پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
ویندوز

ویندوز 11 یک کانال انتشار جدید “Canary” دارد

Windows 11 logo

اگر می‌خواهید نسخه‌های ویندوز را قبل از اینکه همه دریافت کنند، آزمایش بتا کنید، Insider Program در حال حاضر چند کانال انتشار دارد که از نسبتاً پایدار تا بسیار باگ را شامل می شوند. با این حال، یک شاخه قناری جدید به عنوان پرخون ترین کانال در حال تصاحب است.

مایکروسافت یک کانال جدید انتشار Canary را برای برنامه Insider اعلام کرده است که به افراد اجازه می دهد تا موارد جدید و تازه به سیستم عامل ویندوز را امتحان کنند. در اینجا، مایکروسافت بیلدهای “hot off the press” ویندوز را برای Insiders منتشر می کند – احتمالاً، این بدان معنی است که آنها مستقیماً از آزمایش داخلی “داگ فود” به آزمایش قناری بدون تأیید یا مستندات اندک می روند.

این ساخت‌های جدید قناری با نسخه‌های سری 25000 ویندوز 11 شروع می‌شوند، و همچنین ممکن است جایی باشند که برای اولین بار بیلدهای Windows 12 هر زمان که در دسترس قرار گیرند. پس از همه، نکات و شایعات قوی در مورد نسخه اصلی جدید سیستم عامل مایکروسافت در آینده نزدیک وجود دارد.

مایکروسافت همچنین گفت که از این کانال برای آزمایش انواع تغییرات پلتفرم استفاده می‌کند که قبل از ارسال به کاربران به آزمایش دقیق‌تری نیاز دارند – نسخه اصلی جدید با این توضیحات مطابقت دارد. به نظر می رسد زبان بیانیه مطبوعاتی مایکروسافت از گره زدن ویندوز 11 به این کانال قناری جدید جلوگیری می کند. ما در اینجا فقط در حال حدس و گمان هستیم، اما هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

این بدان معنا نیست که مایکروسافت ویندوز 12 را به زودی منتشر خواهد کرد. در واقع، اولین نسخه‌های Canary احتمالاً ویندوز 11 خواهند بود. اما حتی اگر این کار را انجام دهیم، نباید آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید. اینها ساخت‌های ناپایدار با اسناد کمی خواهند بود و ممکن است موارد خراب شود.

افرادی که در حال حاضر در کانال Dev هستند از امروز به قناری ارتقا خواهند یافت. کانال Dev به وجود خود ادامه خواهد داد، اما برای ارائه پایداری پلت فرم بهتر از Canary تغییر کاربری داده شده است. اما اگر می‌خواهید به دریافت ساخت‌های Dev ادامه دهید، باید ویندوز را به طور کامل نصب کنید.

منبع: مایکروسافت

منبع: how to geek

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا