ویژگی های ویندوز 11 ویندوز – موضوعی جامع

ویندوز 11 تغییرات عمده ای در رابط کاربری ایجاد می کند. مایکروسافت امروز ویندوز 11 را معرفی کرد و یکی از ویژگی های کلیدی سیستم عامل «نسل بعدی»، بازنگری بصری است. من یک ویدیوی کامل از نحوه طراحی سیستم عامل جدید منتشر کردم که گوشه های گرد، نمادها و موارد...

Article

ویژگی های ویندوز 11 ویندوز - موضوعی جامع

ویندوز 11 تغییرات عمده ای در رابط کاربری ایجاد می کند. مایکروسافت امروز ویندوز 11 را معرفی کرد و یکی از ویژگی های کلیدی سیستم عامل «نسل بعدی»، بازنگری بصری است. من یک ویدیوی کامل از نحوه طراحی سیستم عامل جدید منتشر کردم که گوشه های گرد، نمادها و موارد دیگر را نشان می دهد.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 1

در اینجا نگاهی داریم به برخی از تغییرات رابط کاربری که مایکروسافت در ارائه امروز خود نشان داد و نحوه مقایسه آنها با ویندوز 10.

همچنین بخوانید: دانلود Windows 11 ISO، نسخه رسمی، با مراحل، عکس‌ها و ویدیوها

منوی شروع و نوار وظیفه

مایکروسافت دکمه (شروع) را از جای خود در گوشه پایین سمت چپ به وسط صفحه منتقل کرده است. اگرچه این تغییر کوچک‌تر از آنچه مایکروسافت با صفحه استارت ویندوز 8 انجام داد، هنوز هم ممکن است کمی به آن عادت کند – برای برخی. موارد پین شده نوار وظیفه نیز با آن حرکت می کنند و در مرکز صفحه نمایش شما قرار می گیرند.

(به گفته وال استریت ژورنال، مایکروسافت به افراد اجازه می دهد اگر این تغییر را دوست ندارند، چیزها را به سمت چپ برگردانند.)

با کلیک بر روی دکمه Start، منوی استارت به‌روزرسانی شده نشان داده می‌شود، که مایکروسافت می‌گوید از ابر و آفیس 365 پشتیبانی می‌کند. در جایی که منوی استارت در ویندوز 10 به‌عنوان فهرستی از برنامه‌ها عمل می‌کند، نسخه در ویندوز 11 با برنامه‌ها و اسنادی را که می توانید استفاده کنید، من دوست دارم روی آنها کار کنم.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 2

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 3

ابزارک ها

کاشی‌های زنده، که قبلاً در منوی استارت زندگی می‌کردند، با ویجت‌هایی جایگزین شده‌اند که فضای خاص خود را دارند.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 4

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 5

فروشگاه مایکروسافت و برنامه‌های اندروید

مایکروسافت می‌گوید که فروشگاه خود را بازسازی کرده است تا آن را سریع‌تر کند و طراحی جدیدی به آن بدهد. یکی از بزرگترین بخش های ویندوز 11، فروشگاه جدید و پشتیبانی از برنامه های اندروید در ویندوز است. فروشگاه مایکروسافت مجدداً طراحی شده است و از طیف کاملی از برنامه‌هایی که معمولاً در اپ استور ویندوز موجود نبودند پشتیبانی می‌کند. این شامل برنامه‌های Adobe Creative Suite و برنامه‌های اندروید از جمله TikTok و Instagram می‌شود. ویندوز 11 همچنین برنامه های اندروید را اجرا خواهد کرد. مایکروسافت برای تحقق بخشیدن به این امر با آمازون و اینتل همکاری کرده است و ویندوز 11 از فناوری Intel Bridge برای تحقق بخشیدن به آن استفاده خواهد کرد. مایکروسافت TikTok و سایر برنامه‌های اندرویدی را که در کنار برنامه‌های ویندوز در ویندوز 11 کار می‌کنند، به نمایش گذاشت و این شرکت قصد دارد اطلاعات بیشتری را در این مورد «در ماه‌های آینده» به اشتراک بگذارد.


مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 6

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass نیز به لطف یک برنامه جدید Xbox که این شرکت ماه ها در حال آزمایش آن بوده است، در ویندوز 11 ادغام شده است. این همچنین شامل xCloud است که در این برنامه Xbox تعبیه شده است، بنابراین می توانید بازی ها را از ابر مایکروسافت نیز پخش کنید. ایکس باکس بخش بزرگی از مایکروسافت است و ما همچنین از سارا باند، مدیر ایکس باکس درباره بازی رایانه شخصی با ویندوز 11 شنیده ایم. HDR خودکار، یکی از ویژگی های Xbox Series X/S، بخشی از ویندوز 11 خواهد بود. فعال کردن Auto HDR باعث می شود محدوده دینامیکی بالا (HDR) را برای تعداد زیادی از بازی‌های DirectX 11 و DirectX 12 اضافه کنید تا زمانی که صفحه نمایش HDR سازگار داشته باشید.
مایکروسافت همچنین نویدبخش بهبود سرعت و عملکرد برای Windows 11 است. DirectStorage بخشی از ویندوز خواهد بود. 11، و به یک ویژگی جدید بزرگ از Xbox Series X/S نیاز دارد. DirectStorage به جدیدترین درایوهای NVMe برای سرعت بخشیدن به زمان بارگذاری بازی در ویندوز 11 نیاز دارد، و توسعه دهندگان بازی باید این فناوری را فعال کنند تا زمان بارگذاری را حتی بیشتر افزایش دهند.


مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 7

Snaps بیشتر ویندوز

ویندوز 11 همچنین دارای یک رابط کاربری جدید برای انتخاب طرحی است که می خواهید به آن بچسبید. ما از ویندوز 7 به راحتی می‌توانیم برنامه‌ها را کنار هم بچسبانیم، و مایکروسافت طرح‌بندی‌های اضافی را به مرور زمان اضافه کرده است، اما هرگز یک مدیر پنجره همراه با این تعداد گزینه ندیده‌ایم (FancyZones مایکروسافت یک دانلود جداگانه بود) . به نظر می رسد که سیستم پیشنهادات قدیمی هنوز در ویندوز 11 نیز وجود دارد.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 8

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 9

نمادهای اخیر

مایکروسافت توجه بسیار مورد نیاز خود را در ویندوز 11 به آیکون‌هایش می‌دهد و در نهایت برخی از تصاویری را که از دهه 90 وجود داشته‌اند بازبینی می‌کند – اگرچه ممکن است هنوز فلاپی دیسک داشته باشند. مایکروسافت برخی از نمادهای جدید را در تصویر زیر نشان می دهد، اما می توانید آنها را در ویدیوها و دموها نیز پیدا کنید.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 10

کاوشگر فایل

به نظر می‌رسد نوار بالای فایل اکسپلورر نیز تغییراتی داشته است – به نظر می‌رسد برگه‌ها از بین رفته‌اند و با ردیفی از دکمه‌ها جایگزین شده‌اند که از نظر لمسی بهینه‌تر به نظر می‌رسند. نمادهای جدید ذکر شده در بالا نیز به ظاهر به روز شده اضافه می کنند.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 11

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 12

حالت تبلت

مایکروسافت همچنین قدرت صفحه نمایش لمسی خود را برای ویندوز 11 نشان داده است – در حالی که ویندوز 10 حالت تبلت داشت، اکنون به نفع یک انتقال ظریف به یک تجربه تمام صفحه، جایی که نوار وظیفه شما نمادها را کمی بیشتر پخش می کند، منسوخ شده است. نشانه‌های بصری “خفا” را اضافه می‌کند و اندازه اهداف لمسی را افزایش می‌دهد تا کشیدن و کلیک کردن روی پنجره‌ها آسان‌تر شود.

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 13

ادغام تیم های مایکروسافت

ویندوز 11 شامل تیم‌های مایکروسافت، برنامه ارتباطی مایکروسافت، دقیقاً در منوی استارت می‌شود و مستقیماً در ویندوز ادغام می‌شود. با کلیک راست روی نماد تفاوت (بازطراحی شده) در ویندوز 11 بسیاری از گزینه های موجود در ویندوز 10 ظاهر می شوند

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 14

مميزات ويندوز 11 windows - موضوع شامل 15

پس زمینه های جدید

مایکروسافت تعداد زیادی والپیپر جدید برای ویندوز 11 دارد که پس‌زمینه پیش‌فرض آن شبیه پارچه‌های شیشه‌ای مرجانی است. ما یک پست کامل در مورد تصاویر پس زمینه جدید در اینجا داریم.

دانلود تصاویر پس زمینه پیش فرض ویندوز 11 با کیفیت 4K

نگاه و احساس

البته، تغییراتی وجود دارد که برای کل سیستم عامل اعمال می شود، نه فقط قسمت هایی از آن. به نظر می رسد شفافیت، به خصوص در مورد رنگ ها، بخش سنگینی از ویندوز 11 است و می گوید Microsoft به معنای واقعی کلمه تمام لبه های تیز رابط کاربری را گرد می کند. سیستم عامل همچنین ظاهری شیشه ای و تمیز دارد.

با این حال، مواقعی وجود دارد که تشخیص تفاوت بین ویندوز 10 و 11 دشوار است. من توانستم یکی از اسکرین شات های مایکروسافت را دوباره ایجاد کنم، و در حالی که تفاوت هایی وجود دارد، نشان می دهد که طراحی برنامه نیز بخش بزرگی از تجربه کاربر.

>

همچنین همه چیز را در مورد ویندوز 11 بخوانید

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...