پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

پروژه Stardust: چگونه Adobe ویرایش عکس را با استفاده از هوش مصنوعی دوباره تصور کرد

در کنفرانس آتی Adobe Max، Adobe از آخرین پیشرفت خود رونمایی خواهد کرد: یک ویرایشگر عکس مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Project Stardust. این ابزار پیشرفته قادر به تشخیص و ویرایش اشیاء در عکس ها با دقت بی سابقه ای است.

 Image source: Adobe

منبع تصویر: Adobe

قبل از این رویداد، Adobe ویدئویی را منتشر کرد که قابلیت‌های منحصر به فرد ابزار جدید را نشان می‌دهد که اشیاء را در یک تصویر شناسایی کرده و ویرایش آنها را آسان‌تر می‌کند. برای مثال، اگر روی یک چمدان در یک عکس کلیک کنید، Stardust بلافاصله آن را به عنوان یک شی جداگانه تشخیص می‌دهد و به شما امکان می‌دهد آن را جابجا یا حذف کنید.

اگرچه Adobe در زمینه هوش مصنوعی پیشگام نیست، اما در تلاش است تا به طور فعال این بخش را توسعه دهد. سال گذشته با راه‌اندازی ابزار هوش مصنوعی Firefly، که بعداً با موفقیت در فتوشاپ ادغام شد و عملکرد آن را گسترش داد، نقطه عطفی برای این شرکت بود.

کسانی که با فتوشاپ آشنا هستند متوجه خواهند شد که فرآیند انتخاب یک شی چقدر تکامل یافته است، از طرح دقیق آن تا استفاده از ابزار Magic Lasso. Project Stardust این فرآیند را حتی ساده تر می کند: فقط روی شی کلیک کنید. یک ویدیوی یوتیوب نشان می دهد که چگونه حرکت یک چمدان به طور خودکار سایه آن را تنظیم می کند. سپس با استفاده از ویژگی های Firefly، Stardust چمدانی را که در دست مدل است با یک دسته گل زرد جایگزین می کند.

یکی از چشمگیرترین نوآوری های Stardust، توانایی حذف عناصر منحرف کننده است. این برنامه می‌تواند اشیایی را در پس‌زمینه شناسایی کند که می‌توانند توجه را از شی اصلی منحرف کنند، آن‌ها را حذف کرده و با پس‌زمینه‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی جایگزین کنند.

به طور کلی، Project Stardust نشان‌دهنده گام جدیدی در تکامل ویرایش عکس است که فناوری‌های شناخته شده را با هم ترکیب می‌کند و سطوح جدیدی از پیچیدگی و دقت را اضافه می‌کند. و اگرچه نام Project Stardust ممکن است با ستاره مرگ در میان طرفداران جنگ ستارگان مرتبط باشد، امید است که محصول جدید منحصراً اهداف صلح آمیز داشته باشد.

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا