ویندوز 11 یک سبک جدید و متمایز است

اولین پیش نمایش مایکروسافت از ویندوز 11 امیدوارکننده به نظر می رسد. اولین نسخه ویندوز مایکروسافت بیش از 35 سال پیش ظاهر شد و پرکاربردترین سیستم عامل برای رایانه های شخصی است. با این حال، حضور ویندوز در زندگی و حرفه ما در طول سه دهه گذشته، از زمانی که...

Article

ویندوز 11 یک سبک جدید و متمایز است

اولین پیش نمایش مایکروسافت از ویندوز 11 امیدوارکننده به نظر می رسد. اولین نسخه ویندوز مایکروسافت بیش از 35 سال پیش ظاهر شد و پرکاربردترین سیستم عامل برای رایانه های شخصی است. با این حال، حضور ویندوز در زندگی و حرفه ما در طول سه دهه گذشته، از زمانی که رابط منوی استارت در ویندوز 95 معرفی شد، تغییر چشمگیری نکرده است (بیایید وانمود کنیم که ویندوز 8 هرگز اتفاق نیفتاده است).


Windows 11 هو أسلوب جديد و مميز 10

ویندوز 11 جدید و خاص است

ویندوز 11 نیز تغییر بزرگی نیست، اما پس از آن قرار نیست. رئیس ویندوز، پانوس پانای، هفته گذشته ویندوز را با خانه خانواده‌اش مقایسه کرد، مکانی که در طول سال‌ها بازسازی و تغییر کرده است، اما هنوز هم می‌تواند آشنا بماند و احساس کند که در خانه است.

این واقعاً شبیه ویندوز 11 است. مایکروسافت یک طراحی جدید، یک منوی استارت جدید، یک اپ استور جدید دارد، اما در زیر همه آنها، هنوز هم ویندوزی است که سال ها از آن استفاده می کردید. ویندوز 11 برداشتی متمایز و تازه از یک خانه قدیمی و آشنا است.

همچنین بخوانید: دانلود Windows 11 ISO، نسخه رسمی، با مراحل، عکس‌ها و ویدیوها

تغییراتی که در ویندوز 11 خواهید دید واضح است

بزرگترین تغییراتی که در ویندوز 11 خواهید دید فوراً آشکار خواهد شد. منوی شروع جدید در کنار نوار وظیفه در مرکز ظاهر می شود. مایکروسافت به وضوح از macOS، Chrome OS و حتی Android و iOS در اینجا استفاده می کند. کاشی‌های زنده با اطلاعات ویجت‌مانندشان از بین رفته‌اند و با Launcher و اسناد و فایل‌های اخیر شما جایگزین شده‌اند. من از طرفداران پر و پا قرص این منوی استارت جدید هستم، و فکر می‌کنم این منو مانند درب ورودی برای کاوش یک نسخه ساده‌شده و به‌روزشده ویندوز است.

این ساده‌سازی واقعاً در رابط تنظیمات در ویندوز 11 شروع به نشان دادن کرده است. مایکروسافت از زمان ویندوز 8 سعی کرده از کنترل پنل سنتی خود دور شود و پس از تقریباً 10 سال بالاخره ما یک منطقه تنظیمات داریم که واقعاً بصری به نظر می‌رسد.

چند ساعت طول کشید تا به تنظیمات جدید ویندوز 11 عادت کنم، اما من دوست دارم که چگونه مایکروسافت با دقت این را به روز کرده است تا شما را در یافتن تنظیمات مورد نیاز آسان تر کند. یک پانل در سمت چپ وجود دارد که همچنین به شما امکان می‌دهد به سرعت بین بخش‌ها حرکت کنید، کاری که در ویندوز 10 نمی‌توانید بدون پرش به داخل و خارج انجام دهید.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 1

تنظیمات، مانند بسیاری از بخش‌های ویندوز 11، بی‌نقص نیستند. اگر قبلاً مواردی مانند «افزودن/حذف برنامه‌ها» را جستجو می‌کردید، متوجه خواهید شد که این تنظیمات دیگر وجود ندارد. در عوض، بخشی به برنامه‌ها اختصاص داده شده است، با گزینه‌هایی برای حذف نصب برنامه‌ها.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 2

به‌جای ایجاد تنظیمات اضافی ماوس در بخش اصلی دستگاه‌ها، مایکروسافت شما را به یک برنامه کاربردی کنترل پنل کوچک انتقال می‌دهد که به نظر می‌رسد از زمان ویندوز XP به آن دست زده نشده است. این بسیار با رابط تنظیمات بسیار ساده فاصله دارد.

این همچنین یادآوری است که این نسخه پیش‌نمایش ویندوز 11 است، و همه چیز در برخی مواقع کمی ناسازگار است و از هم‌اکنون تا انتشار تغییر خواهد کرد. واضح است که رابط کاربری بیشتری وجود دارد که باید انجام شود، زیرا گفتگویی که در تنظیمات اضافی ماوس نشان داده می‌شود، حتی اگر آن را در سراسر سیستم فعال کرده باشید، حالت تاریک ندارد. این مورد در Task Manager، اعلان راه‌اندازی و بسیاری از بخش‌های دیگر در ویندوز 11 یکسان است.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 3

اگر طرفدار زیادی از این رابط مرکزی ویندوز 11 نیستید، به راحتی می‌توانید منوی استارت را به سمت چپ منتقل کنید و آن آشنایی را که به آن عادت کرده‌اید حفظ کنید. وقتی صحبت از آشنایی شد، File Explorer شبیه به نظر می رسد اما در همان زمان متفاوت است. مایکروسافت آیکون ها را در ویندوز 11 بازبینی کرده و رابط روبان را به نفع نوار فرمان حذف کرده است. من شخصاً این را ترجیح می دهم، زیرا فضای بیشتری برای فایل هایی که می خواهم مدیریت کنم باقی می گذارد.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 4

من هنوز فکر می‌کنم مایکروسافت می‌تواند با File Explorer برای ساده‌کردن کارها و افزودن برگه‌ها برای کاربران قدرتمند بسیار بیشتر پیش برود، اما برخی تغییرات ظریف در اینجا وجود دارد که نیاز به عادت کردن دارد. یک منوی زمینه جدید از طریق File Explorer وجود دارد، به این معنی که اکنون باید به جای پاک کردن منوی زمینه برای گزینه تغییر نام، به دنبال نماد تغییر نام بگردید. این یک تغییر کوچک است، اما نحوه استفاده شما از ویندوز 11 را هر روز تغییر می دهد.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 5

یکی دیگر از تغییرات واضح در ویندوز 11، بخش جدید ابزارک ها است. در حالی که مایکروسافت ویجت آب و هوا را به نوار وظیفه در ویندوز 10 اضافه کرد، اکنون به بخش اختصاصی منتقل شده است که از سمت چپ صفحه ظاهر می شود. من را به یاد ویندوز ویستا می‌اندازد، اما نمی‌توان این ابزارها را کشیده و روی دسک‌تاپ رها کرد و در جای دیگری نصب کرد.

من فکر می‌کنم ابزارها برای برخی افراد مفید خواهند بود، اما قطعاً برای من مناسب نیستند. همچنین دوست ندارم که مایکروسافت به جای احترام به مرورگر پیش فرض خود در سیستم عامل، اگر روی پیوندهای موجود در ویجت ها کلیک کنید، شما را مجبور به ورود به مرورگر Edge خود کند. رابط جستجو در ویندوز 11، که تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است، همچنان شما را مجبور به Edge می کند. این یک بخش کلی از ویندوز 11 است و امیدوارم از هم اکنون تا انتشار تغییر کند.
به عنوان بخشی از تلاش‌های مایکروسافت برای ساده‌سازی ویندوز 11، افزایش صدا، کنترل‌های شبکه، و مرکز اعلان نیز بهبودهای ظریفی را در اینجا دریافت می‌کنند. . من فکر می‌کنم مایکروسافت همچنان می‌تواند ادامه دهد و کنترل حجم برنامه‌ها و جابجایی بین دستگاه‌ها را ساده کند، اما برای اکثر افرادی که از یک جفت هدفون یا بلندگو استفاده می‌کنند، تغییرات کافی است.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 6

جایی که من واقعاً از تغییرات ویندوز 11 قدردانی می‌کنم، انجام چند کار است. ویندوز همیشه راه های مختلفی برای تنظیم و اجرای ویندوز داشته است که از طریق رابط کاربری، میانبرهای صفحه کلید یا منوهای زمینه قابل دسترسی است. مایکروسافت همه آن‌ها را گرد هم آورده است و اکنون آنها را به شکل Snap Layouts ارائه می‌کند، دکمه‌ای که وقتی روی دکمه حداکثر کردن در اکثر برنامه‌ها قرار می‌گیرید ظاهر می‌شود.

من عاشق این روش برجسته کردن چیزی هستم که یک ویژگی کاربر قدرتمند است و به هر کسی اجازه می دهد آن را کشف کند. در ترکیب با Snap Sets، باید به این معنی باشد که وقتی لپ‌تاپ را به مانیتور ویندوز 11 وصل می‌کنید، برنامه‌های شما حرکت نمی‌کنند و Windows به طور هوشمندانه آنها را به خاطر می‌آورد که آنها را کجا قرار داده‌اید.

آخرین تغییر مهم در ویندوز 11 که اکنون می توانیم آن را آزمایش کنیم، فروشگاه جدید مایکروسافت است. به زبان ساده، اپ استور مایکروسافت برای ویندوز از زمان آغاز به کار تقریباً 10 سال پیش از کار افتاده است. مایکروسافت در نهایت به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا هر برنامه دسکتاپ سنتی Win32 را ارسال کنند و فروشگاه مایکروسافت در طول دوره بتا نسبت به قبل مفیدتر شده است.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 7

برنامه‌هایی مانند Zoom، OBS Studio و Canva قبلاً در فروشگاه ظاهر شده‌اند، فقط چند ساعت پس از انتشار پیش‌نمایش ویندوز 11 مایکروسافت. این شروعی دلگرم‌کننده است و مایکروسافت قول می‌دهد که Adobe Creative Suite و سایرین نیز به زودی در دسترس خواهند بود. اکنون فروشگاه بسیار سبک‌تر به نظر می‌رسد، و به نظر نمی‌رسد چیزهای اساسی مانند جستجو مانند اغلب در ویندوز 10 گیر کند. در نهایت یک سایت برای دانلود برنامه های ویندوز داشته باشید که شامل افرادی که از فایل های exe جستجو می کنند نباشد. از طریق وب.

فراتر از آنچه در ویندوز 11 قابل مشاهده است، مایکروسافت همچنین تغییراتی را ایجاد می کند که به لطف کار این شرکت روی Xbox، می تواند بازی رایانه شخصی را بهبود بخشد. برنامه جدید ایکس باکس در ویندوز 11 ادغام می شود و راه بسیار بهتری برای دانلود و نصب بازی ها از Xbox Game Pass و در نهایت پخش بازی xCloud نیز ارائه می دهد. ویژگی Auto HDR Xbox نیز وجود دارد که به طور خودکار بازی های سازگار را در جایی که توسعه دهندگان پشتیبانی HDR اضافه نکرده اند بهینه می کند.
DirectStorage، همان سیستمی که در Xbox استفاده می شود، در ویندوز 11 نیز برای افزایش زمان بارگذاری در بازی های سازگار ظاهر می شود. همچنین نرخ تازه‌سازی دینامیکی وجود دارد که به صورت پویا نرخ به‌روزرسانی را در لپ‌تاپ‌هایی با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی تغییر می‌دهد تا در عمر باتری صرفه‌جویی شود. مایکروسافت حتی بازخورد لمسی را به پشتیبانی از قلم در ویندوز 11 اضافه می‌کند، به این معنی که ما در شرف دیدن سخت‌افزار جدیدی هستیم که جوهر کاری را تجربه بهتری خواهد کرد.


ويندوز 11 هو أسلوب جديد و مميز 8

بعضی از تغییرات بزرگ دیگر در ویندوز 11 هنوز برای آزمایش آماده نیستند. ادغام تیم های مایکروسافت در ویندوز 11 هنوز به اینجا نرسیده است، همچنین بی صدا کردن کلی میکروفون ها یا برنامه های اندروید در ویندوز وجود ندارد. همه اینها تغییرات بزرگی در ویندوز 11 هستند که بدون شک سیستم عامل را بعد از ویندوز 10 قدم بزرگ تری جلوه می دهند.

نتیجه گیری

مایکروسافت در اینجا کارهای سطحی چشمگیری انجام داده است تا ویندوز 11 احساس تازگی، مدرن و هنوز آشنا داشته باشد. این فقط یک پیش‌نمایش است، اما واضح است که این سیستم‌عامل کاملاً تمام نشده است. برخی از ناهماهنگی‌ها در برنامه‌ها و بخش‌های داخلی سیستم‌عامل وجود دارد که می‌توانید احساس کنید مایکروسافت هنوز در حال ادغام ویندوز یک دهه پیش با این رابط کاربری مدرن است.

من واقعاً امیدوارم که این ناهماهنگی ها در ماه های آینده برطرف شود، زیرا ویندوز 11 به نظر می رسد یک پایه واقعا محکم باشد. همانطور که Panos Panay در مورد خانه بودن ویندوز گفت، پیش نمایش ویندوز 11 مرحله بازسازی خانه است که در آن مایکروسافت به ما اجازه می دهد نگاهی اولیه به آنچه سازندگان می سازند داشته باشیم. برای اطلاعات بیشتر از صفحه فیس بوک ما دیدن کنید.

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...