پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ویندوز 12 آینده با اشتراک توزیع خواهد شد – ارجاعات به این در کد سیستم عامل فعلی یافت شد

مظنونان به اینکه نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز از طریق اشتراک توزیع خواهد شد، تأیید جدیدی از محققان مشتاق کد منبع سیستم عامل دریافت کرده اند. منبع اطلاعات آلمانی Deskmodder پس از مقایسه آن با Windows 11 23H2 Release Preview با WinMerge، فهرستی از رشته ها را در فایل پیکربندی بیلد Canary Channel Insider منتشر کرده است. نام متغیرهایی که حاوی کلمه “اشتراک” هستند، خود توضیحی هستند.

در زیر لیستی از متغیرهای فایل پیکربندی، ترجمه شده از آلمانی به انگلیسی آمده است:

  • نسخه اشتراک – (L_MsgSubscriptionEdition)؛
  • نوع اشتراک – L_MsgSubscriptionType (مقادیر ممکن برای هر دستگاه یا هر کاربر است)؛
  • وضعیت اشتراک (“وضعیت اشتراک”) – L_MsgSubscriptionStatus (مقادیر احتمالی “فعال”، “غیرفعال”، “غیرفعال شده”، “منقضی شده” است).

 Image source: Deskmodder

منبع تصویر: Deskmodder

مایکروسافت در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای برای تغییر موقعیت محصول مصرف‌کننده پرچم‌دار خود، سیستم عامل ویندوز، فعال بوده است. در ماه ژانویه، زمانی که این شرکت نسل بعدی سیستم‌عامل‌ها را با نام رمز Next Valley معرفی کرد، استدلال کرد که آینده این سیستم عامل به طور جدایی ناپذیری با استفاده گسترده از هوش مصنوعی مرتبط است. برخی از عملکردهای هوش مصنوعی، مانند Copliot، در حال حاضر در دسترس هستند و واکنش های بسیار متفاوتی را از سوی کاربران دریافت می کنند، همچنین به دلیل نمایش تبلیغات شخص ثالث. دستورالعمل های غیرفعال کردن Copilot از طریق ویرایشگر رجیستری یا خط مشی گروه قبلاً در اینترنت ظاهر شده است.

علاوه بر پذیرش گسترده هوش مصنوعی، مایکروسافت هیچ برنامه ای برای انتقال ویندوز یا حداقل بیشتر آن به صورت آنلاین ندارد. بنابراین، در ماه مارس، گزینه هایی با رشته Cloud PC در نام در تنظیمات ظاهر شد که به دنبال آن نشت هایی منتشر شد که این طرح را از مایکروسافت تأیید کرد. یکی از گزارش ها اشاره می کند که مایکروسافت در حال کار بر روی نرم افزاری به نام CorePC برای نسخه بعدی ویندوز است. و اسناد کمیسیون تجارت فدرال نشان می دهد که مایکروسافت مطالعات داخلی را در مورد این “ویندوز 11 به طور فزاینده ای به سمت فضای ابری حرکت می کند” انجام داده است.

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا