌سوزی‌های جنگلی ساخته شده است.

>

این هواپیما می‌تواند تا 10 دقیقه دمای 200 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند و بر فراز ساختمان‌ها و جنگل‌های در حال سوختن پرواز کند تا اطلاعاتی را به آتش‌نشانان منتقل کند تا مکان‌های آتش‌سوزی و بهترین مکان‌ها برای مقابله با آن را دقیقاً مشخص کنند.

در حالی که در کشورهای عربی جنگلی وجود ندارد، گرمای فزاینده در برخی کشورها، طبق شاخص های سازمان ملل متحد، ممکن است باعث شود که آنها درصد زیادی از موجودات قارچی خود را از دست بدهند و ظرف چند سال آنها را برای انسان غیرقابل سکونت کند. /p>

منبع: aljazeera

فناوری برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها استفاده می کنند","width":"0","_legend":"{score}\/{best} - ({count} {votes})","font_factor":"1.25"}">
امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا